Wydarzyło się w weekend

Za nami pierwszy ligowy weekend nowego sezonu! Nasze drużyny walczyły z niesamowitą zawziętością. Sprawdźcie jak im poszło!

Trampkarze
Zieloni Niegowić – Szkoła Futbolu Staniątki 5-3

Składająca się z dużo młodszych zawodników kadra Staniątek, dzielnie stawiała czoła starszym zawodnikom z Niegowici.

W pierwszych minutach szybko straciliśmy 2 bramki w dość prosty sposób. Błędy w rozegraniu od bramki oraz brak reakcji przy wyjściu do podania pozwoliły rywalom szybko odskoczyć. . Po stracie bramek do końca spotkania nasi zawodnicy tworzyli spójne akcje wykorzystując wszystkie strefy i sektory boiska przybliżając się pod bramkę Zielonych. Pierwsza bramka jaka padła to najładniejsza akcja meczu. Wymiana kilku podań od własnej bramki i kończący uderzeniem Skoczek w polu karnym przeciwnika zdobył pierwszą bramkę dla Staniątek w rozpoczynającym się sezonie!

Nasi niżsi o dwie głowy obrońcy dzielnie zmagali się z wybiciami przeciwników za naszą linię obronną. Niestety atrybuty fizyczne sprzyjały przeciwnikom i podczas trzech takich wybić udało im się zdobyć kolejne bramki. Mimo to nasi piłkarze utrzymując kulturę gry dalej atakowali i tak do końca meczu.

Po jednej z takich akcji Kusion oddał strzał w poprzeczkę. W kolejnych akcjach Skoczek dwukrotnie mijał bramkarza i strzelając na pustą bramkę, obrońcy rozpaczliwe wybijali rzucając się na linię bramkową. Co się „odwlecze to nie uciecze” kolejna składna akcja i kolejne trafienie Skoczka. W końcówce spotkania kolejną bramkę dla naszego zespołu dołożył Konrad Kusion.
Pracujemy dalej !

Młodziki
Nadwiślanka Nowe Brzesko – Szkoła Futbolu Staniątki 3-2

Drużyna składająca się głównie z chłopców z rocznika 2009 (młodszych) mierzyła się dzisiaj z wyraźnie starszą i fizycznie mocniejszą drużyną gospodarzy. W pierwszej połowie Staniątki pokazywały kulturę gry raz po raz konstruując składne akcje zakończone uderzeniem.

Chłopcy, którzy jeszcze 2 miesiące temu grali na ćwiartce boiska, dzielnie mierzyli się z przestrzeniami boiskowymi.

W 6 minucie jedna ze składnych akcji zakończyła się uderzeniem z pola karnego przeciwnika  Piotra Momro obejmując prowadzenie dla swojego zespołu. W 20 minucie po niedokładnym podaniu przeciwnik doprowadza do wyrównania.

W 26 minucie kolejna składna akcja zespołu Staniątek po której wycofaną piłkę na 10 metr wykończył pięknym uderzeniem Mateusz Krom. Do przerwy 2:1.

Po zmianie stron wszyscy zawodnicy otrzymali szansę gry od trenera tak, aby mógł się przyjrzeć dyspozycji zawodników. Rozpoczęliśmy jak w pierwszej połowie – kontrola, uderzenia na bramkę i trochę braku szczęścia. Od 40 minuty meczu błędy indywidualne doprowadziły do wyrównania i wprowadziły nerwowość w poczynania Szkoły Futbolu. Zawodnicy chcąc szybko doprowadzić do objęcia prowadzenia popełniali błędy które przeciwnik wykorzystał. Warto pochwalić młoda drużynę za walkę, nieustępliwość oraz pomimo różnicy wieku czy fizjologii, realizowanie założeń.

Żaki
Turniej w Igołomii

Dużo gry i sporo emocji naszym zawodnikom z rocznika 2012 dostarczył turniej o Puchar Prezesa Wiarusów Igołomia. Poza jedną „wpadka” przy okazji której warto wspomnieć, iż byliśmy najmniej liczebną ekipa w tym turnieju, prezentowaliśmy równo poziom. Cieszy widoczny postęp. Widać efekty mocnej pracy w okresie po wirusie, przez większość wakacji oraz na Akademii Techniki. Oby tak dalej! Najlepszym zawodnikiem w drużynie wybrany został Maciej Szymski – komentował zmagania swoich podopiecznych trener Filip Mazurkow.

Wyniki SFS:
Wiarusy 0:2 SFS, SFS 0:0 Polonia Kraków, Proszowianka 2:1 SFS, Wiarusy 0:3 SFS, SFS 1:8 Polonia Kraków, Proszowianka 0:1 SFS, AP Wieliczka 0:1 SFS, SFS 2:1 AP Wieliczka

Gratulujemy!