Pierwsze marcowe gry

Od sobotniego poranka do niedzielnego popołudnia toczyły się w miniony weekend mecze z udziałem zawodników Szkoły Futbolu Staniątki. Zapraszamy na tradycyjne, wtorkowe podsumowanie ostatnich dni.

Zmagania rozpoczęliśmy w sobotę na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej o poranku razem z Młodzikami D1B. Mecz z Górnikiem Wieliczka okazał się cenną lekcją dla naszego zespołu. Piłkarze z Wieliczki wygrali ten mecz zdecydowanie. W naszych szeregach na słowa pochwały zasłużył szczególnie Kajetan Czapiga.

Sześćdziesiąt jeden (!) bramek padło w meczu Żaków F1A z Progresem Andrychów. Mecz toczony był na dwóch boiskach jednocześnie.
Boisko nr. 1 SFS 16:13 AS Progres Andrychów
Boisko nr. 2 SFS 16:16 AS Progres Andrychów
Bramki: Adam Tarasiuk x7, Marcel Kalenicz x5, Bartłomiej Dudzik x5, Bartłomiej Skarbek x4, Alan Kozynacki x3, Antoni Grabowski x3, Wojciech Rybiański x3,  Antoni Domoń
Skuteczność cieszy, czekamy na więcej!

Zwycięstwo w sobotę zanotowali piłkarze z grupy D1A, którzy pokonali 6-4 SMS Wieliczka. Graliśmy w formule 2 x 40 minut. MVP spotkania dla Mikołaja Wójtowicza.

Grupy G2B oraz G2C zagrały z Targowianką. Mecz toczony był w formule 4 na 4. Wyróżnienia otrzymują: Nikodem Włodarczyk oraz Ignacy Jasiński. Zespoły G1B oraz G1C w szkole w Staniątkach spotkali się między sobą. Formą błysnęli: Franciszek Kumor oraz Tobiasz Twaróg.

Pierwszy wiosenny sparing mają także za sobą zawodnicy z grupy F1B. Po reakcjach zawodników widać było, że „tęsknią” za zajęciami na świeżym powietrzu i szerokim oraz długim boiskiem. Największym zaangażowaniem na tle grupy odznaczył się Jan Pichór.

Ostatnim sobotnim meczem była rywalizacja Żaków F2B z Batorym Wola Batorska.

Najlepszymi zawodnikiem był Tomasz Wcisło, który świetnie otwierał grę od własnej bramki i dawał dużo spokoju w grze defensywnej swoim kolegom z zespołu.

Niedzielę rozpoczęliśmy w Krakowie meczem trampkarzy C1A z Hutnikiem B Nowa Huta. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 9-3. Gra każdej drużyny była mądra, kreatywna przemyślana oraz odważna czego efektem 12 bramek w spotkaniu. Ozdobą spotkania była bramka Kacpra Hyżego z 16 metrów z woleja w same okienko. Do końca spotkania o miano zawodnika meczu walczyli Kacper Pajorski i Maksymilian Krawczyk. Rzutem na taśmę na wyróżnienie zasłużył Maks.

Orliki E1A zagrali z Piastem Łapanów. Na Orliku w Podłężu padło 12 bramek, ale siedem zdobyli nasi rywale mimo, że przez większą część meczu prowadziliśmy.

Grupa E1B rozegrała w niedzielę grę wewnętrzną.

Zespoły D1B oraz D1A także zagrał miedzy sobą w formule 4×20 minut, tak by sprawdzić dyspozycję każdego zawodnika na wielu pozycjach. Najlepiej w tej formie gry wewnętrznej odnaleźli się Mateusz Giżycki oraz Piotr Momro.

Weekend kończyliśmy razem z zespołem F2A podczas ligi sparingowej na Cracovii. Najlepszym zawodnikiem był Oliwier Palonek, który strzelił kilkanaście bramek i niesamowicie dynamizował grę drużyny.