Jak mieć lepszy Kontakt z dzieckiem

Jako rodzic zapewne chcesz aby Twoje dziecko stale się rozwijało, ono jako sportowiec zapewne che być lepsze w tym co robi. To naturalne, że pragnie się doskonalić w swojej dyscyplinie. Aby Wasz kontakt był jeszcze silniejszy musicie rozmawiać w tym samym języku… Często jest tak, że nie jesteśmy w stanie przekazać dziecku tego, co w danym momencie jest dla niego najpotrzebniejsze. Dlaczego? Choćby z braku doświadczenia sportowego. (to nic złego!) Dlatego dziś wyjdziemy naprzekór wszystkim stereotypom i wytłumaczymy Wam pojęcia na ogół znane ale nie do końca przez wszystkich rozumiane. 

Współczesny sport, wymaga nabycia pewnych cech oraz zachowań, których pielęgnowanie pomaga w karierze!

1. Poświęcenie – to nie to samo co zaangażowanie. Tu trzeba w 100% poświęcenia czasu, uwagi, zdrowia, relacji z najbliższymi. Jeżeli chcesz osiągnąć wysoki poziom to musisz iść na całość.

2. Perfekcjonizm – to cecha, która pokazuje jak podchodzisz do swoich obowiązków. To dążenie do bycia doskonałym w tym co się robi.

3. Egoizm – to nie bycie zarozumiałym du*kiem. To umiejętność dbania o siebie w pierwszej kolejności, ale z poszanowaniem wszystkich dookoła. To stworzenie sobie warunków sprzyjających założonym celom.

4. Ryzyko – sport zawodowy nie wiąże się z podnoszeniem walorów zdrowotnych. Dzisiejszy sport to ciągłe przekraczanie granic: balansowanie na granicy zdrowia i jego utraty, bólu i komfortu, stanu spokoju i stresu.

5. Rywalizacja – to walka z trudami dnia codziennego, kontuzjami, emocjami, stresem, zmagania ze strachem, wątpliwościami i obawami. Przede wszystkim rywalizacja z przeciwnikiem i konfrontacja umiejętności.

6. Skuteczność – budujesz ją codziennie podczas treningu. Twoje treningi muszą przynieść oczekiwany efekt. Musisz być pewny swojej skuteczności, abyś mógł stawić czoła wszystkim okolicznościom, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w trakcie rywalizacji.

7. Wytrwałość – to ona popycha do działania, kiedy ciało odmawia posłuszeństwa. To ciągłe próby mierzenia się z własnymi problemami.

8. Pewność siebie – wiara we własne umiejętności. Stanowi wypadkową cech niezbędnych u sportowca: skuteczności i wytrwałości.

9. Pokora – uchroni Cię przed rozczarowaniami. Bądź pewny siebie ale szanuj rywali. Dąż do perfekcji, ale nie popadaj w samozachwyt. Szanuj wszystkich dookoła, wówczas Ciebie będą szanowali. Bądź głodny sukcesu ale nie łapczywy.

10. Głód sukcesu – musisz nieustannie czuć niedosyt i głód zwycięstwa. Głód sukcesu rośnie z każdym treningiem. A kiedy wydaje Ci się, że już go zaspokoiłeś, on do Ciebie wraca i domaga się jeszcze więcej.