Podsumowanie jubileuszu #10LATSFS

W weekend 15-16 czerwca Szkoła Futbolu Staniątki obchodziła Jubileusz 10- letniej działalności.

W sobotę od godziny 9.00 na stadionie sportowym w Staniątkach dla wszystkich zawodników zostały zorganizowane gry, zabawy, konkursy oraz wodne atrakcje a dla rodziców konkursy przeciągania liny, mecz pomiędzy Tatusiami a kadrą szkoleniową oraz konkurs na najpiękniejszy jubileuszowy tort, który przygotowywała każda grupa. Na samym początku Dyrektor Operacyjny Krzysztof Turecki podziękował wszystkim zawodnikom, rodzicom i kadrze szkoleniowej za wspólnie spędzone 10 lat. Następnie został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy tort a nagroda trafiła do rodziców klasy 3D.

Kolejną częścią były gry i zabawy na przygotowanych boiskach. Młodzi zawodnicy mieli do dyspozycji basen wodny, elektryczne samochodziki, dmuchańce, wóz strażacki, mogli sprawdzić siłę swojego uderzenia piłki na „Kopaczu” , kule powietrzne oraz został rozegrany wewnętrzny turniej w poszczególnych rocznikach. Najmłodsi zawodnicy razem z rodzicami stoczyli bitwę na kulki i pistolety wodne oraz pojeździli na wodnych materacach !

Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy ręcznik #01LATSFS oraz wykonał pamiątkowe zdjęcie.

Kolejną częścią obchodu Jubileuszu 10-lecia działalności była Jubileuszowa Gala Sportowa, która odbyła się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach o godzinie 19.00

Zaproszenie od organizatorów przyjeli m.in. przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomic Panem Romanem Ptakiem na czele oraz panią Agnieszką Włodek z Wydziału Sportu Miasta i Gminy Wieliczka. Obecni byli również członkowie Komitetu Założycielskiego, przedstawiciele firm Wspierających oraz klubów partnerskich i Wolontariuszy. Bardzo miłym akcentem była obecność trenerów, którzy w przeszłości pracowali nad rozwojem sportowym zawodników jak również zawodnicy, którzy rozpoczęli swoją piłkarską przygodę w naszym klubie a dzisiaj reprezentują barwy Wisły Kraków – której Szkoła Futbolu Staniątki jest szkółką partnerską. Zaproszeni zostali również zawodnicy Szkoły Futbolu Staniątki, którzy w obecnym sezonie osiągneli wysokie sukcesy drużynowe i indywidualne wliczając w to powołanie do Kadry Województwa Małopolskiego w poszczególnych rocznikach jak również zawodników z najdłuższym stażem. Oczywiście nie mogło również zabraknąć obecnej kary szkoleniowej.

Gala sportowa rozpoczęła się od premiery filmu promocyjnego a po przywitaniu wszystkich gości przez prowadzącego galę Marka Bartoszka, Krzysztof Turecki przybliżył najważniejsze wydarzenia 10-letniej działalności i wręczył podziękowania wszystkim osobom, którzy tworzyli i tworzą nadal historię Szkoły Futbolu Staniątki od 10 lat.

Kolejnym punktem Gali była  prezentacja strategii rozwoju na lata 2019-2024 a podczas niej został zaprezentowany film promujący utworzenia nowej struktury sportowej – Akademia Futbolu Staniątki. Najważniejszym wydarzeniem była premiera wizualizacji Gminnego Ośrodka Sportu – nowoczesnego Centrum Sportu, którego zakończenie budowy planowane jest na styczeń 2021 roku a projekt jest finansowany przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice i współfinansowany przez MSiT w ramach programu Sportowa Polska.

Ostatnim akcentem Gali było zaproszenie wszystkich gości na poczęstunek i jubileuszowy tort.

W niedzielę zostały zorganizowane dwa turnieje z cyklu Bądź Następny.

W pierwszym turnieju w roczniku 2008/09 rywalizowało 14 drużyn. Najlepszą drużyną została Sandecja Nowy Sącz, która w finale pokonała gospodarzy Szkołę Futbolu Staniątki, wychowanków trenera Filipa Mazurkowa. Brązowe medale trafiły do zawodników Glinika Gorlice. Warto zaznaczyć że najlepszym bramkarzem został wybrany Mateusz Banachowicz, który m.in. w półfinale w konkursie rzutów karnych obronił dwa strzały zawodników Bruk-Betu Termalica Nieciecza.

W drugim turnieju od godziny popołudniowych rywalizowało 8 zespołów w roczniku 2010/11 a najlepszą drużyną został zespół Orliki Myślenice. Srebrne medale trafiły do zawodników MSP Bochnia a brązowe do gospodarzy Szkoły Futbolu Staniątki, wychowanków trenera Krzysztofa Kiebuła.