Zacieśnienie piłkarskiej współpracy w Staniątkach

Szkoła Futbolu Staniątki jeszcze bliżej współpracować będzie z Czarnymi Staniątki.

Wypracowana w 2009 roku formuła współpracy dwóch piłkarskich organizacji w Staniątkach stale się polepsza. Druga połowa 2020 roku to kolejny krok w historii obu klubów pozwalający na jeszcze lepsze wykorzystywanie piłkarskiego potencjału Czarnych i Szkoły Futbolu.

Prezes Adam Gawlik, to jeden z piętnastu członków założycieli Szkoły Futbolu Staniątki – mówi dyrektor operacyjny szkółki, Krzysztof Turecki. Nie może więc dziwić, że od samego początku naszej działalności jesteśmy z „Czarnymi” bardzo blisko – dodaje.

Dotąd współpraca polegała głownie na prowadzenie drużyn młodzieżowych (młodzik i trampkarz) w strukturach Szkoły Futbolu Staniątki w zamian za co Czarni udostępniali pozostałym młodym zawodnikom swoje obiekty. A tej młodzieży nie brakuje. W naszej szkółce pierwsze kroki stawiają już dwulatkowie (bambini) dla których kontakt z piłką to doskonała zabawa.

Po trudnej, piłkarskiej wiośnie, kiedy to ligi regionalne nie rozegrały ani jednego spotkania w Staniątkach doszło do pewnych zmian. Czarni wycofali drużynę ze struktur małopolskiej IV ligi. W zamian za to postanowiono szerzej postawić na szkolenie młodych kadr oraz promocję wychowanków z okolicy.

IV ligę zamieniono na A klasę. Dzięki temu w kadrze seniorów znalazło się miejsce głównie dla piłkarzy ze Staniątek oraz wychowanków Szkoły Futbolu Staniątki. Najzdolniejsi juniorzy zdecydowanie wcześniej mogą także spróbować swoich sił w rywalizacji z seniorami.

Aby dopływ nowych zawodników do pierwszej drużyny był ciągły utworzono nowy zespół – juniorów młodszych. Dla tych piłkarzy przejście do pierwszego zespołu będzie naturalnym awansem po zdobyciu doświadczenia w młodzieżowej rywalizacji.

Ambitny plan zakłada spokojny i zrównoważony powrót do IV ligi, ale w zupełnie zmienionej strukturze klubu, w której kręgosłup drużyny będzie oparty o lokalne talenty.