Mamy awans!

Zespół Młodzików Szkoły Futbolu Staniątki mistrzem II ligi okręgowej!

Nasza drużyna niedzielną rywalizacją z Puszczą II Niepołomice przypieczętowała 1 miejsce w tabeli i awans do 1 ligi okręgowej młodzików!

34 punkty zdobyła nasza drużyna w 14 rozegranych meczach. Przewaga sześciu oczek na LKS Śledziejowicami, którzy maja do rozegrania jeszcze jeden mecz jest na tyle duża, że nic już nie odbierze nam pierwszego miejsca w tabeli.

Realizowanie założeń, świadomość i pewność siebie nie była przypadkiem w osiągniętym sukcesie. Kolejnym kluczem było stworzenie jedności w drużynie. Cieszy nas na pewno fakt, że każdy z 23 osobowej kadry poczynił postęp indywidualny co przełożyło się na jakość w drużynie. Gdy rozpoczynaliśmy sezon od dwóch porażek, zapewnialiśmy zawodników wraz z trenerem Podsiadło, żeby skupili się na rozwoju indywidualnym poprzez odpowiednio dobrane środki treningowe. Analizy meczowe budowały świadomość, a wykonywana praca w mikrocyklu treningowym dawała efekt podczas gry meczowej. Na 2 kolejki przed końcem zajęliśmy fotel lidera i tak już zostało. To pokazuje Tym chłopcom, że warto walczyć do końca nie tylko na boisku ale i w życiu dorosłym. Sukces w dużej mierze zależy od nas i kontroli tego na co mamy wpływ – komentuje trener Konrad Warczak.

Na sukces naszego zespołu składa się 11 wygranych, 1 remis i tylko dwie porażki. Nasz zespół jako jedyna drużyna w lidze zanotował dwucyfrową liczbę wygranych. Znakomitą postawę zespołu potwierdza liczba zdobytych bramek. Z trafienia do siatki cieszyliśmy się aż 61 razy, co stawia nas daleko przed resztą stawki.

Co wpłynęło na tak wysoką liczbę zdobytych bramek?

Podczas analizy sparingów przed sezonem wyszło nam, że jedyne sytuacje bramkowe wynikają po błędach przeciwników. Skupiliśmy się na fazie otwarcia gry i duży nacisk położyliśmy na budowanie fazy atakowania poprzez zdobywanie stref aż do finalizacji. Nasza filozofia zakłada posiadanie większego wpływu na przebieg meczu, a nie oczekiwanie co przyniesie los od przeciwnika. Pierwsze mecze zakończyły się porażką ze względu na zadania związane właśnie z otwarciem gry. Z każdym kolejnym meczem do błędów przeciwnika dokładaliśmy nasze sytuacje co przełożyło się na liczbę zdobywanych bramek. W meczu z Puszczą Niepołomice stworzyliśmy ponad 20 takich sytuacji nie wliczając błędów rywala ­– dodaje trener Warczak.

Na awansie praca się nie kończy, a tak naprawdę dopiero zaczyna. Sztab szkoleniowy ma już w głowie plan pracy na zbliżające się tygodnie.

Przez najbliższe tygodnie chcemy wykorzystać sprzyjającą aurę i trenować na naturalnej nawierzchni. Po tym czasie został już przygotowany harmonogram przygotowań do 1 ligi z mocnym akcentem przygotowania motorycznego za które to odpowiada u nas w drużynie Trener Maciej Podsiadło. Wszystko zależy oczywiście od sytuacji epidemiologicznej – podsumowuje trener najlepszej drużyny 2 ligi młodzików.