Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
_DSC4330

Badania medyczne dla nowych zawodników

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież a także wymogami Polskiego Związku Piłki Nożnej informujemy, że każde dziecko (rocznik 2004-2014) uczęszczające na zajęcia w Szkole Futbolu Staniątki musi posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Zaświadczenie lekarskie może wydać lekarz medycyny sportowej jak również lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej na podstawie wyników badań:

1)  badanie elektrokardiograficzne 12-odprowadzeniowe z opisem;
2)  badanie morfologii krwi obwodowej wraz ze wzorem odsetkowym;
3)  oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi;
4)  badanie ogólne moczu;

Zaświadczenie jest ważne rok od wydania.


 

Z uwagi na współpracę z placówką medycyny sportowej 4M PLUS, wyżej wymienione badania jak również konsultację z orzecznikiem sportowym można wykonać w jednej z placówek firmy 4M PLUS w Bodzanowie (Bodzanów 412).

 

Dzieci które dołączyły do Szkoły Futbolu Staniątki podczas wrześniowego naboru jak również dzieci, które nie mają aktualnej karty zdrowia wraz z rodzicami zapraszamy na badania tylko w specjalnie wyznaczonych terminach:

1. Badania z krwi, mocz i EKG

18 listopada (poniedziałek) – 7:00 – 9:00

19 listopada (wtorek) – 7:00 – 9:00

2. lekarz orzecznik medycyny sportowej

23 listopada (sobota):

9:00-11:00 – rocznik 2004-2011

11:00-13:00 - rocznik 2012-2014


 

Koszt badań:

morfologia, OB, glukoza, mocz – 10 zł

EKG w spoczynku – 20 zł

wydanie orzeczenia lekarskiego – 30 zł

Płatność za wykonane badania bezpośrednio w placówce 4M.

Przypominamy, że lekarz stwierdza brak przeciwwskazań do uprawiania sportu na podstawie kompletu badań. Brak któregokolwiek z nich jak również starsze wyniki badań uniemożliwiają wydanie orzeczenia.


 

Informujemy, że nie mają Państwo obowiązku korzystania ze wskazanego lekarza medycyny sportowej jednak ważną kartę zdrowia należy dostarczyć trenerowi prowadzącemu grupę do 30 listopada 2019r. 

Zawodnik nie posiadający orzeczenia nie może uczestniczyć w żadnych zajęciach organizowanych przez Szkołę Futbolu Staniątki od 1 grudnia.

Pamiętajmy jednak, że badania sportowe to nie tylko formalność, ale i gwarancja, że Wasze dziecko może uprawiać sport bez zagrożenia dla zdrowia. Pozwalają one sprawdzić, jak organizm Waszego dziecka reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny i czy pod wpływem obciążeń treningowych nie wystąpiły nadmierne przeciążenia poszczególnych narządów lub części ciała. Ich celem jest również wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą eliminować Wasze dziecko z uprawiania sportu.

Lekarz medycyny sportowej ma w tej dziedzinie szersze doświadczenie i może dostrzec coś czego nie zauważy lekarz rodzinny, dlatego pomimo braku obowiązku – zachęcamy do korzystania ze specjalistów.


 

Informujemy również, że na koncie dziecka w systemie Sportsmanago znajdują się informacje dotyczące ważności zaświadczenia.

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt mailowy na adres kontakt@szkolafutbolu.pl


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2


Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved