Treningi
indywidualne

W myśl zasady przyświecającej naszemu programowi szkolenia „inspiruj i zachęcaj” staramy się zachęcać naszych zawodników do pracy jednostkowej jako uzupełnienie do treningów zespołowych. W tym celu dysponujemy ofertą treningów indywidualnych, które dają możliwość spersonalizowanego podejścia do każdego zainteresowanego oraz poprawy wszystkich mankamentów występujących w grze z zakresu: techniki oraz motoryki.

W dzisiejszej piłce nożnej efektywność oraz szybkość działania jest kluczową sprawą aby móc osiągnąć poziom mistrzowski dlatego zajęcia spersonalizowane dzięki swojej dużej intensywności wspomagają systematyczny progres.

Podczas takiej formy trener skupiony jest tylko i wyłącznie na jednym zawodniku co pozwala na lepsze dostrzeżenie braków. Organizm natomiast przyzwyczaja się do większego i częstszego wysiłku co może w przyszłości przełożyć się na dobrą kondycję czy też wytrzymałość. Trener podczas takiej jednostki może bardziej zintensyfikować trening a także lepiej dotrzeć do zawodnika i zmobilizować go do ciężkiej pracy. Mówiąc trening indywidualny nie konieczne trzeba od razu mieć na myśli pracę na boisku. Samodzielnie z trenerem można również odbywać treningi czy to na siłowni czy mentalne. O to, co w danym momencie, dniu jest dla piłkarza najbardziej przydatne dba trener. Przygotowuje on bowiem plan treningowy w oparciu o nasze możliwości, czy też aspekty, które chcielibyśmy poprawić.

Trening indywidualny okazuje się też bardzo podobny w przypadku odniesienia kontuzji. Gdy wracamy do gry po jakimś urazie dobrze jest najpierw popracować samodzielnie, zbadać własne ciało, ocenić czy nadaje się już do rozpoczęcia treningów z drużyną na pełnych obrotach. Jeżeli wchodzimy w zwykły trening od razu po kontuzji to ryzyko jej odnowienia jest większe niż kiedy wpierw skorzystamy z treningu indywidualnego. Oprócz “wybadania” tego czy po urazie faktycznie nie ma już śladu indywidualna jednostka treningowa może pozwolić też odzyskać pewność siebie i pomóc w pozbyciu się obaw przed kolejną kontuzją. Inną istotną funkcją jest oczywisty fakt, że trening indywidualny pozwoli nam także na naprawienie – przynajmniej w pewnym stopniu – braków powstałych z powodu przerwy w grze.

Intensywność i efektywność jednego treningu indywidualnego możemy porównać do czterech treningów w grupie – sprawdź !

Umów się na treningarrows