Porażka to pierwszy krok do sukcesu

„Porażka to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu”.

Pewnie wielu z Was łapie się teraz za głowę z myślą „co oni gadają, jak porażka może być kluczem do sukcesu?!” Po krótce postaramy się Wam to przybliżyć… ⤵️

Zrozumienie porażki jest stosunkowo proste. Jako ludzie kochamy i świętujemy sukces, dlatego nie lubimy przeciwieństwa, czyli porażki. Nie jest to jednak dobra logika… Każde nasze potknięcie w jakiejkolwiek płaszczyźnie życia, czy to jako dorośli poprzez natłok pracy, czy jako sportowcy przegrywając mecz lub zawody, powinno dawać nam do zrozumienia „okej, coś poszło nie tak – nie załamuj się, weź duży rozpęd i spróbuj jeszcze raz!”

Oczywiście jedni z porażkami radzą sobie lepiej, drudzy natomiast trochę gorzej. Ważnym jest aby z każdej porażki wyciągać pozytywy, te małe rzeczy potrafią działać cuda! Wierzcie lub nie, ale na szczeblu zawodowym to jedyna, a zarazem najważniejsza rzecz, która pozwoli utrzymać Was przy „życiu”. A przecież do tego wszyscy dążymy!

Najważniejszym czynnikiem różniącym przeciętnego zawodnika z topowym jest właśnie jego własna głowa. Trenując 5,6,7, a nawet 8 razy w tygodniu nie ma mowy na załamywanie się! Pewność siebie to kluczowy czynnik w procesie dążenia do sukcesu, jeśli coś Nam nie wychodzi – nie załamujmy się! Spróbujmy rozebrać Nasz trening na czynniki pierwsze i podejść do tematu bardziej skrupulatnie, nie jesteśmy maszynami, które są zaprogramowane na wykonywanie swojej pracy perfekcyjnie.

Jesteśmy tylko ludźmi, którzy popełniają błędy i miewają gorsze dni! Jesteś niezadowolony po treningu? Nie smuć się tylko zastanów się co w tym treningu zrobiłeś lepiej a co gorzej, przemyśl to i spraw by na kolejnym treningu, to co nie wychodziło nagle zaczęło wychodzić. To Twój sukces! Myśląc wyłącznie w taki sposób jesteśmy w stanie podążać we właściwym kierunku, a kierunkiem, który Szkoła Futbolu Staniątki sobie i Wam wyznaczyła jest oczywiście wychowanie zawodnika, który zagra w piłce seniorskiej, na najwyższym możliwym poziomie!

Życzymy zatem wszystkim naszym zawodnikom samozaparcia w dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu! Warto pamiętać, że przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń!

Polecamy obejrzeć filmik poniżej, każdy wysunie z niego swoje wnioski. Nam szczególnie przypadł do gustu!