Tak upłynął weekend

Zapraszamy na sprawozdanie z weekendowych wydarzeń z udziałem zawodników Szkoły Futbolu Staniątki.

27 razy wpadła piłka do siatki w meczu pomiędzy grupą E1A, a Elitą Brzesko. Mecz rozgrywany w hali w systemie 4+1 trzymał w napięciu aż do samego końca. Składne akcje w ataku i odpowiedzialna gra w obronie dawały naszym piłkarzom dużo pewności siebie, a trenerom poczucie zadowolenia z postawy drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem naszych Orlików.

Młodziki z zespołu D1B podejmowały w Wieliczce LKS Śledziejowice. Do przerwy oba teamy zdobyły po jednym golu. Po zmianie stron drużyny dodały po jednym trafieniu i mecz zakończył się wynikiem 2-2. Obie bramki były autorstwa Mikołaja Wójtowicza, a MVP uznany został Dymitr Szostak.

Nikodem Włodarczyk otrzymał wyróżnienie po sparingu Skrzatów z zespołu G2B. Do hali w Staniątkach przyjechał zespół Targowianki. Podczas gry swobodnej nie brakowało pojedynków 1 na 1. W rywalizacji z Targowianką uczestniczyła także drużyna G2C.

Drużyna Młodzików D1A spotkała się w Wieliczce z zespołem Orła Piaski Wielkie. Wysokie zwycięstwo naszego zespołu było efektem znakomitego wykonania zadań przedmeczowych. Tytuł MVP wędruje do Mateusza Miękini.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny G1C oraz G1B. Mecz w hali w Staniątkach był możliwością sprawdzenia nowych założeń. Piłkarze mieli za zadanie wprowadzanie piłki w wolną strefę. Wyróżnienie trafiło do Lenoxa Momro. W drugim zespole trenerzy wyróżnili Kajetana Górala.

Wewnętrzna rywalizacja była także podsumowanie treningów grup F2B oraz F1C. W zespole F2B trenerzy wyróżnili Kamila Gucwę, który zaprezentował wysoką inteligencję boiskową.

W niedzielę nasze drużyny wzięły udział w 4 wydarzeniach. Jako pierwsi z samego rana w lidze sparingowej Proko wystąpili piłkarze F2A. Zespół zmierzył się z Gwarkiem Wieliczka oraz AP Kaszowianką. Najlepszym zawodnikiem był Patryk Krystyjan, który miał bardzo duży wpływ na poczynania zespołu zarówno w atakowaniu jak i bronieniu.

Grupa F1B zmierzyła się z Prądniczanką. W spotkaniu padło 27 bramek z czego zdecydowana większość była autorstwa piłkarzy Szkoły Futbolu Staniątki. Od samego początku nasza drużyna prowadziła grę i dyktowała jej warunki. Widać była duża świadomość zadań jakie zawodnicy mieli do wykonania na poszczególnych pozycjach podczas gry w fazie atakowania oraz bronienia. Cały zespół zasłużył na pochwałę. Zawodnikiem spotkania został strzelec 10 bramek, Marcel Cenda.

Drużyna E1B rozegrała na hali w Staniątkach sparing z Gwarkiem Wieliczka. Mecz obfitował w sytuacje strzeleckie, które bardzo często kończyły się zdobyciem bramki przez nasz zespół. Wyróżniający się dziś zawodnicy to ponownie Hubert Więsek, a także Antoni Górski, którzy pracowali najciężej zarówno w obronie jak i ataku.

Ostatnim akcentem minionego weekendu był udział zespołu F1A w lidze sparingowej Proko. Nasz zespół odniósł zwycięstwo i porażkę. Łącznie nasi piłkarze zdobyli w niedzielę 20 bramek. Tytuł najlepszego piłkarza meczu wędruje do Wojciecha Rybiańskiego.