Orliki wygrywają MAZBUD CUP 2022

Szkoła Futbolu Staniątki zwycięzcą Turnieju MAZBUD CUP U-11 w Proszowicach!

W miniony wekened grupa rocznika 2013/2012 Szkoły Futbolu Staniątki wzięła udział w dwudniowym turnieju MAZBUD CUP 2011. Pierwszą część rozgrywanego w ciężkich pogodowo warunkach turnieju rozpoczęliśmy z dużymi wahaniami dyspozycji najpierw wysoko wygrywając po czym zdecydowanie przegrywając kolejne dwa spotkania oraz dopisując 3 pkt. za walkower. Dzięki lepszemu bilansowi bramek udało nam się zakwalifokować do Ligi Mistrzów z 3. miejsca w grupie, zdecydowanie nie będąc faworytem rozgrywek. Kolejny dzień to diametralna zmiana sposobu gry a przede wszystkim nastawienia mentalnego co zaowocowało jednym remisem i 3 wyraźnymi zwycięśtwami. Na koniec uzyskaliśmy tyle samo punktów co Krakus Now Huta a wobec remisu w bezpośrednim starciu o zwycięstwie zadecydował lepszy bilans bramek uzyskany przez naszą drużynę co dało nam I miejsce w całym turnieju!

Słowa uznania kierujemy do organizatorów, którzy w obliczu największego ataku zimy ostatnich lat podołali zadaniu i zadbali o dobrze przygotowane boisko. Wyróżnienie kieruje także do rodziców za gorący doping oraz wspieranie nas w ciężkich chwilach natomiast na największe brawa zasługują sami zawodnicy, którzy pomimo początkowych niepowodzeń nie poddali się i drugiego dnia potrafili zmienić swoje nastawienie mentalne i pokazać prawdziwy charakter walcząc o każdą piłkę i pokazując wysoką swiadomość piłkarską pomimo ciężkich warunków pogodowych.

Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Patryk Krystyja (rocznik 2013)

Najwięcej bramek w zespole zdobył Adam Tarasiuk

Organizatorzy postanowili również wręczyć nagrodę dla Najlepszego Bramkarza turnieju dla Łukasza Nieckuli. W tym miejscu podziękowania należa się Trenerowi Jakubowi Bubett, który na co dzień prowadzi zajęcia bramkarskie z naszymi zawodnikami.

Wyniki:

I dzień