Zapraszamy na przegląd wydarzeń z ostatnich dni w wykonaniu wychowanków Szkoły Futbolu Staniątki.

• Trampkarze (C1A)
    AP Futbolica Grabie – SFS 4-6

bramki dla naszej drużyny: Skoczek x2, Mucha x2, Kusion, Pajorski
aktualne miejsce w tabeli: 2 lokata, 9 punktów w 4 meczach

Piłkarskie święto w Grabiu. Mecz zdecydowanie przewyższający poziom i kulturę gry w II lidze trampkarza. Wysoki poziom rozumienia gry i umiejętności technicznych pozytywnie wpłynął na widowisko. Duża ilość przemyślanych akcji, płynność w grze była cechą charakterystyczną tego spotkania. Druga połowa to zdecydowana poprawa gry w defensywie, czego wynikiem było wyjście na prowadzenie z wyniku 1-3 na 6-3 w 20 minut! Wielkie brawa za postawę i odwrócenie losów meczu.

• Młodziki (D1A, D1B)
    Wiarusy Igołomia – SFS 2-7

bramki dla naszej drużyny: Nowak, Juszczak, Suma, Skoczek x4
aktualne miejsce w tabeli: 4 miejsce, 6 punktów w 4 meczach

Zwycięstwo w Igołomi. Dobre pierwsze minuty w meczu z Wiarusami Igołomia i skuteczna gra w obronie pozwoliła zejść na przerwę z wynikiem 3-0. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy, którzy w 7 minut zdobyli dwie bramki i wrócili do meczu. Jednak nie zrobiło to wrażenia na młodych zawodnikach SFS, którzy dalej realizowali założenia przedmeczowe. Warte odnotować postawę zawodników ofensywnych, czego dowodem są widowiskowe bramki Bruno Skoczka i Jana Juszczaka.

• Żaki (F1A, F1B/F2A)
    Sparing z Płaszowianką – porażka 6-11

W sobotnie popołudnie 12 września na świetnie przygotowanej murawie przy siłowni Next Level Fitness w Staniątkach odbył się Piłkarski Memoriał im. Tadeusza Szybińskiego w kategorii rocznika 2012 i młodsi. Do zawodów oprócz gospodarzy czyli Szkoły Futbolu Staniątki stanęły również drużyny: AP Piłkarz Podłęże, Zostań Piłkarzem Bochnia, SMS Wieliczka Solne Miasto.

Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach, a zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Turniej obfitował w wiele składnych akcji, pięknych bramek i przede wszystkim mnóstwo zadowolenia na twarzach zawodników.

Na koniec, podczas uroczystego zamknięcia turnieju rozdane pamiątkowe pucharu z każdej z drużyn oraz wręczono nagrody indywidualne. Jako Szkoła Futbolu Staniątki musimy się pochwalić, iż najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik SFS Łukasz Nieckula. Gratulujemy!

Miniturniej rocznika 2013:
Najlepszy bramkarz turnieju: Marcin Kudłacz – Pcimianka Pcim
Najlepszy strzelec turnieju: Oskar Adamek – TS Skalanka 12 bramek
Najlepszy zawodnik turnieju: Patryk Krystyjan – SFS

Dużo bramek, ogrom pojedynków 1×1. Turniej grany bez tabeli systemem mecz i rewanż. Każdy mecz 15 min. Gratulujemy!

• Skrzaty

13 września na obiekcie NLF został rozegrany Memoriał im. T. Szybińskiego w kategorii skrzat. Drużyny występujące to: OKOCIMSKI BRZESKO, WISŁA KRAKÓW, AP WIELICZKA oraz trzy zespoły SFS.

Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursy piłkarskie, animacje przeprowadzone przez szkołę językową oraz loterie fantową.

Zawodnicy każdego zespołu na koniec turnieju  wytypowali najlepszych graczy swoich zespołów. Tytuł najlepszego w zespołach SFS zdobyli Oliwier Palonek, Filip Szkutnik, Michał Jasiński.