Basen jako element odnowy biologicznej

Basen jako element odnowy biologicznej!

Regeneracja to coś, czego każdy z nas potrzebuje do zwykłego funkcjonowania. Bez względu na to czy trenuje, czy nie. Jednak osoby regularnie uprawiające jakąkolwiek dyscyplinę powinny szczególnie mocno zadbać o ten aspekt ze względu na fakt, że po każdym wysiłku w postaci treningu czy meczu, obniża się wydajność fizyczna i psychiczna organizmu! Odpowiednia regeneracja zapewni nam ochronę przed przemęczeniem, przetrenowaniem oraz ciężkimi kontuzjami…

Dlaczego basen?

Wyjście na basen może bardzo skutecznie wpłynąć na obniżenie napięcia mięśniowego oraz odciążenie układu krążenia, zwiększając dodatkowo przepływ krwi. Odciąża kręgosłup, ma wpływ na sprawność układu oddechowego oraz może wzmocnić inne partie mięśniowe. Ważne jest jednak aby nie traktować tego jako kolejnego treningu „nabijając” kolejne metry. Tempo powinno być spokojne pozwalające na relaks. Samo przebywanie w wodzie ma korzystne wpływ na regenerację!

Pływanie świetnie wzmacnia połączenia nerwowe i kontrolę napięcia mięśni. Lepsza świadomość ciała bardzo dobrze przełoży się na technikę i efektywność Twojego treningu, dlatego już teraz pomyśl czy nie jest to konieczność dla Ciebie bądź Twojego dziecka!