FAQ

Pytania organizacyjne

 • Od jakiego wieku można się zapisać na treningi ?

  Zapraszamy na treningi dzieci już od 2 roku życia.

 • Kiedy mogę zapisać się na treningi ?

  W miesiącu czerwiec i sierpień jest organizowany nabór do wszystkich roczników. Dodatkowo dzieci od 2 do 5 roku życia mogą zapisywać się przez cały rok a dla dzieci od 6 roku życia jest nabór uzupełniający na przełomie stycznia i lutego. W przypadku wolnych miejsc w grupach w innych rocznikach również można zapisać się w dowolnym czasie.

 • Czy mogę przyjść na trening pokazowy ?

  Tak, treningi pokazowe trwają w okresie naborowym tj. w miesiącach czerwiec i sierpień i są bezpłatne dla nowych zawodników. Należy wypełnić formularz kontaktowy i trener prowadzący wyznaczy termin jednego bezpłatnego treningu pokazowego.

 • Jak mogę zapisać się na treningi ?

  Do struktur Szkoły Futbolu Staniątki można dołączyć:
  a) w okresie naborowym organizowanym w czerwcu oraz na przełomie sierpnia lub
  b) poza okresem naborowym o ile są wolne miejsca w poszczególnych grupach

  W obu przypadkach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na niebieskim tle w zakładce Dołącz do Nas oraz przyjść na trening pokazowy w wyznaczonym przez trenera terminie lub w okresie naborowym. Po treningu i rozmowie z trenerem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na białym tle w zakładce Dołącz do Nas, podpisać i przekazać kartę zgłoszeniową, która jest do pobrania w zakładce O Nas / Pliki do Pobrania oraz dokonać opłaty wpisowej dla danego rocznika.

 • Czy muszę zarejestrować się na portalu laczynaspilka.pl ?

  Tak, każdy zawodnik powyżej 6 roku życia (od grupy skrzat G), który zapisuje się do SFS obowiązkowo musi zarejestrować się na portalu laczynaspilka.pl oraz rodzic musi przypisać zawodnika do SFS.

 • Jak mogę otrzymać dostęp do systemu ProTrainUp?

  Dostęp do systemu ProTrainUp nadaje administrator SFS po dokonaniu opłaty wpisowej i rejestracji na portalu www.laczynaspilka.pl

 • Jak powinienem przygotować się na pierwszy trening ?

  Przede wszystkim sportowy strój dopasowany do warunków atmosferycznych oraz obuwie na zmianę. Należy zabrać wodę mineralną niegazowaną oraz dobry nastrój. Nieocenione jest również pozytywne wsparcie ze strony rodziców podczas treningu a po jego zakończeniu należy znaleść aspekty za które można pochwalić swoje dziecko.

 • Czy mogę sobie wybrać grupę treningową ?

  Nie, grupy treningowe są tworzone na podstawie obserwacji przez trenerów, są dopasowane do wieku i umiejętności. Można zgłaszać trenerom prowadzącym preferowane zmiany ale są one uwzględniane w wyjątkowych sytuacjach.

 • Czy muszę posiadać badania medyczne ?

  Tak, każdy zawodnik który zapisuje się do Szkoły Futbolu Staniątki musi posiadać ważne badania lekarskie o których piszemy w zakładce Dla Rodzica. Jedynie podczas okresu naborowego zawodnicy nie muszą posiadać jeszcze kart zdrowia.

 • Czy otrzymam sprzęt sportowy ?

  Tak, każdy zawodnik który zapisuje się do SFS, po dokonaniu opłaty wpisowej otrzymuje wyprawkę sportową dla danego roczniaka, która jest określona w regulaminie.

 • Czy mogę chodzić tylko na jeden trening w tygodniu ?

  Tak, zawodnicy mogą uczęszczać na jeden trening w tygodniu jeżeli nie mają możliwości obecności na pozostałych.

 • Jak powinien być ubrany na treningu ?

  Każdego zawodnika zapisanego do SFS obowiązuje Dres Code Zawodnika, który jest określony w regulaminie i podawany na początku sezonu.

 • Czy treningi odbywają się w ferie i wakacje ?

  W ferie i w miesiącu lipiec odbywają się tylko treningi otwarte. Dodatkowo w okresie ferii i wakacji organizowane są obozy wyjazdowe i stacjonarne. Systematyczne treningi w grupach a tym samym nowy sezon rozpoczynamy od 1 sierpnia.

 • Czy są organizowane obozy sportowe i inne zajęcia ?

  Tak, takie informacje są umieszczone w zakładce Dla Dziecka / Obozy Sportowe jak również trenerzy prowadzący informują o takich wydarzeniach.

 • Chcę zrezygnować z zajęć, jak mogę to zrobić ?

