FAQ

Pytania organizacyjne

 • Od jakiego wieku można się zapisać na treningi ?

  Zapraszamy na treningi dzieci już od 2 roku życia.

 • Kiedy mogę zapisać się na treningi ?

  Na przełomie sierpnia i września jest organizowany nabór do wszystkich roczników. Dodatkowo dzieci od 2 do 5 roku życia mogą zapisywać się przez cały rok a dla dzieci od 6 roku życia jest nabór uzupełniający na przełomie stycznia i lutego. W przypadku wolnych miejsc w grupach w innych rocznikach również można zapisać się w dowolnym czasie. Okres promocyjny i zapisy online są organizowane w miesiącach czerwiec i lipiec.

 • Czy mogę przyjść na trening pokazowy ?

  Tak, treningi pokazowe trwają w okresie naborowym tj. przełom sierpnia i września i są bezpłatne dla nowych zawodników. Poza tym okresem należy wypełnić formularz kontaktowy i trener prowadzący wyznaczy termin jednego bezpłatnego treningu pokazowego.

 • Jak mogę zapisać się na treningi ?

  Do struktur Szkoły Futbolu Staniątki można dołączyć:
  a) w okresie naborowym organizowanym w czerwcu oraz na przełomie sierpnia i września lub
  b) poza okresem naborowym o ile są wolne miejsca w poszczególnych grupach

  W obu przypadkach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na niebieskim tle w zakładce Dołącz do Nas oraz przyjść na trening pokazowy w wyznaczonym przez trenera terminie lub w okresie naborowym. Po treningi i rozmowie z trenerem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na białym tle w zakładce Dołącz do Nas, podpisać i przekazać kartę zgłoszeniową, która jest do pobrania w zakładce O Nas / Pliki do Pobrania oraz dokonać opłaty wpisowej dla danego rocznika.

 • Czy muszę zarejestrować się na portalu laczynaspilka.pl ?

  Tak, każdy zawodnik, który zapisuje się do SFS obowiązkowo musi zarejestrować się na portalu laczynaspilka.pl oraz rodzic musi przypisać zawodnika do SFS.

 • Jak mogę otrzymać dostęp do systemu Sports Manago ?

  Dostęp do systemu Sports Manago nadaje administrator SFS po dokonaniu opłaty wpisowej i rejestracji na portalu www.laczynaspilka.pl

 • Jak powinienem przygotować się na pierwszy trening ?

  Przede wszystkim sportowy strój dopasowany do warunków atmosferycznych oraz obuwie na zmianę. Należy zabrać wodę mineralną niegazowaną oraz dobry nastrój. Niecenione jest również pozytywne wsparcie ze strony rodziców podczas treningu a po jego zakończeniu należy znaleść aspekty za które można pochwalić swoje dziecko.

 • Czy mogę sobie wybrać grupę treningową ?

  Nie, grupy treningowe są tworzone na podstawie obserwacji przez trenerów, są dopasowane do wieku i umiejętności. Można zgłaszać trenerom prowadzącym preferowane zmiany ale są one uwzględniane w wyjątkowych sytuacjach.

 • Czy muszę posiadać badania medyczne ?

  Tak, każdy zawodnik który zapisuje się do Szkoły Futbolu Staniątki musi posiadać ważne badania lekarskie o których piszemy w zakładce Dla Rodzica. Jedynie podczas okresu naborowego zawodnicy nie muszą posiadać jeszcze kart zdrowia.

 • Czy otrzymam sprzęt sportowy ?

  Tak, każdy zawodnik który zapisuje się do SFS, po dokonaniu opłaty wpisowej otrzymuje wyprawkę sportową (koszulkę , spodenki, getry, worek ) podczas uroczystego ślubowania.

 • Czy mogę chodzić tylko na jeden trening w tygodniu ?

  Tak, zawodnicy mogą uczęszczać na jeden trening w tygodniu jeżeli nie mają możliwości obecności na pozostałych.

 • Jak powinien być ubrany na treningu ?

  Każdego zawodnika zapisanego do SFS obowiązuje Dres Code Zawodnika (białe getry, niebieskie spodenki, biała lub niebieska koszulka)

 • Czy treningi odbywają się w ferie i wakacje ?

  W ferie i wakacje odbywają się treningi otwarte. Regularne treningi w grupach się w tym czasie nie odbywają.

 • Czy są organizowane obozy sportowe i inne zajęcia ?

