Rollowanie

Dziś opowiemy Wam trochę o regeneracji, a mianowicie o rolowaniu!

Rolowanie mięśni po treningu jest niezwykle ważne, choć wciąż niedoceniane. Rolowanie mięśni można wykonywać zarówno przed, jak i po treningu, a sam Roller to sprzęt, który może zastąpić nam niejedną wizytę u fizjoterapeuty! Wystarczy regularne rolowanie kilka razy w tygodniu, aby zmniejszyć ból mięśni, przyspieszyć regenerację i zwiększyć ich elastyczność.

Często dzieje się tak, gdy nasz trening jest powtarzalny i opiera się na tych samych ruchach, wówczas elastyczność mięśni zmniejsza się, co powoduje słabszy dostęp krwi, tlenu i substancji odżywczych do mięśnia, a w nich zaczynają zalegać toksyczne produkty przemiany materii. W ten sposób tworzą się punkty spustowe i pojawia się ból. I właśnie po to jest rolowanie! Ma ono na celu przywrócenie równowagi powięziowo-mięśniowej, uśmierzenie bólu i zwiększenie osiągnięć sportowych!

Jakie efekty daje Rolowanie mięśni?

Rolowanie daje mnóstwo korzyści zdrowotnych, warto mieć je na uwadze i nie zwlekać, kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy bólu mięśni. Efekty, jakie daje rolowanie, to między innymi:

* odklejenie powięzi od mięśni
* zlikwidowanie bólów mięśniowo-stawowe
* lepsza efektywność mięśni
* lepsze dokrwienie mięśni
* znaczne ujędrnienie skóry
* zmniejszenie cellulitu
* przyspieszenie regeneracji po wysiłku
* zmniejszenie ilości kwasu mlekowego w mięśniach, mniejsze zakwasy

Ze swojego doświadczenia oraz z czystym sumieniem możemy polecić markę BLACKROLL POLSKA, która bezwątpienia jest jedną z czolowych firm gwarantujacych rollery z najwyższej półki.

Zapraszamy również do obejrzenie filmiku, w którym dowiecie się jak dopasować rolkę do własnych lub dziecka potrzeb!

A Ty? Jak często się rollujesz? ????