  Pierwszym krokiem jest rozmowa z trenerem prowadzącym na temat powodów rezygnacji a następnie należy wysłać taką informacje na adres kontakt@szkolafutbolu.pl .

Pytania finansowe

 • Ile kosztuje zapisanie dziecka do poszczególnych kategorii wiekowych ?

  Zapisanie dziecka do grupy Bambini (2-5 lat, grupa H) kosztuje jednorazowo 150 zł. W ramach wpisowego zawodnik otrzyma sprzęt sportowy w postaci białej koszulki treningowej, niebieskich spodenek oraz worka na sprzęt.

  Zapisanie dziecka do pozostałych grup wiekowych tj. Skrzat, Żak, Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy (6-17 lat, grupa G-B) to koszt 300 zł. W ramach wpisowego zawodnik otrzyma dwie koszulki treningowe w kolorze białym i niebieskim, spodenki, 2 pary geter, worek na sprzęt oraz strój meczowy adidasa z Nazwiskiem.

 • Ile miesięcznie kosztują zajęcia w poszczególnych kategoriach wiekowych ?

  Zdjęcia w grupie Bambini (2-5 lat, grupa H) kosztują 100 zł miesięcznie przez 11 miesięcy w roku (z wyłączeniem miesięca lipiec) płatne do 10 dnia miesiąca za miesiąc z góry,

  Zajęcia w grupie Skrzat (6-7 lat, grupa G) kosztują 150 zł miesięcznie w miesiącach letnich (sierpień – październik oraz kwiecień – czerwiec) oraz 180 zł miesięcznie w miesiącach zimowych (listopad – marzec) płatne do 10 dnia miesiąca za miesiąc z góry.

  Zdjęcia w grupie Żak, Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy (8-17 lat, grupa F, E, D, C, B) kosztują 170 zł miesięcznie w miesiącach letnich (sierpień – październik oraz kwiecień – czerwiec) oraz 200 zł miesięcznie w miesiącach zimowych (listopad – marzec) płatne do 10 dnia miesiąca za miesiąc z góry.

 • Czy mogę zapłacić gotówką ?

  Nie, wszystkich płatności należy dokonywać przelewem na wskazane konto w zakładce Kontakt.

 • Jak należy opisywać przelewy za składki członkowskie (miesięczne)?

  Składki członkowskie (miesięczne) należy opisywać "Składka Członkowska za miesiąc X, Imię i Nazwisko zawodnika"

 • Na jaki numer konta mam dokonać płatności za składki członkowskie (miesięczne) a na jaki za zakupy w sklepie, obozy sportowe oraz inne?

  Składki członkowskie (miesięczne) należy opłacać na numer konta Banku PEKAO 88 1240 5107 1111 0010 2993 8266 w tytule wpisując "Składka Członkowska za miesiąc X, Imię i Nazwisko zawodnika".

  Wszystkie inne płatności w tym za sprzęt sportowy, obóz, półkolonie itp, należy uiszczać na numer konta Banku PEKAO 22 1240 5080 1111 0010 6357 5199 wpisując "Imię i Nazwisko, czego dotyczy przelew".

 • Czy jeżeli zapiszę rodzeństwo to przysługują mi jakieś zniżki ?

  Tak, w przypadku zapisania do SFS rodzeństwa, młodsze dziecko obowiązuje 50% opłaty miesięcznej jednak opłata wpisowa pozostają bez zmian.

 • Gdzie mogę zakupić sprzęt sportowy np. dres, dodatkową koszulkę ?

  Zakupu sprzętu sportowego można dokonywać w zakładce Dla Rodzica / Sklep. Po zaksięgowaniu wpłaty sprzęt jest przygotowany do odbioru w biurze a Zamawiający otrzymuje stosowną informacje.

 • Czy jeżeli z jakiegoś powodu jestem długo nieobecny na zajęciach to czy przysługują mi jakieś zniżki ?

  Tak, w przypadku nieobecności przez cały miesiąc składka członkowska za takim miesiącu wynosi 50% - takie nieobecności należy zgłaszać trenerowi prowadzącemu na bieżąco, a następnie wysłać taką informację z podaniem przyczyny nieobecności na adres biuro@szkolafutbolu.pl
  W przypadku kiedy zawodnik uczestniczył przynajmniej dwa w miesiącu na zajęciach - obowiązuje 100% płatności.

 • Gdzie mogę uzyskać informacje o moich płatnościach ?

  W systemie ProTrainUp lub poprzez wysłanie zapytania na adres kontakt@szkolafutbolu.pl.

 • Co to jest Opłata Rezerwacyjna ?

  Opłata Rezerwacyjna wynosi 100 zł i należy ją opłacić w okresie od 1-30 czerwca. W ramach Opłaty Rezerwacyjnej zawodnik na nowy sezon otrzyma wcześniej uzgodniony sprzęt sportowy oraz jest podstawą do przypisania zawodnika do grupy treningowej na nowy sezon.

