Struktura sportowa

Struktura sportowa Szkoły Futbolu Staniątki jest opracowana w trosce o zapewnienie wszystkim podopiecznym ciągłości i systematyczności w procesie szkolenia.

Pierwsze sportowe emocje Twoje dziecko może przeżyć już w wieku 2 lat zapisując się do Szkoły Futbolu Bambini, a następnie kontynuować piłkarską przygodę aż do 15 roku życia w Szkole Futbolu Staniątki.

Dążąc do realizacji naszego celu jakim jest połączenie rozwoju sportu powszechnego, sportu dla każdego dziecka od 2 roku życia ze sportem profesjonalnym poprzez działania mające na celu umożliwienie jak największej ilości dzieciom rozpoczęcie piłkarskiej przygody już od 2 roku życia, została utworzona nasza nowa struktura - Akademia Futbolu Staniątki, która skupia naszych najlepszych zawodników w wieku od 8 do 15 lat. To właśnie w tym okresie, kiedy zawodnik przejawia ponadprzeciętne umiejętności piłkarskie ma szansę trafić do Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, z którą ściśle współpracujemy jako jedyny klub na terenie powiatu Wielickiego.

Po skończonym wieku trampkarza starszego zamierzamy oferować swoim wychowankom od sezonu 2020/21 grę w kategorii juniora młodszego, następnie juniora starszego, kończąc na dorosłej piłce włącznie jak również na mocy współpracy z wieloma klubami dalszy rozwój w ich strukturach.

Nasza struktura

Szkoła Futbolu Bambini

Zajęcia piłkarsko-ogólnorozwojowe dedykowane dzieciom od 2 do 5 roku życia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają od 45 do 60 minut. Dominującą formą w tej grupie wiekowej są gry i zabawy oraz  miła i przyjazna atmosferę dzięki czemu Twoja pociecha pokocha sport na całe życie. W zajęciach uczestniczą również rodzice a dzieci już od najmłodszych lat czerpią pozytywne wzorce i uczą się, że ruch jest nieodłącznym elementem w życiu każdego z nas. Zawodnicy uczestniczą tylko w ogólnych wydarzeniach sportowych bez rywalizacji sportowej. Po skończonym 4 roku życia, w kolejnym sezonie automatycznie przechodzą do Szkoły Futbolu.

2-5 LATA

Szkoła Futbolu Staniątki

Zajęcia piłkarskie dla dzieci od 6 do 15 roku życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu od 60 do 90 minut w zależności od wieku. W Szkole Futbolu formy i metody treningowe dopasowane są do wieku oraz umiejętności  zawodników i są ukierunkowane na rozwój indywidualnych umiejętności pod kątem techniki, motoryki i taktyki. Zawodnicy uczestniczą w rywalizacji sportowej poprzez gry wewnętrzne, mecze towarzyskie oraz udział w turniejach. Wyróżniający się zawodnicy od 8 roku życia mają możliwość dołączenia do Akademii Futbolu o czym decyzuje trener prowadzący lub podczas otwartych testów umiejętności, które odbywają się raz w sezonie w okresie ferii zimowych.

6-15 LAT

Akademia Futbolu Staniątki

Treningi piłkarskie dla wyróżniających zawodników w wieku od 8 do 15 roku życia. Zajęcia odbywają się trzy lub cztery razy w tygodniu od 75 do 90 minut. Akademia Futbolu to nowa struktura, która obowiązuje od sezonu 2019/20 a jej celem jest skupianie najlepszych zawodników w poszczególnych rocznikach oraz zapewnienie im dodatkowych czynników, które optymalizują osiągnięcie większego rozwoju sportowego. Poprzez dodatkowe treningi, zajęcia motoryczne i mentalne, udział w rozgrywkach ligowych i prestiżowych turniejach oraz gry szkoleniowe z najlepszymi klubami dążymy do wychowania pełnowartościowego piłkarza, który poradzi sobie w dorosłej piłce na ligowym poziomie.

8-15 LAT

NASZE KLUBY PARTNERSKIE

Szkoła Futbolu Staniątki od roku 2015 jest szkółką partnerską Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków oraz Wisły Kraków S.A. Na przestrzeni kilku lat już 7 naszych wychowanków trafiło do Wisły Kraków, gdzie z powodzeniem reprezentują barwy Białej Gwiazdy w różnych kategoriach wiekowych a Ty możesz być następny !

INNA ŚCIEŻKA ROZWOJU

Nasi wychowankowie na różnym etapie szkolenia mają możliwość wyboru gry zarówno w lokalnych, krakowskich jak również innych wybranych klubach sportowych. Dzięki temu naszych wychowanków możemy oglądać m.in. w takich klubach jak Puszcza Niepołomice, Górnik Wieliczka, Garbarnia Kraków, Hutnik Kraków, Cracovia Kraków czy Resovia Rzeszów. To od Ciebie zależy gdzie chcesz kontynuować swoją piłkarską przygodę a my możemy Ci w tym pomóc.