  Tak, takie informacje są umieszczone w zakładce Dla Dziecka / Obozy Sportowe jak również trenerzy prowadzący informują o takich wydarzeniach.

 • Chcę zrezygnować z zajęć, jak mogę to zrobić ?

  Pierwszym krokiem jest rozmowa z trenerem prowadzącym na temat powodów rezygnacji a następnie należy wysłać taką informacje na adres kontakt@szkolafutbolu.pl .

Pytania finansowe

 • Ile kosztują zajęcia dla dzieci w wieku 1.5-3 lata ?

  Zajęcia w grupie Młodszych Bambini (wiek 1,5-3 latka) kosztują 80 złotych płatne w miesiącach wrzesień-czerwiec oraz jednorazowa opłata wpisowa w wysokości 100 złotych.

 • Ile kosztują zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat ?

  Zajęcia w grupie Straszych Bambini (wiek 3-5 latka) kosztują 80 złotych płatne w miesiącach wrzesień-czerwiec oraz jednorazowa opłata wpisowa w wysokości 100 złotych.

 • Ile kosztują zajęcia dla dzieci w wieku 6-15 lat ?

  Zajęcia w tej grupie wiekowej kosztują 100 złotych w okresie letnim (kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-październik) oraz 120 złotych w okresie zimowym (listopad-marzec) plus jednorazowa opłata wpisowa w wysokości 150 złotych.

 • Czy mogę zapłacić gotówką ?

  Nie, wszystkich płatności należy dokonywać przelewem na wskazane konto w zakładce Kontakt.

 • Jak należy opisywać przelewy za składki członkowskie (miesięczne)?

  Składki członkowskie (miesięczne) należy opisywać "Składka Członkowska za miesiąc X, Imię i Nazwisko zawodnika"

 • Na jaki numer konta mam dokonać płatności za składki członkowskie (miesięczne) a na jaki za zakupy w sklepie, obozy sportowe oraz inne?

  Składki członkowskie (miesięczne) należy opłacać na numer konta Banku PEKAO 88 1240 5107 1111 0010 2993 8266 w tytule wpisując "Składka Członkowska za miesiąc X, Imię i Nazwisko zawodnika".
  Wszystkie inne płatności w tym za sprzęt sportowy, obóz, półkolonie itp, należy uiszczać na numer konta Banku PEKAO 22 1240 5080 1111 0010 6357 5199 wpisując "Imię i Nazwisko, czego dotyczy przelew".

 • Czy jeżeli chodzę na jeden trening to przysługuje mi jakaś zniżka ?

  W przypadku wcześniejszej deklaracji i uczestnictwa w zajęciach w wymiarze jednej jednostki treningowej tygodniowo opłata miesięczna (członkowska) wynosi 75% kwoty całkowitej tj. dla grupy wiekowej 6-15 lat – 75 zł w miesiącach letnich i 90 zł w miesiącach zimowych,

 • Czy jeżeli zapiszę rodzeństwo to przysługują mi jakieś zniżki ?

  Tak, w przypadku zapisania do SFS rodzeństwa, młodsze dziecko obowiązuje 50% opłaty miesięcznej jednak opłata wpisowa pozostają bez zmian (punkt tez nie dotyczy rodzeństwa w przypadku kiedy jeden z zawodników zadeklarował uczestnictwo tylko w jednym treningu tygodniowo),

 • Gdzie mogę zakupić sprzęt sportowy np. dres, dodatkową koszulkę ?

  Zakupu sprzętu sportowego można dokonywać w zakładce Dla Rodzica / Sklep. Po zaksięgowaniu wpłaty sprzęt jest dostarczany trenerowi prowadzącemu.

 • Czy jeżeli z jakiegoś powodu jestem długo nieobecny na zajęciach to czy przysługują mi jakieś zniżki ?

  Tak, w przypadku nieobecności przez cały miesiąc składka członkowska za taki miesiąc wynosi 50% - takie nieobecności należy zgłaszać trenerowi prowadzącemu na bieżąco a następnie wysłać taką informację z podaniem przyczyny nieobecności na adres d.turecka@szkolafutbolu.pl
  W przypadku kiedy zawodnik uczestniczył przynajmniej raz w miesiącu na zajęciach - obowiązuje 100% płatności.

 • Gdzie mogę uzyskać informacje o moich płatnościach ?

  Należy wysłać zapytanie na adres d.turecka@szkolafutbolu.pl lub w systemie Sports Manago.

