Momenty były

• Trampkarze (C1A)

II liga okręgowa trampkarzy
Szkoła Futbolu Staniątki – Gdovia Gdów 2-4

Mecz niewykorzystanych sytuacji. Tak w skrócie można opisać wynik naszych trampkarzy. Bardzo dobry mecz pod względem organizacji gry i odwagi w grze rozegrali trampkarze którzy tym razem zostali mocno zasileni przez młodszych kolegów  z rocznika 2008.  Ubytki w składzie przez dłuższe fragmenty meczu były niewidoczne.  Do 60 minuty utrzymywał się wynik 2-2 za sprawą Bruno Skoczka, który strzelił bramkę w 13 i 60 minucie. Kolejne 10 minut to liczne szansę na podwyższenie wyniku ze strony SFS, ale rywali uratowała poprzeczka. Od 70 minuty to Gdovia przejęła kontrolę nad meczem i zdołała zdobyć dwie bramki w 75 i 78 minucie które to dały im komplet punktów.

• Młodziki (D1A,D1B)

II liga okręgowa liga młodzików
Szkoła Futbolu Staniątki – Drob Piast Łapanów 2-1
Zwycięstwo z liderem!

Kolejne dobre zawody w wykonaniu młodych zawodników SFS.  Dużo składnych akcji, liczne pojedynki 1×1 to cecha charakterystyczna ostatnich ligowych spotkań, nie inaczej było podczas spotkania z ligowym liderem. Pierwsza  połowa toczoną była głównie na połowie gości, którzy umiejętnie wyprowadzali groźne kontry. Jedna ze składnych akcji przeprowadzona lewą stroną z udziałem Szewczyka Skoczka i Miękiny w 9 minucie zakończyła się bramką zdobytą przez tego ostatniego. Na 2-0 podwyższył w 40 minucie meczu Juszczak pewnie wykonując rzut karny podyktowany za faul w polu karnym po dwójkowej akcji z Janeckim.

Na 9 minut przed końcem meczu goście sprytnie wykonali rzut wolny i zdobyli bramkę na 2-1. Ostatnie minuty to akcje pod jedną i drugą bramką, ale wynik nie uległ zmianie.

IV okręgowa liga młodzików
Szkoła Futbolu Staniątki – Nadwiślanka Nowe Brzesko II 1-2

Pechowa porażka po błędach w wyprowadzaniu piłki.  Drużyna rozegrała naprawdę dobry mecz cały czas grając do przodu , starała się szybko odbierać piłkę dzięki czemu stwarzała sobie sytuacje pod bramką przeciwnika.

Niestety pech nie opuścił drużyny nawet w ostatniej akcji kiedy po uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę odbiła się od linii i wyszła w pole.

• Orliki

Turniej towarzyski był cennym doświadczeniem dla naszych zawodników, choć zakończył się sukcesem drużyn przyjezdnych. Byliśmy świadkami ciekawych pojedynków i wielu bramek, a ostatecznie bezkonkurencyjna okazała się drużyna Pogoni Kraków, która grała najbardziej dojrzałą piłkę i potrafiła narzucić swój ofensywny styl gry.

Z każdego meczu trenerzy wyciągnęli wnioski, co pozostaje do poprawy. Pierwszy mecz turnieju to zdecydowanie najlepsza postawa naszych zawodników, dobre funkcjonująca gra od bramki i stwarzane sytuacje bramkowe – brakło skuteczności i koncentracji w obronie.

W drugim i trzecim meczu nasza drużyna gasła po niepowodzeniu w wyprowadzaniu piłki i oddawała inicjatywę rywalom, odpuszczając grę zespołową, co w starciu z mocniejszymi rywalami nie pozwoliło nawiązać walki o zwycięstwo.

Wiemy jednak, że doświadczenie zaprocentuje!

• Żaki

sparingi

Szkoła Futbolu Staniątki – Hutnik Kraków 8-6
bramki: Marcel Kalenicz x5, Adam Tarasiuk x2, Antoni Grabowski

Po niemrawym początku spowodowanym najwidoczniej respektem przed marką jaką niewątpliwie jest Hutnik Kraków musieliśmy mocno wziąć się do pracy i odrobić 3-bramkową stratę stratę co w dość szybkim czasie nam się udało.

Na tym jednak nie poprzestaliśmy i poszliśmy za ciosem schodząc na przerwę z prowadzeniem i dobrym wrażeniem pozostawionym na boisku.

Po przerwie gra się nieco wyrównała i obie drużyny zdobyły po dwie bramki.

Szkoła Futbolu Staniątki – Gwarek Śledziejowice 2-6
bramki: 2x Marcel Cenda

Pomimo przegranej śmiało możemy być zadowoleni z tego co zaprezentowaliśmy w tym spotkaniu. Nie popełniliśmy żadnego błędu przy otwieraniu gry od własnej bramki nad czym pracowaliśmy w ostatnim czasie.  Zabrakło skuteczności ponieważ nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji.