Tak pożegnaliśmy styczeń

Podsumowaniem pracy w styczniu były rozegrane w miniony weekend mecze sparingowe i gry wewnętrzne.

Bardzo wcześnie musieli wstać w sobotę piłkarze z grupy F1C. Dla Żaków był to przy okazji pierwszy mecz poza murami SFS. To bardzo cenna i budująca lekcja dla naszych piłkarzy. Zaangażowanie i pierwsze gole „na wyjeździe” dają znakomite nadzieje na przyszłość.

Rzadki wynik padł w meczu pomiędzy Młodzikami z grupy D1B, a Wiślacką Szkołą Futbolu 2009. Ciekawe i wyrównane spotkanie obfitowało w sytuacje podbramkowe, ale bramkarze ani razu nie dali się pokonać. W opinii trenerów najlepszy w naszym zespole był Filip Czaplak.

Skrzaty z zespołów G2C oraz G2B spotkały się w sobotę na grze wewnętrznej, gdzie rywalizowali w bardzo intensywnych meczach 2 na 2 oraz 3 na 3. W zespole G2C na szczególne wyróżnienie zasłużył Olaf Wyczesany, a w zespole G2B Stanisław Pudlik.

Do Krakowa na rywalizację z Orłem Piaski Wielki pojechali piłkarze Żaków z grupy F1B. Mecz zakończył się naszą wygraną 8-6 mimo, że przez zdecydowaną większość spotkania musieliśmy gonić wynik.. Sześć bramek zdobył Marcel Cenda, a dwie dorzucił Kacper Macałka. Kacper asystował także przy większości bramek Marcela dzięki czemu to do niego wędruje miano MVP spotkania.

Wczesnym popołudniem w hali w szkole podstawowej w Staniątkach spotkały się Żaki z grup G1B oraz G1C. Gra odbywała się w formule 4 na 4. W pierwszym z zespołów wyróżniono Marcela Krystyjana, w drugim Mikołaja Warkowskiego.

Orliki z zespołu E1A pojechały do Nowe Brzeska na mecz z Nadwiślanką. Halowa rywalizacja tym razem zakończyła się zwycięstwem gospodarzy tego meczu. Materiału do analizy będzie jednak bardzo dużo.

Grupa F2B spotkała się natomiast z Batorym Wola Batorska. Sobotni mecz odbył się na hali w Staniątkach, a najlepszym zawodnikiem okazał się Mikołaj Zając, który znakomicie wykorzystywał wolne przestrzenie na boisku oraz świetnie otwierał drogę do bramki.

Strzelaniną zakończyła się gra Sandecją Nowy Sącz grupy F1A. Dorobek 9 bramek dla SFS podzielili między sobą Adam Tarasiuk – 3, Bartłomiej Dudzik – 2, Antoni Grabowski -2 oraz Marcel Kalenicz -2. Wyrównana walka toczyła się w zasadzie o każdą piłkę i nikt nie odstawiał nóg. Na szczególne brawa zasłużył duet Bartłomiej Dudzik oraz Alan Kozynacki, którzy dawali impuls całemu zespołowi.

Młodziki z zespołu D1A spotkali się z drużyną Garbarni. Mecz przy Rydlówce zakończył się wynikiem 5-6. Bardzo dobrze wyglądaliśmy w kreowaniu akcji ofensywnych. Tytuł MVP trafił w ręce Jakuba Nowaka.

Przeciwnikami Żaków z grupy F2A rywalizowali w lidze sparingowej na Cracovii. W formule mecz i rewanż zagraliśmy z AM Cracovia, APMT Limanowa oraz Milenium Skawina. Najlepszym zawodnikiem został Wojciech Sobula, który znakomicie wykorzystywał wolne przestrzenie na boisku oraz bardzo szybko przechodził z fazy bronienia do atakowania i odwrotnie.

Grupa E1B spotkała się z drużyną Niepołomickiej Szkoły Futbolu. Drużyny spotkały się z na Orliku w Niepołomicach. Trudne warunki atmosferyczne nie ułatwiały zadania i przyzwyczajeni głównie na halowej gry piłkarze potrzebowali czasu by przystosować się do wymagań. Z najlepszej strony pokazał się Oskar Spólnik.

Weekend udanym pościgiem za Radziszowianką podsumowali gracze z drużyny E1A. Rywale prowadzili już 3-4 bramkami, ale ambitnie goniący przeciwników nasi zawodnicy zdołali zmniejszyć dystans by w rezultacie zakończyć grę kontrolną wynikiem 10-10. Połowę dorobku padła łupem Filipa Drożdża.