Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
DSC_7712

Harmonogram badań medycznych i testów motorycznych 9 marca

W sobotę 9 marca w szkole podstawowej w Staniątkach (ul. Szkolna 5) odbędą się okresowe badania medyczne dla zawodników w roczniku 2004 – 2012 oraz testy oceniające poziom zdolności motorycznych oraz technicznych dla zawodników w roczniku 2004-2011. 


 

 

Na badania medyczne obowiązkowo należy przynieść następujące aktualne wyniki badań: Krew, Mocz, EKG w spoczynku z opisem (badania ważne przez 12 miesięcy) oraz zaświadczenie od Laryngologa i Okulisty (badania ważne przez 24 miesiące).

Koszt samego orzeczenia lekarza medycyny sportowej to 30 złotych od osoby płatne gotówką bezpośrednio przed badaniami.


 

 

Z uwagi na współpracę z placówką medycyny sportowej 4M PLUS, wyżej wymienione badania można wykonać w jednej z placówek firmy 4M PLUS w Bodzanowie (Bodzanów 412).

 

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na badania tylko w specjalnie wyznaczonych terminach:

1. Badania z krwi, mocz i EKG

25 i 26 luty (poniedziałek i wtorek) od godziny 7:00 do 10:00 

2. badania specjalistyczne – laryngolog, okulista, EKG

27 luty (środa) od godziny 15.00


 

 

Ze specjalną ofertą cenową przygotowaną dla zawodników Szkoły Futbolu Staniątki można zapoznać się tutaj OFERTA CENOWA BADAŃ DLA ZAWODNIKÓW SZKOŁY FUTBOLU STANIĄTKI , natomiast koszt podstawowych badań to:

morfologia, OB, glukoza, mocz – 10 zł

EKG w spoczynku – 20 zł

Okulista, Laryngolog – 50 zł

Płatność za wykonane badania w placówce 4M oraz za badanie lekarza orzecznika dokonywane będzie 9 marca podczas badań.

Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z dodatkowej, specjalnej oferty badań – kreatynina, żelazo, magnez i wapń w cenie 20 zł.

W przypadku pytań lub niejasności dotyczących badań z medycyny sportowej można dzwonić do Centrum Medycznego 4M Plus pod nr:  660-562-496. 


 

 

Harmonogram badań medycznych i testów motorycznych dla poszczególnych grup szkoleniowych:

godzina 8.00 – 8.30 | klasa | 3D | trener Krzysztof Bułat

godzina 8.30 – 9.00 | klasa | 3E | trener Adrian Fedoruk

godzina 9.00 – 9.30 | klasa | 3C | trener Krzysztof Kiebuła

godzina 9.30 – 10.00 | klasa | 2E | trener Krzysztof Kiebuła

godzina 10.00 – 10.30 | klasa | 1B | trener Piotr Mrozek

godzina 10.30 – 11.00 | klasa | 2C | trener Piotr Mrozek

godzina 11.00 – 11.30 | klasa | 3G | trener Filip Mazurków

godzina 11.30 – 12.00 | klasa | 3B | trener Filip Mazurków

godzina 12.00 – 13.00 | klasa | VA, VB | trener Mateusz Dąbrowski

godzina 13.00 – 13.30 | klasa | IVA | trener Mateusz Dąbrowski

godzina 13.30 – 14.00 | klasa | IVB | trener Radosław Pławecki

godzina 14.00 – 14.30 | klasa | IE, IIF | trener Paweł Skórski

godzina 14.30 – 15.00 | klasa | IIB, IIG | trener Krzysztof Turecki


 

 

Każde dziecko uczęszczające na zajęcia sportowe w Szkole Futbolu Staniątki musi posiadać zdolność do uprawiania sportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież. Zgodnie z tym rozporządzeniem badania takie przeprowadza tylko i wyłącznie lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej lub lekarz posiadający certyfikat medycyny sportowej.

Badania sportowe to nie tylko formalność, ale i gwarancja, że Wasze dziecko może uprawiać sport bez zagrożenia dla zdrowia.Pozwalają one sprawdzić, jak organizm Waszego dziecka reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny i czy pod wpływem obciążeń treningowych nie wystąpiły nadmierne przeciążenia poszczególnych narządów lub części ciała. Ich celem jest również wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą eliminować Wasze dziecko z uprawiania sportu.

Badania organizowane przez Szkołę Futbolu nie są obowiązkowe. Można je wykonać we własnym zakresie i dostarczyć w terminie do 15 marca Trenerowi prowadzącemu.

Zawodnik nie posiadający wymienionych badań nie otrzyma zdolności do uprawiania piłki nożnej co oznacza, że nie będzie mógł uczestniczyć w szeroko pojętym współzawodnictwie sportowym (tj. mecze ligowe, mecze towarzyskie, gry szkoleniowe, turnieje) do momentu dostarczenia trenerowi prowadzącemu podbitej karty zdrowia przez lekarza medycyny sportowej!


 

 

Testy motoryczne:

Testy motoryczne dotyczą zawodników w roczniku 2004 do 2011.

Bezpośrednio po badaniach medycznych odbędą się testy motoryczne m.in. bieg wahadłowy z piłką i bez piłki, skok w dal oraz testy umiejętności technicznych takie jak przyjęcie i uderzenie do celu. Zawodnik zostanie zmierzony, zważony oraz zostanie określony stosunek masy ciała do tkanki tłuszczowej i wskaźnik BMI.

Testy motoryczne będą wykonywane co 6 miesięcy co pozwoli na lepszą kontrole procesu szkolenia jak również będą bardzo ważnym narzędziem dla trenerów w doborze środków i metod szkolenia.

Na testy motoryczne należy przyjść w niebieskiej koszulce i spodenkach, białych getrach oraz obuwiu na halę.

 

 

 

 

 


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2


Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved