Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
IMG_1288

Podsumowanie ferii 2019

Za nami ferie 2019, które jak nigdy wcześniej były bardzo piłkarskie – dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na regularnych treningach już od najbliższego poniedziałku!


 

Otwarte treningi z SFF

W czasie ferii zostało zorganizowanych 10 otwartych treningów dla wszystkich chętnych zawodników w których uczestniczyło blisko 160 zawodników!

 

Obóz stacjonarny rocznik 2010/2011

W dniach 14-18 stycznia w Centrum Sportu Solne Miasto w Wieliczce odbył się obóz stacjonarny dla wychowanków trenera Krzysztofa Kiebuły i Piotra Mrozka. w roczniku 2010/2011. Przez 5 dni zawodnicy pracowali nad zmniejszeniem deficytów techniki piłkarskiej oraz poprawy gry całego zespołu .Wiele czasu zostało poświęcone na zachowania wojskowe indywidualne oraz drużynowe – analizie gry najlepszych piłkarzy oraz najlepszych zespołów. Nowością była analiza wideo rozegranych meczów towarzyskich oraz treningów pod kątem jakości wykonywania ćwiczeń. W przerwach miedzy ciężkimi treningami zawodnicy odpoczywali na basenie i ściance wspinaczkowej oraz grali w tenisa stołowego i piłkarzyki. Nie zabrakło także wielu konkursów indywidualnych i grupowych oceniających wiedzę piłkarską oraz umiejętności manualne. Obóz został zakończony sprawdzianem w postaci gry szkoleniowej z drużyną Futbolica Krakow. Trener stażystą był Kamil Pawlak. „Bardzo poprawiliśmy naszą grę w ataku i obronie, pracowaliśmy dużo nad rozgrywaniem piłki oraz odpowiednią komunikacją na boisku miedzy zawodnikami co było widać w meczu towarzyskim na zakończenie obozu z kyórego jestem bardzo zadowolony”- podsumowali obóz trenerzy prowadzący.

 

Obóz dochodzeniowy rocznik 2004/2005 , 2006/2007

W dniach 12-18 stycznia grupy młodzików 2006/2007 i trampkarzy 2004/2005 wychowankowie trenera Mateusza Dąbrowskiego przygotowywali się do rundy wiosennej podczas obozu dochodzeniowego. W sobotę 12 stycznia rozegrali sparingi: trampkarze z Wisłą Kraków oraz Ajaksem Częstochowa, natomiast młodziki z Garbarnią Kraków. Następnie przez 5 dni w godzinach porannych pracowali bardzo intensywnie, korzystając z orlika w Podłężu. Cel obozu: doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych oraz motorycznych. W ostatnim dniu podczas treningu funkcjonalnego kształtowali siłę wykorzystując do tego obiekt Next Level Fitness w Staniątkach. Zdaniem trenera Mateusza Dąbrowskiego „Zawodnicy wykonali „kawał dobrej roboty”, która na pewno zaprocentuje w następnych miesiącach, wkraczając tym samym w ostatnią część sezonu 2018/2019″

 

Piłkarska Półkolonia rocznik 2006-2012

W dniach 21-25 stycznia, jak w każde ferie odbyła się piłkarsko-rekreacyjna półkolonia w Centrum Sportu Solne Miasto Wieliczka. Uczestnicy nie mieli czasu na nudy ponieważ oprócz piłkarskich treningów, zawodnicy odbyli zajęcia na basenie , ściance wspinaczkowej oraz lodowisku. Wolny czas wypełniały liczne konkursy, gra w tenisa, piłkarzyki oraz seanse bajkowe. Trener prowadzący Paweł Skórski podsumował w jednym zdaniu 5 dni „Już nie mogę doczekać się kolejnej tak świetnej zabawy – zapraszam w wakacje 2019″!

 

Obóz stacjonarny rocznik 2008/2009

W dniach 21-25 stycznia w Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach obywał się pięciodniowy obóz stacjonarny kadry rocznika 2009 i 2008 – wychowanków trenera Filipa Mazurkowa oraz Krzysztofa Bułata. Każdy dzień obozu był dobrany tematycznie i ukierunkowany na konkretne umiejętności piłkarskie. „W grze 1v1 próbowaliśmy dojść do perfekcji i błyszczeć techniką niczym Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, podania i przyjęcia wykonywaliśmy płynnie wzorem Barcelony. Nasze efektywne utrzymanie się przy piłce wzorowaliśmy na Reprezentacji Hiszpanii a kontrataki rozgrywaliśmy ze skutecznością Reprezentacji Belgii aż wreszcie swoimi pięknymi bramkami chcieliśmy zostać „królami strzelców” ja Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek.  Kwestie techniczno-taktycznego uzupełniło przygotowanie motoryczne w zakresie siły, gibkości, skoczności oraz szkolenie z zakresu rolowania. Jak wiadomo nie od dziś piłka nożna to nie tylko tężyzna fizyczna, ale również przygotowanie mentalne dlatego nad tą sferą również pracowaliśmy bardzo intensywnie z programem „Sportowy Wojownik” poprawiając pewność siebie, koncentrację, percepcję oraz szlifując komunikację i pracę zespołową. Całość podsumowaliśmy najpierw w formie SFS Football Challenge czyli serii specjalnie przygotowanych konkurencji piłkarskich, które sprawdzały wszystkie opanowane dotąd umiejętności piłkarskie. Zwieńczenie zgrupowania to nowość czyli Mistrzostwa Wszechświata SFS. Sporo zabawy i oficjalna ceremonia losowania drużyn, ale przede wszystkim esencja tego całej naszej pracy czyli dużo gry w piłkę z niesamowitym zaangażowaniem. Po tym tygodniu zdecydowanie jesteśmy lepsi w każdym aspekcie treningowym, ale sporo pracy jeszcze przed nami dlatego już dzisiaj nie możemy doczekać się ciągu dalszego stawania się „Sportowymi Wojownikami” SFS, podczas letniego obozu” – opisali obóz trenerzy Filip i Krzysztof. Trener stażystą był Jakub Taborski.


 

Dziękujemy !

 

 


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2


Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved