Podsumowanie weekendu 24-25 kwietnia

Pierwszy grający weekend kwietnia! Zapraszamy do podsumowania naszych zmagań w dniach 24-25 kwietnia.

Grupa C1A

Brak odpowiedzialności za powierzone boiskowe zadania spowodował problemy w grze obronnej. Otwarcie bocznych sektorów boiska napedzał drużynę gości którzy nastawili się głównie na grę z kontry. Druga połowa to bardziej wyrównane minuty intensywna gra wysokim pressiengiem stwarzała częste okazje na zdobycie bramki jednak w kluczowych momentach zawodziła skuteczność. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Nadwiślanki Nowe Brzesko 6:1.

Grupa D1A

Niedzielny sparing z Akademią Mistrzów Cracovia stał na dobrym poziomie. Dużo ofensywnej gry, oraz składne akcje nie wystarczyły na zdobycie odpowiedniej ilości bramek aby stworzyć wyrównany pojedynek. Brak decyzji o strzale narażał na kontry które często kończyły się bramką a ostateczny wynik to 8:1 dla Cracovii.

Grupa D1B

Gra wewnętrzna była doskonała okazją do przypomnienia sobie poznanych elementów oraz wprowadzenie w zbliżający się sezon ligowy. Zawodnicy mieli za zadanie skupić się na otwarciu gry w strefie niskiej i poszukiwaniu wolnych stref na boisku. Trzymamy kciuki w meczach ligowych!

Grupa E1A

Dobrze zaprezentowała się nasza drużyna w sobotnim trójmeczu. Nasi zawodnicy wygrali oba mecze, a zawodnicy bardzo dobrze wypełniali przedmeczowe założenia i realizowali to, nad czym pracowali w ostatnim tygodniu. Aktywna gra bramkarza przy budowaniu akcji, szerokie ustawienie w ataku i próby kombinacyjnych akcji. W obronie natomiast nasi zawodnicy nie dopuszczali rywali do wbiegnięcia za plecy i dobrze się asekurowali, a pomocnicy i napastnicy angażowali się w grę defensywną. Wynikiem takiej postawy były dwa zwycięstwa 4-2 i 12-2
Bramki z Progresem zdobyli: J.Rogowski, H.Wywiał, M.Strojek i A.Polonka.
W meczu z TS Węgrze: M.Strojek, M.Zelek x2, M.Nawrot, F.Drożdż, A.Polonka x5, P.Tuteja, H.Wywiał.

Grupa E1B i E1C

Dzisiejsza gra wewnętrzna była pierwszą od dawna, gdzie zawodnicy w tak dużej liczbie spotkali się na boisku. Pozwoliło to rozegrać grę, która obfitowała w dużą ilość bramek. Zawodnicy bardzo ciężko pracowali zarówno w akcjach ofensywnych jak i również wywiązywali się z zadań obronnych.

Grupa F1A

Pierwszy mecz grupy F1A po długiej przerwie i od razu wymagający rywal Cracovia Kraków. Tym razem nasza gra podzielona była na dwa boiska. Na jednym odbywał się mecz 6+1 a na drugim 4+1. Był to pierwszy mecz naszych zawodników w formule 6+1 poza grami wewnętrznymi SFS. O ile śmiało możemy być zadowoleni z tego co prezentujemy w formule gry 4+1 to w formule 6+1 od nowego sezonu czego nas sporo pracy, ale pomimo tego odnieśliśmy bardzo korzystny wynik z uznanym rywalem. Na wyróżnienie zasługuje Adam Tarasiuk, który przyswoicie odnalazł się na bardzo wymagającej pozycji środkowego pomocnika.
Bramki boisko 4+1: Alan Kozynacki x6, Bartłomiej Skarbek x2, Bartłomiej Dudzik x3, Adam Tarasiuk x4, Antoni Grabowski x5, Marcel Kalenicz x2, Wojtek Rybiański, Maciej Szymski
Bramki boisko 6+1: Marcel Kalenicz x6, Adam Tarasiuk x3, Wojtek Rybiański x2, Antoni Grabowski x3, Bartłomiej Skarbek x2, Bartłomiej Dudzik x2,

Grupa F1B

Drużyna F1B rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny ze Złomexem Branice po ponad trzytygodniowej przerwie. Niestety negatywne skutki tej przerwy było widać, odbiły się one zwłaszcza na tempie spotkania natomiast pomimo młodego wieku nasi zawodnicy ze względu na regularne treningi oraz gry szkoleniowe nabyli już nieco doświadczenia, które skrzętnie wykorzystali dzięki czemu kontrolowali cały przebieg meczu od początku do końca odnosząc pewne zwycięstwo. Na wyróżnienie zasługuje Szymon Mądrzyński, które bazując na tym co realizowaliśmy w minionym tygodniu treningowym był naszym najskuteczniejszym zawodnikiem w ataku.
Bramki: Szymon Mądrzyński x3, Mikołaj Kupiec x2, Łukasz Rutkiewicz x2, Patryk Skowronek, Marcel Cenda

Grupa F1C

W meczu ze Złomexem Branice nasza grupa ćwiczyła otwarcie gry i tworzenie rombu w ataku oraz wychodzenie na pozycję i szybką próbę odbioru piłki, gdy rywal był w jej posiadaniu. Bramki dla SFS zdobył K.Konopka x2, B.Ciężarek x1 oraz A.Bieniek.

Grupa F2A i F2B

Po raz drugi w ciągu ostatnich kilkunastu dni zawodnicy z grupy F2A i F2B spotkali się ponownie na wewnętrznych potyczkach tym razem jednak na boisku NLF oraz w formule Funinio. W celu wyrównania szans oraz integracji zawodnicy zostali wymieszani tworząc 4 zespoły.

Grupa G1B, G1C, G2B i G2C

W sobotę 24 kwietnia na orliku w Podłężu, odbyły się gry wewnetrzne roczników 2014, głównym zadaniem zawodników poza strzelaniem bramek i dobrą zabawą były próby dryblingu oraz samodzielne rozwiązywanie problemów boiskowych.