Tak upłynął miniony weekend

• czwartek, 22 października

Targowianka – SFS 2-0

W Targowisku nasze Młodziki rywalizowały z Targowianką. Tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala, który dopisał komplet punktów po zwycięstwie 2-0. Drużyna realizowała w czasie meczu ustalone założenia, jednak kończyły się one na dobrze grającej linii obrony drużyny Targowianki. Drużyna SFS swoje akcje budowała głównie bocznymi sektorami, kończąc akcje dośrodkowaniem lub strzałem. W tym meczu zarówno drużyna Targowianki jaki i Szkoły Futbolu Staniątki stworzyły sytuacje do strzelenia bramki, jednak to drużyna gospodarzy okazała się skuteczniejsza i wygrała ten mecz.

• sobota, 24 października

9.45 – turniej grupy F2A

Od samego rana na obiektach Next Level Fitness pasjonowaliśmy się piłkarskimi zmaganiami. W porannej rywalizacji reprezentowała nas grupa F2A, która wzięła udział w turniej rocznika 2013. Turniej o bardzo wysokim poziomie sportowym, a każdy z zespołów rozegrał 120 minut w ciągu całego turnieju. Zawodnicy zaprezentowali wiele ciekawych akcji oraz pojedynków 1×1. Nie zabrakło również pięknych bramek i zmarnowanych okazji.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Majda Franciszek (APN SPORTOWIEC MODLNICZKA)

Najlepszym strzelcem turnieju został: Szymczyk Igor (AP CANPACK OKOCIMSKI BRZESKO)

Najlepszym bramkarzem turnieju został: Krystyjan Patryk (SF STANIĄTKI) – gratulujemy!!

10.00 Szkoła Futbolu Staniątki – KS Rajsko 4-1
bramki: Sobas, Opyd, Pazdan, Gajewski

Mecz dla drużyny SFS ułożył się idealnie, bo już w 20 sekundzie drużyna wyszła na prowadzenie po szybkim odbiorze piłki i rozegraniu futbolówki na jeden kontakt. W dalszej części meczu drużyna SFS stwarzała kolejne sytuacje pod bramką przeciwnika, ale była nieskuteczna. Powadzenie podwyższył strzałem do pustej bramki Opyd .

Po przerwie bramkę na 3-0 zdobył Pazdan oraz na 4-1 Gajewski. Mimo wyniku 4-1 drużyna SFS musiała się mocno napracować żeby wypracowywać sobie sytuacje bramkowe oraz musiała grać czujnie w obronie ponieważ drużyna KS Rajsko stwarzała sobie również  groźne sytuacje.

10.00  SFS – PAPN 22-5
Popis strzelecki grupy E1A!

Bardzo dobre spotkanie naszej drużyny. Głównym akcentem sobotniego sparingu była asekuracja w obronie, nad czym trenowaliśmy w tygodniu poprzedzającym sparing oraz szerokie ustawienie w ataku. Drużyna przez większość meczu bardzo dobrze zabezpieczała naszą bramkę. Dobra gra w obronie przełożyła się na stratę zaledwie pięciu bramek, a nasi zawodnicy dobrze ocenili te sytuacji i sami wskazywali na brak asekuracji w obronie przy traconych bramkach.

W ataku z każdą minutą zaznaczaliśmy przewagę, a niektóre akcje rozegrane na jeden kontakt mogły się podobać. Nasza drużyna grała pewnie i świadomie, a każdy zawodnik miał okazję zagrać na każdej pozycji. Ostatecznie wynik nie był najważniejszy, ale dla porządku, przytaczamy strzelców bramek dla SFS: J.Rogowski x2, P.Tuteja x3, F.Drożdż x3, M.Strojek x2, M.Sowiński x2, K.Krawczyk x5, F.Bartkowiak  x2, M.Nawrot, M.Zelek x2

14.00 – turniej grupy F1A

Kolejny z turniejów w ramach projektu „Mój pierwszy turniej rozegraliśmy w sobotnie popołudnie, tradycyjnie rywalizując na obiektach Next Level Fitness. Nasza drużyna wygrała całą rywalizację!

Faza grupowa:

SFS 2:0 Prądniczanka bramki: Antoni Grabowski, Marcel Kalenicz
SFS 4:3 AP Wieliczka, bramki: Marcel Kalenicz, Wojciech Rybiański, Antoni Grabowski x2
SFS 2:4 Szkółka Piłkarska Wisła Kraków bramki: Antoni Grabowski, Maciej Szymski

Liga Mistrzów:
Półfinał: SFS 3:1 Wieczysta Kraków, bramki: Marcel Kalenicz, Wojciech Rybiański, Antoni Grabowski
Finał: SFS 4:1 AP Wieliczka, bramki: Marcel Kalenicz x2, Wojciech Rybiański, Maciej Szymski

Do klasycznego wyścigu kolarskiego porównać można występ zawodników z grupa F1A w turnieju „Moje Pierwsze Turnieje” dla rocznika 2012, w którym to peleton powoli się rozkręcał by całość zakończyć efektownym finiszem.

