Poznajemy filozofię pracy w Portugalii

Trener Filip Mazurków we wtorek 28 grudnia uczestniczył w wydarzeniu „Trening Portugalski +” zorganizowanym przez Comt Coaching Club na obiektach Varsovii w Warszawie.

Był to trening zorganizowany dla wyróżniających się zawodników z Warszawy i okolic, który prowadzili Trenerzy z Portugalii tacy jak: Stefano Sousa (Benfica Lizbona), Jao Peixeiro (Benfica Lizbona, Kolumbijska Federacja Piłkarska), Federico Costa (Benfica Lizbona). Oprócz zajęć grupowych przeprowadzony został również trening indywidualny dla zawodników wyróżniających się. Po części praktycznej odbyła się część teoretyczna, w której omawiana była kwestia treningu indywidualnego, fundamentów w szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji sztabu trenerskie w młodzieżowej piłce nożnej. Na koniec podczas panelu dyskusyjnego trener Filip miał możliwość wymienić swoje spostrzeżenia z trenerami pracującymi na co dzień z najlepszymi w swojej kategorii zawodnikami w Europie.