Złota jakość szkolenia

Nasza Szkółka od 2019 roku posiada Złotą Gwiazdkę PZPN. To najwyższa ocena w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

Po raz pierwszy Szkoła Futbolu Staniątki otrzymała Złotą Gwiazdkę w listopadzie 2019 roku. Wówczas znaleźliśmy się w elitarnym gronie 85 akademii piłkarskich w całej Polsce ze złotym certyfikatem. Łącznie ze srebrną i brązową oceną certyfikacja objęła 694 kluby i akademie.

Polski Związek Piłki Nożnej narzuca konkretne wyzwania jakie należy spełniać (i ciągle je weryfikuje) by najpierw otrzymać, a później utrzymać najwyższą ocenę szkolenia. Warto wiedzieć, że w drugiej certyfikacji tylko pięć kolejnych akademii zasłużyło na złoty laur. To pokazuje, że utrzymanie złotego poziomu wymaga bardzo dużo działań.

Złota Gwiazdka wymusza indywidualizację szkolenia. Jeden trener (z posiadanym certyfikatem na poziomie minimum UEFA B) może przypadać na maksymalnie 12 zawodników. Ważne jest także utrzymanie częstotliwości treningów. Od kategorii U-9 to przynajmniej 3 treningi w tygodniu plus weekendowa rywalizacja meczowa. W kategorii wiekowej U-13 w Szkole Futbolu Staniątki to 6 spotkań na murawie w tygodniu.

Kluczowym elementem jest program szkolenia zaakceptowany przez władze związkowe. W naszym przypadku opieramy go o rozumienie i fundamenty gry oraz o Narodowy Model Gry.  Nad całością przebiegu szkolenia czuwa trener koordynator Filip Mazurków.

W naszej szkółce bardzo duży nacisk kładziemy na kwalifikację naszych trenerów, którzy zdecydowanie przewyższają ramowe wymagania jakie stawiają organizatorzy procesu certyfikacji. Prócz zajęć czysto sportowych duży nacisk kładziemy także na rozwój sfery mentalnej i kompetencji miękkich.

Wprowadzony system Sportsmanago, strona internetowa oraz rozwój mediów społecznościowych pozwala na dobrą komunikację. Dzięki temu rodzice naszych piłkarzy bardzo szybko i w skondensowanej formie otrzymują wszystkie informacje dotyczące rozwoju swoich dzieci.

Gwiazdka nie jest przyznana za zawsze. Weryfikacja sprawia, że tylko najlepsze akademie w Polsce są wstanie utrzymać najwyższe wyróżnienie. Dlatego nie możemy się zatrzymywać tylko ciągle rozwijać. Już od najmłodszych lat wprowadzamy elementy znane z zawodowych zespołów jak choćby jednolity strój na treningach, odpowiedni sprzęt czy wysoki poziom intensywności zajęć.

To z jednej strony spore wyróżnienie, ale także ogromna odpowiedzialność. Dla zwiększenia możliwości rozwoju naszych piłkarzy warto je podjąć.