Podsumowanie weekendu 12-13 czerwca

Awans trampakrzy do I ligi myślenicko-wielickiej! Zapraszamy na podsumowanie weekendu 12-13 czerwca!

Charytatywne turnieje dla Oliwki
W sobotę 12 czerwca zagraliśmy dla Oliwki! W turnieju charytatywnym, który odbył się w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 14 zespołów m.in. KS Batory Wola Batorska, UKS Kazimierz Niepołomice, Gwarek Śledziejowice, AP Wieliczka, Mini Kop Rajsko, Elita Brzesko oraz wiele drużyn gospodarzy SFS.
Cel był jeden, zbiórka środków na pomoc 9 miesięcznej Oliwki ze Staniątek, która aby spełniać swoje marzenia potrzebuje bardzo kosztownej operacji serduszka.
Wspólnie uzbieraliśmy 2.900 zł a na kwotę tą składa się opłata wpisowa od poszczególnych drużyn, dochód ze sprzedaży lodów ufundowanych przez Lodowa Manufaktura oraz zbiórka do puszek!
W imieniu Oliwki, jej rodziców oraz własnym Dziękujemy wszystkim za udział i dołożenie swojej małej cegiełki do Oliwkowego Serduszka – jesteście Wielcy!!

Grupa G1B, G1C, G2B, G2C
Podopiczni trenera Konrada Matysiaka rozegrali gry wewnętrzne oraz dodatkowo wzięli udział w turnieju charytatywnym.

Grupa F1B
„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”. Z tym przesłaniem grupa F1B w sobotni poranek przystąpiła do rozgrywek Charytatywnego Turnieju „Oliwkowe Serduszko”, którego celem była przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla małej Oliwki. Jeśli chodzi o sprawy sportowe to zdecydowanie zadowoleni możemy być z dwóch pierwszych meczów,w których pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony natomiast jeśli chodzi o ostatnie spotkanie to będzie ono dla nas kolejnym bodźcem do jeszcze bardziej wytężonej pracy.
SFS 1:2 Gwarek Wieliczka, bramka: Marcel Cenda
SFS 4:1 Mini Kop Rajsko, bramki: x4 Marcel Cenda
SFS 1:8 SMS Solne Miasto, bramka: Marcel Cenda

Grupa F1A, E1A, E1B
Koniec bieżącego sezonu zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie Szkoła Futbolu Staniątki już coraz odważniej wybiega myślami do organizacji następnych 10 miesięcy treningów. Gra kontrolna pomiędzy grupami F1A, E1B i E1A miała na celu rzetelną ocenę aktualnego potencjału zawodników w celu odpowiedniego dostosowania środowiska treningowego w przyszłym sezonie. Zawodnicy oceniani byli w 3 aspektach: gra w obronie (odbiór piłki, antycypacja, ustawienie), drybling ( gra w ataku, wykorzystanie poznanych zwodów i zwrotów, wykończenie akcji, utrzymanie się przy piłce) oraz decycyzyjność (odpowiednie wybory na boisku, balans pomiędzy grą 1v1, a grą zespołową, bilans przechwytów i strat, podejmowanie ryzyka, skuteczność działań). Zarówno zawodnicy z grupy 2011 jak i 2012 byli oceniani przez Trenera, który nie prowadzi danego rocznika na co dzień dzięki czemu mogliśmy ograniczyć ryzyko podejmowania subiektywnych decyzji. Mamy nadzieję, że taki „test-mecz” pozwoli na jak najlepszy rozwój zawodników testowanych.

Grupa D1A
Opóźnione rozpoczęcie rundy wiosennej spowodowało ograniczeniem ilości meczów w 1 lidze Wielicko -Myślenickiej do 7 i walki o każdy ligowy punkt. Ostatni ligowy mecz z FUTBOL BRZĄCZOWICE miał dać odpowiedz na którym miejscu zakończą rundę zawodnicy SFS. Żeby być spokojnym o utrzymanie należało wygrać każdy inny wynik powodował spoglądanie na pozostałe wyniki. W 25 minucie na strzał z przed pola karnego zdecydował się Wójtowicz. Decyzja i wykonanie było perfekcyjne i SFS za jego sprawą objęło prowadzenie. W drugiej połowie każda z drużyn miała swoje okazje jednak za każdym razem brakowało decyzji o strzale lub precyzji. SFS kończy sezon na 4 miejscu z przewagą 5 pkt nad strefa spadkową i 10 pkt straty do miejsca gwarantującego miejsce barażowe o awans notując 2 porażki 3 remisy i 2 zwycięstwa.

Grupa D1B
Porażka na koniec. Nie udało się naszym zawodnikom zakończyć rundy wiosennej bez porażki .
W dzisiejszym meczu przeciwnik wykorzystał nasz błąd w wyprowadzeniu piłki i niestety nie udało się naszej drużynie odpowiedzieć choć mieliśmy ku temu okazje.
Na pewno cieszy fakt , że zawodnicy rozwijają swoje umiejętności czego efektem była dobra gra w tej rundzie.

Grupa C1A
AWANS JEST NASZ !
Od walki o utrzymanie do lidera tabeli ! Gdy kończyła się poprzednia runda i do ostatniego meczu trampkarze walczyli o utrzymanie mało kto przypuszczał że kolejna runda zakończy się awansem do I ligi wielicko-myślenckiej z bilansem bramkowym 37:4 i kompletem zwycięstw. Ostatnie 3 mecze to mecze w 7 dni: poniedziałek z Zielonymi Niegowić 3-0 ( bramki Iwański x2, Pajorski ), w sobotę Wiarusy Igołomia 5-1 ( Karecki x3, Iwański, Kusion) oraz niedzielny mecz z Futbolica Grabie 3-1 ( Zgierski, Mucha, Skoczek ). W pierwszej połowie niedzielnego meczu więcej okazji bramkowych mieli zawodnicy z Grabia jednak w decydujących momentach dobrze w bramce spisywał się Fliśnik. Druga połowa to skuteczne ataki SFS i po paru składnych i skutecznych atakach objeli prowadzenie 2-0. Najpierw dobrze w linie obrony wbiegł Zgierski i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy wykorzystując podanie Muchy. Parę minut poźniej ponownie ten duet przeprowadził dobrą akcje. Mucha zagrał prostopadle do Zgierskiego który odegrał piłkę w pole karne do Muchy a ten ładnym uderzeniem po dalszym słupku podwyższył wynik na 2-0. Na tą bramkę odpowiedzieli zawodnicy z Grabia jednak ostatnie słowo należało do SFS a dokładnie na Skoczka który „zamknął” mecz wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Gratulujemy!