Początek wyglądał mało przekonująco gdy po dość zaciętym spotkaniu ostatecznie pokonaliśmy zespól Prądniczanki 2:0, ale trzeba zaznaczyć, że nie wykorzystaliśmy sporo dogodnych sytuacji. Następnie przyszło spotkanie z lokalnym rywalem AP Wieliczka gdzie niestety zaczęliśmy od straconej bramki. Wyrównanie przyszło dość szybko, ale już po chwili musieliśmy odrabiać dwubramkową stratę. Zespół jednak w końcówce pokazał prawdziwy charakter i odrobił stratę,  a w ostatnich minutach zdobył zwycięskiego gola. O tym jakie będą nasze dalsze losy w turnieju miało zadecydować starcie z Wisła Kraków, które zaczęliśmy nie najlepiej szybko tracąc dwie bramki. Co prawdą udał się zdobyć w tym spotkaniu dwa gole, ale przeciwnicy dołożyli 3 trafienia i pewnie oraz w dobrym stylu pokonali nas 4:2.

Na skutek pozostałych rozstrzygnięć w grupie ostatecznie uzyskaliśmy awans z 2. miejsca do Ligi Mistrzów gdzie mierzyliśmy się ze zwycięzca grup B czyli Wieczystą Kraków. Spotkanie rozpoczęło się dla nas najlepiej jak mogło ponieważ dość szybko po składnej akcji objęliśmy prowadzenie. Goście z Krakowa co prawda zdołali wyrównać, ale było to ich „ostatnie słowo” w tym meczu ponieważ później o bramki trafiali już tylko nasi zawodnicy i pewnie uzyskali awans do finału. W finale ponownie mierzyliśmy ze zwycięzca naszej grupy czyli zespołem AP Wieliczka. Spotkanie zaczęło się dla nas najgorzej jak mogło ponieważ już po kilku sekundach za sprawą ładnego uderzenia z dystansu goście wyszli na prowadzenie. Niezałamani tym małym niepowodzeniem ruszyliśmy do twardej i nieustępliwej gry co szybko przyniosło efekt. Zdobyte w dość nieodległym odstępie czasu 3 bramki „ustawiły” spotkanie, a czwarta bramka strzelona w końcówce ustaliła wynika na 4:1. Po ostatnim gwizdku mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju!

Oprócz nagroda drużynowej jaką był za zajęcie 1. miejsca w turnieju „Moje Pierwsze Turnieje”, głosami Trenerów nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał nasz zawodnik – Marcel Kalenicz!

• niedziela, 25 października

9.00 Szkoła Futbolu Staniątki – System Drob Piast Łapanów 3-1

W swoim stylu.

W 11 kolejce ligowej z trzech punktów cieszyli się nasi trampkarze,  którzy mimo wcześniejszych przegranych spotkań zagrali w podobnym stylu. Nasi zawodnicy poprawili swoją skuteczność i zaangażowanie. W 8 minucie akcję rozpoczęta pod własnym polem karnym przez Będlina skutecznie rozprowadził Garlej, który prostopadłym podaniem uruchomił Skoczka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem otworzył wynik spotkania. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy. W 44 minucie padła bramka koledzy i Adam Karecki długo będą wspominać. Sytuacje sam na sam z bramkarzem zamienił na bramkę, skutecznie przerzucając piłkę nad bezradnym bramkarzem !!

W 50 minucie jedna z akcji Piasta po zamieszaniu w polu karnym skończyła się bramka kontaktowa. Jednak przemyślana i skuteczna gra pozwoliła na kontrole boiskowych wydarzeń. Udokumentowaniem tego była bramka w 79 minucie Kusiona który z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania.

10.00 SFS – UKS Rajska Szkoła 3-5

Na orliku w Podłężu Żaki z grupy F1B sprawdzili się na tle UKS Rajska Szkoła. Mecz w rezultacie wygrali przyjezdni, ale nasz zespół zdecydowanie zasługuje na brawa. Prym wiódł Marcel Cenda, który popisał się hattrickiem.

11.00 SFS – Puszca Niepołomice II 2-0

Wydarzeniem weekendu było zwycięstwo naszych Młodzików, które przypieczętowało awans naszego zespołu. Obszerna relacja z sukcesu naszej drużyny znajduje się tutaj.