Sportowe Podsumowanie I turnusu obozu

Pierwszy turnus letnich obozów za nami. W dniach 18-24 lipca w Charsznicy przebywało 71 zawodników w roczniku 2011-2016 przygotowując się do nowego sezonu. Nad czym pracowaliśmy? Zapraszamy na krótkie sportowe podsumowanie.

Rocznik 2016-2014.
Trener: Konrad Matysiak i Karol Urych

Uczestnicy obozu odbyli 10 treningów.  Brali udział w turnieju piłki plażowej i w grze towarzyskiej ze Spartą Charsznica.

Na zajęciach treningowych koncentrowano się na grach 1×1, prowadzeniu piłki i dryblingu. W czasie obozu przeprowadzono testy motoryczne z wykorzystaniem fotokomórek i techniczne.

Dodatkowo zawodnicy uczestniczyli w wycieczce do Ogrodzieńca, gdzie mogli zobaczyć zamek i aktywnie spędzić czas w parku linowym.

Czas między treningami wypełniony był różnorodnymi animacjami. Dzieci bawiły się w czasie zabaw integracyjnych, na placach zabaw, na baloniadzie, basenach i dmuchańcu. Brały udział w konkursie nurkowania, pływania z makaronem, wspinaczki na ściankę wspinaczkową, łucznictwie, rzutkach do celu, kopaczu, zajęciach plastycznych (zaprojektuj herb piłkarski swojego pokoju, narysuj swojego ulubionego piłkarza). W środowy wieczór odwiedził nas również magik.

Dla wszystkich zawodników był to pierwszy obóz w czasie którego oswajali lęk separacyjny, usamodzielniali się, uczyli samodyscypliny, organizacji czasu i przestrzeni wokół siebie. Zawodnicy byli wobec siebie serdeczni, pomagali sobie nawzajem, motywowali  i wspierali w trudnych chwilach. Spędzali wesoło czas, tworząc zdyscyplinowaną i zintegrowaną grupę. Na koniec wszyscy odebrali w pełni zasłużone medale za uczestnictwo w obozie.

Rocznik 2013.
Trener: Mateusz Suszyński i Szymon Burliga

Celem obozu oprócz przygotowania zawodników do rozpoczynającego się sezonu było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości.

Nasza grupy trenowała dwa razy dziennie. W tym okresie odbyliśmy 11 treningów oraz 2 godziny zajęć teoretycznych m.in. z prawidłowego odżywiania przed i po treningach. Grupa miała do dyspozycji 2 baseny (kryty, otwarty), na których spędzali wspólnie czas razem z trenerami. W połowie obozu aby odpocząć od treningów, wybraliśmy się na zaplanowaną wycieczkę do Zamku w Ogrodzieńcu, parku doświadczeń oraz parku linowego gdzie pod czujnym okiem instruktorów zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności. Zawodnicy byli również poddani testom motorycznym oraz technicznym a na zakończenie każdy otrzymał Indywidualną Kartę i Ocenę Zawodnika.

Rocznik 2011-2012.
Trener: Kamil Pawlak i Matusz Suszyński

Grupa Orlików podczas minionego obozu odbyła 12 jednostek treningowych, 3 jednostki teoretyczne (żywienie, przepisy gry, aspekty mentalne). Treningi piłkarskie miały na celu doskonalić zawodników w aspektach techniczno-taktycznych, takich jak dokładność podań, umiejętność dryblingu, gra bez piłki itp. oraz w aspektach motorycznych (koordynacyjne zdolności motoryczne), oraz aspekty mentalne.

Przeprowadzone zostały także dwa turnieje: turniej czwórek oraz turniej rzutów karnych, za które zawodnicy z miejsc 1-3 otrzymali medale oraz zwycięzcy nagrody specjalne. Przeprowadzone zostały również testy sprawnościowe z piłką jak i bez niej. Każdy z zawodników otrzymał kartę oceny z wynikami, które uzyskał. Ponadto zawodnicy aktywnie spędzali czas na basenie oraz na boisku z bandami. Zawodnicy byli także na wyciecze w parku linowym w Ogrodzieńcu.

Rocznik 2011-2012.
Trener: Filip Mazurków

Grupa Orlików A rozegrała 15 „mini turniejów” w ramach Ligi Obozowej. W nogach zostało 13 treningów piłkarskich z akcentem na podanie i przyjęcie, drybling 1×1, atak szybki, gra w obronie (asekuracja), finalizacja oraz jedne zajęcia wprowadzające i jedne podsumowujące.

Zawodnicy dużo pracowali również mentalnie a podczas 5 spotkań poruszyli tematy takie jak: integracja, komunikacja, pewność siebie, dietetyka i zasady zdrowego żywienia, koncentracja.

Odbyły się również 4 treningi teoretyczne z zakresu: techniki biegu, techniki zatrzymywania się, techniki startu, zmiany kierunku biegu.

W ramach obozu zawodnicy rozegrali 3 gry kontrolne a przeciwnikami były takie zespoły jak AP Gołcza, AP Młodzi Przebojem Wolbrom i Akademia Piłkarska Sosnowiec.

Mimo intensywnego tygodnia, oczywiście znalazł się czas na odpoczynek i relaks w Parku Linowym w Ogrodzieńcu jak też na basenie.

Dziękujemy za udział w obozie i trzymamy kciuki aby wszystkie nowe umiej†gości jak najlepiej zaprezentowały się w nowym sezonie 2021/22 który rozpoczynamy już od 2 sierpnia!