Badania medyczne

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież z dnia 14 kwietnia 2011 r. wraz z późniejszą zmianą z dnia 27 lutego 2019 r. a także wymogami Polskiego Związku Piłki Nożnej każde dziecko uczęszczające na zajęcia w Szkole Futbolu Staniątki oraz Akademii Futbolu Staniątki musi posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu - rozpoczynając od kategorii Skrzat Młodszy (U-7).

Zaświadczenie lekarskie może wydać lekarz medycyny sportowej jak również lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej na podstawie wyników badań:
1) badanie elektrokardiograficzne 12-odprowadzeniowe z opisem;
2) badanie morfologii krwi obwodowej wraz ze wzorem odsetkowym;
3) oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi;
4) badanie ogólne moczu;

Zaświadczenie jest ważne rok od wydania chyba, że lekarz orzecznik zdecyduje o krótszym terminie.

Ważną kartę zdrowia należy dostarczyć trenerowi prowadzącemu:
1) aktualni zawodnicy minimum 1 dzień przed końcem ważności aktualnej karty zdrowia,
2) nowi zawodnicy nie pózniej niż 21 dni od daty zapisania.

Zawodnik, który nie dostarczy aktualnej karty zdrowia we wskazanym terminie, nie może brać udziału w żadnych zajęciach organizowanych przez Szkołę Futbolu Staniątki.

Szkoła Futbolu Staniątki w roku 2017 nawiązała współpracę z wykwalifikowaną i profesjonalną placówką medyczną 4M Plus Sport, dzięki czemu zapewniamy naszym wychowankom szereg korzyści jak również ułatwiamy rodzicom dostęp do kompleksowego wykonania obowiązkowych badań i uzyskanie orzeczenia sportowego.

Takie badania organizowane są w drugiej połowie września a o dokładnym terminie informujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Korzyści współpracy z 4M Plus

Badania okresowe

Każdy zawodnik, może wykonać wymagane badania w placówce 4M Sport oraz umówić się do Lekarza Orzecznika w Bodzanowie w organizowanym  przez SFS terminie lub indywidualnie w umówionym we własnym zakresie terminie z 4M Sport

Porady specjalistyczne

Dzięki współpracy z 4M Plus Sport, zawodnicy SFS mogą umówić się do specjalisty ortopedy-traumatologa w celu diagnozy, leczenia a nawet zabiegu w przypadki takiej konieczności a wszystko w promocyjnych cenach

Usługi Rehabilitacyjne

Placówka 4M Sport świadczy wysokiej klasy usługi rehabilitacyjne, które dla zawodników SFS dostępne są w promocyjnych cenach

badania wydolności

Dzięki współpracy z 4M Plus Sport najstarsze grupy treningowe mają możliwość do uczestniczenia w profesjonalnych badaniach wydolnościowych, które pomogą określić między innymi wskaźnik VO2max i inne

Dlaczego warto wykonać badania?

Pamiętajmy, że badania sportowe to nie tylko formalność, ale i gwarancja, że Państwa dziecko może uprawiać sport bez zagrożenia dla zdrowia. Pozwalają one sprawdzić, jak organizm Waszego dziecka reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny i czy pod wpływem obciążeń treningowych nie wystąpiły nadmierne przeciążenia poszczególnych narządów lub części ciała. Ich celem jest również wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą eliminować Wasze dziecko z uprawiania sportu.
Lekarz medycyny sportowej ma w tej dziedzinie szersze doświadczenie i może dostrzec coś czego nie zauważy lekarz rodzinny, dlatego pomimo braku obowiązku – zachęcamy do korzystania ze specjalistów.

4M Plus Sport swoim pacjentom gwarantuje szeroki zakres konsultacji medycznych oraz badań diagnostycznych. Zespół lekarzy i pielęgniarek to specjaliści z wieloletnim stażem o wysokich kwalifikacjach zawodowych i interpersonalnych, co gwarantuje świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Misją jest świadczenie usług zdrowotnych z zakresu ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w jak najszybszym terminie, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oferowanych świadczeń.