Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
DSC_4881

Jest dofinansowanie na ośrodek sportowy w Staniątkach

Czekaliśmy na taką informacje odkąd powstała Szkoła Futbolu Staniątki czyli od roku 2009 !!
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich sympatyków sportu, że wniosek złożony przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice na budowę ośrodka sportowego w Staniątkach w ramach programu Sportowa Polska został rozpatrzony pozytywnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki !!

Od października ubiegłego roku trwały przygotowania projektu a w lutym Urząd Miasta i Gminy Niepołomice złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki wraz z wszystkimi pozwoleniami oraz projektem inwestycji. W piątek 5 października ukazały się oficjalne wyniki – wniosek otrzymał pozytywną ocenę i zostało przyznane dofinansowanie w wysokości 2.567.400,00 złotych ze strony Państwa !! Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoli pokryć około 1/3 wydatków na całe zadanie. Pozostałe środki, stanowiące wkład własny inwestycji, zostaną pokryte z budżetu gminy Niepołomice.


 

” Jest to wiadomość na jaką czekamy od roku 2009 jednak musimy zaznaczyć że jest to dopiero większa część sukcesu - planowane zakończenie całej inwestycji jest w roku 2021. Nowy ośrodek sportowy będzie zawierał pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni i dwa mniejsze boiska z nawierzchnią naturalną. Obiekt będzie wyposażony w dwa budynki, szatniowo-magazynowy oraz administracyjny. Na obiekcie będzie również dwutorowa bieżnia w lini prostej, szlaki komunikacyjne i altanka gastronomiczna. W skrócie nie boje się powiedzieć, że będzie to jeden z nowocześniejszych kompleksów sportowych w Małopolsce, który przyczyni się do jeszcze większego rozwoju sportu w naszym rejonie.

Bardzo dziękuje osobom, bez których to marzenie nigdy by się nie spełniło:

Panu Romanowi Ptak Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice za pozytywną opinię i wyrażenie zgody na rozpoczęcie projektu,
Panu Bogusławowi Iwulskiemu, koordynatorowi projektu który przygotował wymagane pozwolenia i zgody,
Pani Agnieszce Ligęza za przygotowanie dokumentacji i napisanie wniosku
Pani Krystynie Sołhaj Janczykowskiej, Joannie Matuszek i Panu Kazimierzowi Węglarskiemu za wykonanie projektu architektonicznego 

O dalszych etapach projektu będziemy sukcesywnie informować – dziękuje” Krzysztof Turecki Dyrektor Operacyjny Szkoła Futbolu Staniątki 


Dziennik Polski o sportowych inwestycjach w Staniątkach !!

fullsizeoutput_50d1


DJI_0088

 

 

 


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2


Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved