Podsumowanie weekendu 13-14 marca

Podsumowanie weekendu 13-14 marca.

Grupa C1A
Prowadzenie 4-2 na 20 minut przed końcem meczu nie dało pewności SFS na wygraną. Od bramki na 4-3 rozpoczął się festiwal błędów które napędzały drużynę Krakusa Nowa Huta którzy z każda kolejną akcja nabierali ochotę do gry. Błędy indywidualne ograniczyły możliwości stworzenia akcji ofensywnych które pozwoliłyby na przeniesienie ciężaru gry pod bramkę przeciwnika. Do wyniku 4-2 dominowaliśmy w grze mimo środka pomocy stworzonego z 3 zawodników z rocznika 2008.

Najlepszym zawodnikiem został Wiktor Zgierski, który był skuteczny pod bramką przeciwnika i doskonalone współpracował z zawodnika z lini pomocy.

Grupa D1A
Pierwsza część spotkania to przewaga drużyny z Nowej Huty w której stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Do 50 minuty to Hutnik prowadził grę czego efektem było zdecydowane prowadzenie. Po upływie godziny gry w zawodników SFS wstąpiły nowe siły zaczęli grać odważniej i skuteczniej w odbiorze i z każda kolejna akcja stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Sygnał do ataku dała dwójka Mateusz Miękina i Jan Juszczak którzy często we dwójke stwarzali dogodne sytuacje bramkowe dla pozostałych zawodników. Udany bramkowy pościg zakończył Piotr Momro skutecznie wykańczając ostatnia akcje meczu i niedzielne spotkanie zakończyło nie wynikiem 4-4.

Najlepszym zawodnikiem został uznany Jan Juszczak, który zachęcał kolegów z drużyny do gry pressingiem, cechowała do wysoka skuteczność w pojedynkach 1×1.

Grupa D1B
Drużyna młodzików D1B rozgrywała mecz sparingowy na boisku Małopolskiej areny lekkoatletycznej w Wieliczce. Drużyna ze Staniątek, która była w tym spotkaniu gospodarzem podejmowała zespół ,,Orląt” Rudawa, który w tym meczu zwyciężył 0:6. W tym meczu wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Mateusz Górecki , który wykazał się największym zaangażowaniem oraz skutecznością w pojedynkach 1×1.

Grupa E1A
Bardzo dobre zawody naszej drużyny, która konsekwentnie realizowała plan na spotkanie. Asekuracja w obronie, szybkie przejścia z ataku do obrony i z obrony do ataku sprawiły, że nasza drużyna przejęła inicjatywę i sukcesywnie powiększała prowadzenie. Dobre otwieranie gry i szeroka gra w ataku pozwalały stwarzać kolejne okazje bramkowe. Najskuteczniejszym strzelcem został Ksawery Krawczyk, a cała drużyna zagrała zespołowo i współpraca mogła się podobać.

Grupa E1B
Grupa trenera Kamila Pawlaka rozegrała dwa spotkania. W sobotę rywalizowali na hali Jazy Niepołomice, które okazało się nie lada wyzwaniem dla naszych zawodników. Mimo starań w postacie wielu pojedynków 1×1 oraz równie dużej ilości strzałów na bramkę nie często udawało się naszym zawodnikom pokonać bramkarza przeciwników Batory Wola Batorska. Najlepszym zawodnikiem został Antoni Piotrowicz, który pracował ciężko zarówno w obronie jak i przy konstruowaniu akcji ofensywnych.

W niedziele zawodnicy spotkali się na orliku w Podłężu na grze wewnętrznej. Była to świetna okazja dla naszych zawodników na sprawdzenie efektów treningów w mijającym tygodniu. Ich podstawowymi zadaniami było próbowanie konstruowania akcji ofensywnych przy pomocy podań oraz odpowiednie ustawienie na boisku. Najlepiej ze swoich zadań wywiązywali się Antoni Piotrowicz oraz Antoni Łach.

Grupa F1A
Pomimo wysokiego wyniku końcowego przez pierwsze 30 minut spotkania „stan bramkowy” był bardzo wyrównany i wbrew zdecydowanej przewadze naszych zawodników nie mogliśmy wykorzystać wielu, na prawdę wielu korzystnych sytuacji bramkowych. Z czasem jednak „worek z bramkami się rozwiązał” i w końcowym etapie meczu udokumentowaliśmy swoją przewagę kolejnymi bramkami. Na pochwałę w tym spotkaniu zasłużył Antoni Domoń, który pomimo iż mówimy o kategorii „żaka” skutecznie przejmował dalekie zagrania rywala i kilkukrotnie bardzo ofiarnymi interwencjami oddalał zagrożenie spod naszej bramki.

Bramki: Adam Tarasiuk x4, Alan Kozynacki x3, Antoni Grabowski x2, Marcel Kalenicz x2, Antoni Domoń, Bartłomiej Dudzik

Grupa F1B i F1C
W spotkaniu od początku do końca dominowała drużyna SFS, która wykazywała się dobrymi umiejętnościami technicznymi oraz realizowała założenia nakreślone przed meczem. Na pochwałę zasługuje Marcel Cenda, który bardzo pozytywnie wpływał na poczynania ofensywne swojej drużyny.

Grupa F2A
W samo południe w sobotę żaki z grupy F2A spotkały się na orliku w Podłężu z AP Wieliczka. Pomimo silnego wiatru zespół efektywnie wykorzystał każdą minutę na boisku. Najlepszym zawodnikiem był Wojciech Sobula, który praktycznie bezbłędnie tego dnia zrealizował założenia przed meczowe oraz był niesamowicie odważny i skuteczny w grze 1×1.

Grupa F2B
Na hali w SP Staniątki zawodnicy z grupy F2B spotkali się z Szkółką Piłkarską KS Podgórze Kraków. System gry 3×3 bez autów bocznych z aktywnymi bramkarzami przyniósł wysoką intensywność i sporo bramek. Najlepszymi zawodnikami byli Kamil Gucwa i Antoni Turecki, którzy grając razem potrafili tego dnia zrobić różnicę na boisku w działaniach ofensywnych.

Grupa G1B i G1C oraz G2B i G2C
W sobotę odbyły się gry wewnętrzne rocznika 2014 i 2015, w których celem było jak najwięcej pojedynków 1×1 i 2×2 oraz panowie i kontrola nad piłką. Wyróżnieni zostali Szymon Paluch i Ernest Janczyk w roczniku 2014 oraz Jan Więcław i Tymoteusz Porębski w grupie 2015.