Dwa ligowe remisy

Za nami kolejne ligowe emocje. Prezentujemy wyniki i dokonania naszych drużyn z minionego weekendu.

• Trampkarze (C1A)

II liga okręgowa trampkarzy, 8 kolejka
Szkoła Futbolu Staniątki – Zieloni Niegowić 1-2
bilans naszego zespołu: 6 meczów, 9 punktów, bramki 23-19

Blisko sensacji!

Do ciekawego spotkania doszło w Zakrzowie, gdzie mocno osłabieni trampkarze podejmowali lidera tabeli. Mądra i skuteczna gra w obronie pozwoliła na długo utrzymywania wyniku remisowego. Dopiero po jednym z rzutów rożnych w zamieszaniu w polu karnym drużyna gości wyszła na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i po jednej z sytuacji bramkowej goście podwyższyli na 2-0.  Ostatnie 15 minut to 4 dobre okazje dla SFS na zdobycie bramki.

W 65 minucie Konrad Mucha oddał strzał z okolicy 25-30m po którym padła kontaktowa bramka. Ostatnie dwie akcje meczu to uderzenie w poprzeczkę i sytuacja sam na sam z bramkarzem lecz wynik meczu nie uległ zmianie.

• Młodziki (D1A, D1B)

II liga okręgowa liga młodzików, 8 kolejka
Szkoła Futbolu Staniątki – Nadwiślanka Nowe Brzesko 3-3
bilans naszego zespołu: 8 meczów, 16 punktów, bramki: 39-17

Hat-trick Skoczka!

W 8 kolejce do Zakrzowa na mecz zawitała Nadwiślanka Nowe Brzesko. Goście w 23 minucie meczu prowadzili już 2-0. Kolejne minuty to liczne ataki gospodarzy. Jeszcze przed przerwą udało im się zmniejszyć straty i na przerwę zeszli przy wyniku 1-2. Najpierw w 44 minucie SFS zdobyła bramkę na 2-2. Gdy jedną z sytuacji na bramkę w 65 minucie zamienił Bruno Skoczek wydawało się, że takim wynikiem zakończy się spotkanie.  Jednak minutę później Nadwiślanka wykonywała rzut rożny który zakończył się bramką … Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i obie drużyny musiały podzielić się punktami.

IV liga okręgowa liga młodzików, 8 kolejka
Górnik Wieliczka II – Szkoła Futbolu Staniątki II 2-2
bilans naszego zespołu: 6 meczów, 6 punktów, bramki: 18-21

Bramki: Czapiga 7min , Wójtowicz 50min

Drużyna SFS od początku narzuciła swój styl gry od początku do końca dominując w meczu. Zawodnicy wykonywali dobrze założenia przedstawione przez trenerów.

Bramki drużyna straciła po rzucie karnym podyktowanym po zagraniu ręką obrońcy oraz po rzucie wolnym.

• Orliki – turniej „Moje pierwsze turnieje”

Bardzo dobrze w dzisiejszym turnieju zaprezentowały się Orliki SFS. Liczny skład pozwalał na częste zmiany i możliwość zagrania każdego zawodnika i w formacji obrony, jak i ataku. Pierwszym przeciwnikiem Orlików były Karpaty Siepraw. Mecz bardzo wyrównany, obfitujący w wiele akcji indywidualnych, jak i mądrego rozegrania piłki w konstruowaniu ataku pozycyjnego. Na dużą pochwałę zasługują obrońcy, którzy w momencie otwarcia gry rozszerzali pole, dając kilka wariantów wznowienia gry bramkarzowi. Brakło trochę szczęścia. Futbolówka parę razy uderzyła w poprzeczkę bramki rywala, a po błędzie bramkarza w naszym polu karnym, tracimy na dwie minuty przed końcem bramkę. Wynik 1:0 dla Sieprawia, nie zmienił się do ostatniego gwizdka.

Kolejnym przeciwnikiem SFS była druga drużyna naszej Szkółki. Od samego początku orliki SFS narzuciły tempo gry, spychając rywali do głębokiej defensywy. Podczas 18 minut meczu wpadło 12 bramek.

Kolejnym meczem był Piast Łapanów – lider turnieju. W grze SFS brakło budowania akcji od tyłu. Kilka piłek, wyrzuconych do przodu, przejmowali od razu przeciwnicy, a obrona zasypiając z kryciem nie była już w stanie pomóc bramkarzowi w pojedynkach z przeciwnikiem. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Łapanowa.

Po tym meczu, pełni koncentracji Zawodnicy SFS, zmierzyli się z kolejnym przeciwnikiem – drużyną WKS Wawel Kraków. Początek nerwowy, jednak po zdobyciu pierwszej bramki zawodnicy SFS uspokoili grę i mimo, że stracili jedną bramkę, do samego końca kontrolowali przebieg spotkania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla SFS.

Ostatni mecz był bardzo emocjonujący. Stawka – brązowy medal. Już pierwsze minuty przechylają szalę na naszą korzyść. Zdobywamy bramkę, ale przeciwnik nie odpuszcza, goniąc wynik. Świetnie spisuje się tu linia obrony, którą wspomaga środkowy pomocnik. I właśnie to konsekwentne budowanie ataku sprawia, że parę minut później SFS prowadzi już dwoma bramkami. Szybka kontra przeciwników, zamieszanie w naszym polu karnym i zostawienie przez prawego obrońcę napastnika za plecami sprawia, że Orliki Myślenice zdobywają bramkę kontaktową. Końcówka meczu bardzo nerwowa. Przeciwnik napiera coraz bardziej, ale heroiczna postawa obrońców i bramkarza skutecznie uniemożliwia przeciwnikom oddanie strzału. Walka trwa do ostatniego gwizdka, a zwycięsko z niej wychodzi SFS, zapewniając sobie tym samym miejsce na podium!

Zawodnikiem Turnieju został wybrany nasz Zawodnik – Mikołaj Strojek.

• Żaki

Zamiast planowanego trójmeczu rozegraliśmy sparing z AP Wieliczka.

Założenia na mecz:

– wykorzystywanie podczas gry poznanych elementów technicznych
– ofensywna gra całego zespołu
– budowanie świadomości u zawodników jak wykorzystywać poznane na treningu elementy zostały zrealizowane!

Popołudniu z ciekawej potyczce sprawdziliśmy się na tle zespołu z Rybitw.  Hat-tricka zdobył Marcel Cenda, , ale to goście wygrali wysoko to spotkanie.

Gratulujemy zespołowi TS Rybitwy będącego jedną z „Piłkarskich Akademii z Głową”. Otrzymaliśmy solidną lekcje futbolu od naszych rywali dzięki czemu widzimy dokąd zmierzamy i nad potrzebujemy pracować w najbliższym czasie.