Maj z SFS. Etapy powrotu do zajęć w 5 osobowych grupach

Szanowni Rodzice i Zawodnicy,

W odpowiedzi na wiele zapytań z Państwa strony, co dalej z treningami i rozgrywkami ligowymi przedstawiamy poniżej oficjalne stanowisko SFS.

Zgodnie z decyzją Pana Premiera i Pani Minister Sportu ogłoszoną w sobotę 25 kwietnia od  poniedziałku 4 maja mogą odbywać się zajęcia sportowe w grupach do 6 osób a w tym celu zostaną otwarte m.in. obiekty sportowe w tym orliki oraz stadiony piłkarskie.

Oczywiście czekamy jeszcze na rozporządzenie i szczegółowe informacje nie mniej jednak jest to dla nas wszystkich jedna z bardziej optymistycznych wiadomości od 12 marca, kiedy to weszła decyzja o zamknięciu szkół i zawieszeniu działalności sportowej.

Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że ta decyzja niesie za sobą dużą odpowiedzialność nas wszystkich, odpowiedzialność za zdrowie dzieci, Państwa i kadry szkoleniowej.

Po zapoznaniu się z wytycznymi Pana Ministra Zdrowia i Pani Minister Sportu dotyczącymi organizacji takich zajęć oraz po przeprowadzeniu video-spotkania z całą kadrą szkoleniową opracowaliśmy wspólnie schemat działań, który umożliwi nam organizację zajęć treningowych od poniedziałku 4 maja z zachowaniem najwyższych środków ostrożności takich jak:

– grupy treningowe będą liczyły 5 osób + trener prowadzący

– treningi zostaną wznowione dla zawodników od 6 roku życia i starszych (zajęcia dla grup Bambini są dalej zawieszone z uwagi na charakter zajęć z rodzicami)

– zajęcia treningowe będą trwały 45 minut,

– przed każdym treningiem trener prowadzący poinformuje o zasadach bezpieczeństwa,

– każdy rodzic który zapisze swoje dziecko na zajęcia będzie zobowiązany do podpisania oświadczenie online o braku objawów jakiejkolwiek choroby dziecka i innych domowników w ostatnich dwóch tygodniach,

– każdy zawodnik otrzyma bezpłatnie komin firmowy SFS służący zasłanianiu ust i nosa w drodze na trening i z treningu,

– każdy zawodnik przed i po zajęciach treningowych będzie miał obowiązek zdezynfekować ręce (płyn na obiektach sportowych zapewni SFS),

– decyzji rodzicom zostawimy kwestię rękawiczek ochronnych,

– sprzęt treningowy przed i po zajęciach będzie dezynfekowany przez trenera prowadzącego (zawodnik może przyjść ze swoją piłką),

– zawodnik na zajęcia sportowe przyjeżdża już przebrany w odpowiedni strój sportowy (szatnie na obiektach będą zamknięte),

– każdy zawodnik będzie ćwiczył w swojej strefie ćwiczeń z zachowaniem bezpiecznych odległości (brak podczas treningu gry 1×1, 2×2 i innych ćwiczeń w bezpośrednim kontakcie),

– każdy trener będzie ubrany w rękawiczki i maseczkę ochronną,

– wejścia i wyjścia na/z obiektów sportowych będą pojedynczo z zachowaniem bezpiecznych odległości,

– rodzice będą mieli zakaz wchodzenia na obiekt sportowy.

Ponadto informujemy, jako stowarzyszenie świadome jaka spoczywa na nas odpowiedzialność, że o decyzji powrotu do zajęć sportowych razem z ustalonym harmonogramem będzie powiadomiona komenda policji w Niepołomicach i Wieliczce oraz Sanepid w Wieliczce tak aby Państwo czuli się bezpiecznie zostawiając u nas dzieci, mając pewność że wszystkie zasady bezpieczeństwa, które są wyżej wymienione będą bezwzględnie przestrzegane a wyżej wymienione organy mogą to w każdej chwili skontrolować.

Poniżej przedstawiamy etapy postępowania tak aby jak najlepiej przygotować się do wznowienia zajęć od poniedziałku 4 maja:

27-29.04. zgłoszenia do trenerów prowadzących wstępnego zainteresowania powrotem do zajęć sportowych poprzez wysłanie sms. Oferujemy dwa terminy treningów poranne w godzinach między 9.00-12.00 oraz popołudniowe w godzinach między 16.00 – 20.00. (Kontakty do trenerów prowadzących)

29.04. | godz. 18.00 spotkanie kadry szkoleniowej z zainteresowanymi rodzicami online za pomocą programu TEAMS (link do spotkania zostanie umieszony na stronie i facebooku w środę o godzinie 17.45)

30.04. po zebraniu od Państwa informacji nastąpi ustalenie harmonogramu treningów porannych i popołudniowych,

01.05.  opublikowanie harmonogramu treningów na stronie www.szkolafutbolu.pl,

02-03.05. uruchomienie systemu online na stronie www.szkolafutbolu.pl do zapisów na treningi w grupach 5 osobowych,

04-16.05. – prowadzenie treningów wg ustalonego harmonogramu

04-16.05. – przez cały okres w przypadku wolnych miejsc będzie istniała możliwość zapisania się na dany trening, będziemy tez na bieżąco reagować w przypadku zwiększenia potrzeb treningowych i informować Państwa o nowych wytycznych,

Rozumiemy sytuację jaka panuje w Polsce i na Świecie, dlatego decyzję o wznowieniu treningów zostawiamy indywidualnie Rodzicom i czekamy na taką informację do środy 29 kwietnia poprzez wysłanie sms do swojego trenera prowadzącego.

Składka członkowska za miesiąc maj w przypadku zawodników, którzy nie zdecydują się na treningi w 5 osobowych grupach jak również dla zawodników z grup Bambini zostaje utrzymana na wysokości 50%, podobnie jak to mialo miejsce w miesiącu kwiecień, dzieki której stowarzyszenia będzie mogło funkcjonować i pokrywać stałe koszty. Dla zawodników w dalszym ciągu będą publikowne konspekty do pracy samodzielmnej jak również rozważamy możliwość rozszerzenia współpracy o video-treningi. W dlaszym ciągu każdy trener jest do Państwa i Państwa dzieci do dyspozycji telefonicznej i mailowej.

Składka członkowska dla zawodników którzy będą uczestniczyć w takich treningach wynosi 100% zgodnie z regulaminem SFS dla poszczególnych grup.

Bądźmy odpowiedzialni za zdrowie własne, swoich bliskich i innych dlatego podejmując decyzję o powrocie do zajęć sportowych od 4 maja, prosimy o dokładne poinformowanie swojego dziecka i uświadomienie go przed każdymi zajęciami z czym obecnie zmaga się cały świat oraz, że wyżej wymienione środki ostrożności należy bezwzględnie przestrzegać.

Wszystkie informacje będziemy na bieżąco podawać na naszej stronie www.szkolafutbolu.pl