Pytanie sportowe

 • Ilu osobowe są grupy treningowe ?

  Grupy treningowe są minimum 10 osobowe a na jednego trenera przypada maksymalnie 12 zawodników.

 • Czy trenerzy posiadają odpowiednie kwalifikacje ?

  Każdy trener, który u nas pracuje ma specjalistyczne przygotowanie i kwalifikacje UEFA Pro, UEFA A, UEFA B i UEFA C. Większość osób jest po skończonych lub w trakcie studiów Akademii Wychowania Fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym. Każdy trener dodatkowo minimum 3 razy w roku jest na dodatkowych kursach i szkoleniach w celu stałego podnoszenia swoich kompetencji i wiedzy.

 • Ile treningów mają dzieci w wieku 2-5 lat ?

  Dzieci w tej grupie wiekowej 2-5 lat mają tylko jedną jednostkę treningową w tygodniu. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dla Dziecka / Ścieżka Rozwoju Zawodnika oraz System szkolenia dostępny w zakładce O nas / System Szkolenia.

 • Ile treningów mają dzieci w wieku 6-15 lat ?

  Zawodnicy w tej grupie wiekowej mają od 2 treningów w najmłodszej kategorii skrzata (G) aż do nawet 6 jednostek treningowych w kategorii najstarszej czyli trampkarza (C).
  Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dla Dziecka / Ścieżka Rozwoju Zawodnika oraz System szkolenia dostępny w zakładce O nas / System Szkolenia.

 • Czy SFS posiada program szkolenia ?

  Tak, wszystkie grupy treningowe pracują w oparciu o Autorski Program Szkolenia opracowany przez zespół SFS pod nadzorem Koordynatora Filipa Mazurkowa, zaopiniowany pozytywnie przez Polski Związek Piłki Nożnej i wdrożony od września 2021 roku.

 • Czym się różni Szkoła Futbolu Bambini od Szkoły Futbolu Staniątki ?

  Szkoła Futbolu Bambini to pierwszy etap przygody z piłką nożną przeznaczony dla dzieci w wieku do 2 do 5 lat. Następnie w wieku 6 lat zawodnicy przechodzą do Szkoły Futbolu Staniątki gdzie trenują do 15 roku życia.

 • Czym się różni Szkoła Futbolu Staniątki od Akademii Futbolu Staniątki ?

  Akademia Futbolu Staniątki to wyselekcjonowane grupy treningowe ze Szkoły Futbolu Staniątki w kategorii od starszego skrzata (G1 | U-8) do starszego trampkarza (C1 | U-15). W grupach tych jest większa ilość jednostek treningowych, dochodzą treningi specjalistyczne oraz udział w rozgrywkach ligowych na wyższym poziomie sportowym.

 • Jak mogę dostać się do Akademii Futbolu Staniątki ?

  Jedyną drogą do Akademii Futbolu Staniątki jest ciężka i systematyczna praca na każdym treningu. Za selekcję odpowiedzialni są trenerzy prowadzący poszczególne roczniki i to oni razem z trenerem koordynatorem decydują o przynależności do najlepszych grup na podstawie obserwacji, testów motorycznych oraz innych wartości. Do Akademii Futbolu Staniątki zawodnik może dołączyć na każdym szczeblu szkolenia jeżeli trener uzna, że zawodnik zrobił duży postęp i swoją pracą zasługuje na takie wyróżnienie.

 • Czym różni się Piłkarska Półkolonia od Akademii Techniki ?

  W okresie ferii zimowych i wakacji letnich Szkoła Futbolu Staniątki organizuje Piłkarskie Półkolonie które są przeznaczone dla wszystkich chętnych zawodników jak również Akademie Techniki w których obowiązkowo muszą brać udział tylko zawodnicy z grup Akademii Futbolu Staniątki.

 • Czy moje dziecko może/musi uczestniczyć w obozach sportowych ?

  Obozy sportowe są organizowane dla wszystkich chętnych zawodników Szkoły Futbolu Staniątki natomiast udział w obozach jest obowiązkowy dla grup Akademii Futbolu Staniątki.

 • Kto decyduje o przynależności do grupy treningowych ?

  O przynależności do grup treningowych decydują trenerzy prowadzący wspólnie z trenerem koordynatorem.

 • Co dalej z moją piłkarską przygodą ?

  System Szkolenia Szkoły Futbolu Staniątki przewiduje program do wieku juniora młodszego (B2). Następnie proponujemy zawodnikowi kilka rozwiązań w klubach partnerskich. Cały czas opracowujemy model, gdzie w najbliższych sezonach przedłużymy program szkolenia do wieku juniora.