Pytanie sportowe

 • Ilu osobowe są grupy treningowe ?

  Grupy treningowe są minimum 10 osobowe a na jednego trenera przypada maksymalnie 12 zawodników.

 • Czy trenerzy posiadają odpowiednie kwalifikacje ?

  Każdy trener, który u nas pracuje ma specjalistyczne przygotowanie i kwalifikacje UEFA A, UEFA B i UEFA C. Większość osób jest po skończonych lub w trakcie studiów Akademii Wychowania Fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym. Każdy trener dodatkowo minimum 3 razy w roku jest na dodatkowych kursach i szkoleniach w celu stałego podnoszenia swoich kompetencji i wiedzy.

 • Ile treningów mają dzieci w wieku 2-5 lat ?

  Dzieci w tej grupie wiekowej 2-5 lat mają tylko jedną jednostkę treningową w tygodniu. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dla Dziecka / Ścieżka Rozwoju Zawodnika oraz System szkolenia dostępny w zakładce O nas / System Szkolenia.

 • Ile treningów mają dzieci w wieku 6-15 lat ?

  Zawodnicy w tej grupie wiekowej mają od 2 treningów w najmłodszej kategorii skrzata (G) aż do nawet 6 jednostek treningowych w kategorii najstarszej czyli trampkarza (C).
  Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dla Dziecka / Ścieżka Rozwoju Zawodnika oraz System szkolenia dostępny w zakładce O nas / System Szkolenia.

 • Czy SFS posiada program szkolenia ?

  Tak, wszystkie grupy treningowe pracują w oparciu o Program Szkolenia Akademii Młodych Orłów oraz Narodowy Model Gry opracowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 • Czym się różni Szkoła Futbolu Bambini od Szkoły Futbolu Staniątki ?

  Szkoła Futbolu Bambini to pierwszy etap przygody z piłką nożną przeznaczony dla dzieci w wieku do 2 do 5 lat. Następnie w wieku 6 lat zawodnicy przechodzą do Szkoły Futbolu Staniątki gdzie trenują do 15 roku życia.

 • Czym się różni Szkoła Futbolu Staniątki od Akademii Futbolu Staniątki ?

  Akademia Futbolu Staniątki to wyselekcjonowane grupy treningowe ze Szkoły Futbolu Staniątki w kategorii od starszego skrzata (G1 | U-8) do starszego trampkarza (C1 | U-15). W grupach tych jest większa ilość jednostek treningowych, dochodzą treningi specjalistyczne oraz udział w rozgrywkach ligowych na wyższym poziomie sportowym.

 • Jak mogę dostać się do Akademii Futbolu Staniątki ?

  Jedyną drogą do Akademii Futbolu Staniątki jest ciężka i systematyczna praca na każdym treningu. Za selekcję odpowiedzialni są trenerzy prowadzący poszczególne roczniki i to oni razem z trenerem koordynatorem decydują o przynależności do najlepszych grup na podstawie obserwacji, testów motorycznych oraz innych wartości. Do Akademii Futbolu Staniątki zawodnik może dołączyć na każdym szczeblu szkolenia jeżeli trener uzna, że zawodnik zrobił duży postęp i swoją pracą zasługuje na takie wyróżnienie.

 • Czym różni się Piłkarska Półkolonia od Akademii Techniki ?

  W okresie ferii zimowych i wakacji letnich Szkoła Futbolu Staniątki organizuje Piłkarskie Półkolonie które są przeznaczone dla wszystkich chętnych zawodników jak również Akademie Techniki w których obowiązkowo muszą brać udział tylko zawodnicy z grup Akademii Futbolu Staniątki.

 • Czy moje dziecko może/musi uczestniczyć w obozach sportowych ?

  Obozy sportowe są organizowane dla wszystkich chętnych zawodników Szkoły Futbolu Staniątki natomiast udział w obozach jest obowiązkowy dla grup Akademii Futbolu Staniątki.

 • Kto decyduje o przynależności do grupy treningowych ?

  O przynależności do grup treningowych decydują trenerzy prowadzący wspólnie z trenerem koordynatorem.

 • Co dalej z moją piłkarską przygodą ?

  System Szkolenia Szkoły Futbolu Staniątki przewiduje program do wieku trampkarza starszego (C1). Następnie proponujemy zawodnikowi kilka rozwiązań w klubach partnerskich. Cały czas opracowujemy model, gdzie w najbliższych sezonach przedłużymy program szkolenia do wieku juniora.