Podsumowanie weekendu 20-21 marca

Podsumowanie weekendu 20-21 marca.

Grupa C1A

W sobotnie południe na orliku w Podłężu rozegrano turniej szkoleniowy dla zawodników trampkarzy oraz zawodników urodzonych w roczniku 2008. Dwanaście spotkań i wyrównany poziom spowodował że do ostatniej akcji nie było jasne kto zostanie najlepszą drużyną turnieju. O zwycięstwie drużyny Konrada Kusiona który był jej kapitanem i najlepszym strzelcem zdecydował lepszy bilans bramkowy.

Grupa D1A i E1A

W sobotę o 13:30 doszło do rywalizacji zawodników urodzonych w 2009 i 2010 roku. Głównym zadaniem młodzików na mecz z orlikami była odpowiedzialna i skuteczna gra w obronie która miała stworzyć okazje do licznych ataków na bramkę młodszych kolegów.
Zawodnikiem spotaknia został wybrany Mateusz Miękina który chętnie i co najważniejsze skutecznie podejmował grę 1×1 często zdobywając gole dla swojego rocznika.

Orliki, grające ze starszymi kolegami z SFS, zostały zepchnięte do głębokiej defensywy. Ciężko było im przedostać się na połowę rywali, jednak, gdy już to robili inicjowali kilka bardzo ciekawych akcji, zakończonych strzałami do bramki. Wynik meczu był zdecydowanie na korzyść Młodzików SFS. Wśród Orlików na listę strzelców wpisali się: Arkadiusz Polonka, Hubert Wywiał, Mikołaj Strojek, Ksawery Krawczyk, Jakub Rogowski. Zawodnikiem spotkania został wybrany Arkadiusz Polonka.

Grupa D1B

Gra wewnętrzna grupy D1B była doskonała okazją do przećwiczenia poznanych elementów. Zawodnicy mieli za zadanie skupić się na otwarciu gry w strefie niskiej oraz poszukiwaniu wolnych stref na boisku. W kolejnych meczach sprawdzimy efekty!

Grupa E1B

Sobotni turniej błyskawiczny był nie lada wyzwaniem dla naszych zawodników. Mimo mocno okrojonego składu dawali oni z siebie wszystko w każdym meczu. Próbowali oni wykonywać przedstawione przed grą założenia dotyczące podejmowania wielu pojedynków 1×1 oraz oddawania dużej ilości strzałów na bramkę przeciwnika. Jednak naszym największym przeciwnikiem była nieskuteczność. Mimo tego należy pochwalić całą drużynę za zaangażowanie i włożony wysiłek w każdy mecz.

Grupa F1A

Po raz kolejny grupa F1A wzięła udział w Turnieju Błyskawicznym. Tym razem w turnieju zdecydowanie przeważać miały zespoły rodem z Powiatu Wielickiego natomiast wskutek różnych wydarzeń losowych ostatecznie nasz region reprezentowała Szkoła Futbolu Staniątki. Nasi zawodnicy po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, grając jak na swój wiek świadomą piłkę. Turniej odbył się w iście zimowej scenerii natomiast w żadnym stopniu nie wpłynęło to na nasze poczynania. Z tego miejsca również chcieliśmy podkreślić sporą prace organizatorów, którzy pomimo nocnych opadów śniegu bardzo dobrze przygotowali boiska do gry. Meczem, który pomoże nam wyciągnąć najwięcej wniosków było starcie z Polonią i chociaż wynik może wskazywać na zdecydowaną przewagę rywali to dość długo utrzymywaliśmy się na prowadzeniu jednak „zabójcza” końcówka zawodników z Krakowa spowodowała zdecydowane przechylenie szali zwycięstwa na ich stronę. Dobrze, że mierzymy się z drużynami o większym potencjale, z którymi starcia poniekąd wyznaczają nam ścieżkę rozwoju.

SFS 8:1 Akademie Piłkarska Płaszowianka
SFS 8:3 Polonia II Kraków
SFS 3:8 Polonia Kraków
SFS 5:1 Prądniczanka Kraków

Grupa F1B, F2B i F1C

Za nami kolejna gra wewnętrzna grup z kategorii żaka SFS. Tym razem jednak rozegraliśmy turniej. Zawodnicy zostali podzieleni na 6 zespołów 4-osobowych. W pierwszej fazie graliśmy mecz „każdy z każdym”. Następnie stawka została podzielona na dwie grupy walczące o miejsca 1-3 i 4-6. Na tym etapie również graliśmy w formule „każdy z każdym”. Taka forma rywalizacji pozwoliła nam wyłonić rzeczywiście drużynę grającą najrówniej a została nią ekipa „Bayernu Monachium”. W tym miejscu warto zaznaczyć, że turniej był niezwykle wyrównany bowiem żadna z drużyn nie odniosła kompletu zwycięstw a mecze często rozstrzygane były jedną bramką.
Na wyróżnienie w grupie F1B zasługuje Piotr Rutkiewicz, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w całym turnieju.

Najlepszą zawodniczką w grupie F2B została Kamila Kędziora, która skutecznie poruszała się na boisku co chwile znajdując wolne przestrzenie tworząc w ten sposób niepokój w szeregach drużyn przeciwnych.

Grupa F2A

Zawodnicy z grupy F2A tym razem rywalizowali na hali w SP Staniątki. Podzieleni na zespoły trzy osobowe rozgrywali 5min gry na zasadach ulicznych pomiędzy sobą. W minionym mikrocyklu tematem głównym była finalizacja i było to widoczne na boisku w momentach gdzie zawodnicy dochodzili do sytuacji strzeleckich.
Najlepszym zawodnikiem był Mati Bessinger, który kiedy już stanął oko w oko z bramkarzem praktycznie zawsze miał powód do zaprezentowania swojej cieszynki.

Grupa G1B i G1C

Grupy skrzatów G1B i G1C nie próżnowały nawet w niedzielę . Na kolejną grę zameldowali się z samego ran. Sala gimnastycznej w SP Staniątki była areną ciekawych pojedynków, pełnych radości, ale również dramaturgii. Zawodnicy starali się wykorzystywać podpowiedzi trenerów by zdobyć jak najszybciej wolną przestrzeń i umiejętnie osłaniać piłkę przez odbiorem. W czasie gry bardzo dobrze radził sobie Biel Oskar, który zasłużył dziś na wyróżnienie.

Grupa G2B i G2C

W sobotę 20 maraca, w szkole podstawowej w Staniątkach, odbyły się gry wewnetrzne roczników 2015, głównym zadaniem zawodników poza strzelaniem bramek i dobrą zabawą były próby dryblingu i osłony piłki. Zawodnikiem który najczęściej próbował dryblingu w grupie G2B był Stanisław Pudlik a G2C Mikołaj Słaboń.