O nas

Szkoła Futbolu Staniątki to największa szkółka piłkarska w powiecie wielickim oraz jedna z większych w Polsce.

Naszym głównym celem jest połączenie rozwoju sportu powszechnego, sportu dla każdego dziecka ze sportem profesjonalnym poprzez działania mające na celu umożliwienie jak największej ilości dzieciom rozpoczęcie piłkarskiej przygody już od 2 roku życia!

Wizją naszego klubu jest piłka nożna dostępna dla każdego. Niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i umiejętności. Dzięki opracowanej Ścieżce Rozwoju Zawodnika, odpowiedniemu Systemowi Szkolenia oraz rozwiniętej wewnętrznej strukturze zapewniamy młodym piłkarzom optymalne warunki do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Od 2018 roku jesteśmy szkółką partnerską Wisły Kraków i Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, gdzie obecnie doskonali swoje umiejętności sportowe aż 7 naszych wychowanków w rocznikach 2004-2009. Ty możesz być następny!

W roku 2019 otrzymaliśmy Złotą Gwiazdkę w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN na lata 2020-2021.

zawodników

Na pierwszy trening we wrześniu 2009 roku przyszło zaledwie 16 zawodników. Dzisiaj w Szkole Futbolu doskonali swoje umiejętności piłkarskie ponad 380 dzieci w wieku od 2 do 15 lat.

grup treningowych

19 grup treningowych dopasowanych do wieku i umiejętności. Każda grupa liczy od 10 do 20 zawodników na których przypada odpowiednio 1 lub 2 wykwalifikowanych trenerów.

lat doświadczenia

W ciagu 10 lat zdobyliśmy nieocenione doświadczenie dzięki któremu zapewniamy naszym podopiecznym optymalne warunki do rozwoju piłkarskich umiejętności.

miejscowości

Treningi odbywają się na terenie dwóch gmin – Niepołomice i Wieliczka. Trenujemy m.in. w miejscowościach Staniątki, Podłęże, Niepołomice, Wola Batorska, Zakrzów czy Wieliczka.

ŚCIEŻKA ROZWOJU ZAWODNIKA

13 lat doświadczenia w obserwacji rozwoju naszych wychowanków, na różnych etapach szkolenia umożliwiło nam opracowanie idealnej ścieżki rozwoju dla zawodnika. W oparciu o doświadczenia opracowaliśmy program, który określa liczbę treningów, gier kontrolnych, meczy ligowych i turniejów na poszczególnych etapach procesu szkolenia dla każdego zawodnika, od momentu rozpoczęcia piłkarskiej przygody w wieku lat 2 do jej ukończenia w wieku 15 lat. Program odgrywa  ważną rolę w procesie szkolenia, dzięki któremu zawodnicy jak również rodzice mają dużą świadomość na temat procesu szkolenia w ujęciu ilościowym, jakościowym oraz doboru form i kryteriów selekcji na odpowiednim dla zawodnika etapie szkolenia.

Nasza Ścieżka Rozwoju Zawodnika to jeden z elementów, który wyróżnia Szkołę Futbolu Staniątki na tle innych szkółek.

Zapisz się na treningiarrows

NASZE WARTOŚCI

Dziecko

Dziecko jest naszą największą wartością dlatego na każdych zajęciach oprócz specjalnie przygotowanego treningu piłkarskiego kształtujemy zasady fair-play, prawidłowe nawyki zdrowego trybu życia oraz wychowujemy dziecko tak, aby wyrosło na dobrego człowieka. Kreatywność, dyscyplina, chęć samodoskonalenia i inteligencja mają być wizytówką naszych wychowanków.

Rozwój

Nasza chęć do ciągłego rozwoju zarówno pod kątem sportowym jak również organizacyjnym przekłada się na ogólny rozwój sportowy każdego dziecka, które należy do Szkoły Futbolu Staniątki!

Zespół

Tworzymy silny i odpowiedzialny zespół, który ma wspólny cel jakim jest umożliwienie wszystkim chętnym dzieciom rozpoczęcie piłkarskiej przygody oraz spełnienie ich sportowych marzeń.

Jakość

Nasze działania oraz świadczone usługi charakteryzują się wysoką jakością i profesjonalnym podejściem do oczekiwań rodziców i naszych wychowanków, ponieważ uważamy, że jest to jedyna droga do osiągnięcia sukcesu.

NASZ NADRZĘDNY CEL

Naszym nadrzędnym celem jest wychowanie przyszłego reprezentanta Polski! Każdego dnia zbliżamy się do tego poprzez kolejne projekty sportowe, konsultacje naszych pomysłów z przedstawicielami topowych klubów w Polsce, dziesiątki rozmów z właścicielami wielkich firm i micro przedsiębiorstw oraz rozmowy z władzami samorządowymi, a przede wszystkim poprzez stałe doskonalenie Naszej kadry szkoleniowej i dbanie o optymalne warunki do rozwoju sportowej pasji naszych wychowanków!

MISJA I WIZJA

Naszą misją jest harmonijne połączenie profesjonalnego treningu piłkarskiego z budowaniem powszechnego dostępu do piłki nożnej dla każdego dziecka od 2 roku życia. Poprzez kompleksowy system szkolenia dajemy dzieciom możliwość stawiania pierwszych kroków w ich piłkarskiej karierze sportowej, jednocześnie jest to dla nas narzędziem do kształtowania u naszych podopiecznych aktywnego stylu życia oraz postawy sportowej i życiowej zgodnej z ideą Fair Play. Wierzymy, że to połączenie poprowadzi do optymalnego rozwoju młodego zawodnika umożliwiając mu grę na najwyższym możliwym poziomie oraz przygotowuje go na przyszłe życiowe wyzwania.

Szkoła Futbolu Staniątki jest jedną z najbardziej wyróżniających się szkół piłkarskich w Polsce. Nasi podopieczni z powodzeniem rywalizują z krajowymi oraz zagranicznymi rywalami, a nasza szkółka dała się poznać z wysokiej jakości szkolenia, o czym świadczy podpisana we wrześniu 2018 roku umowa partnerska z Wisłą Kraków.

#SFS łączy w jednym miejscu wysoki poziom treningów pod okiem doświadczonej i kompetentnej kadry trenerskiej oraz przyjazną dla dzieci atmosferę rozwoju sportowego, która kształtuje u nich także postawy zgodne z duchem idei Fair Play. Dzieci, biorące udział w naszych treningach, charakteryzują się większą niż ich rówieśnicy skłonnością do zdrowego i sportowego stylu życia. Ponadto, wielu podopiecznych w późniejszym czasie kontynuuje swoją karierę piłkarską w młodzieżowych drużynach największych polskich klubów piłkarskich takich jak choćby Wisła Kraków.