Weekend pełen bramek

W Alwerni rozpoczęliśmy ubiegło-weekendową rywalizację w której padało naprawdę dużo bramek! 

Żaki z zespołu F1A spotkały się z Triumfem Alwernia. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6-4. Do siatki zespołu z Alwerni strzelali: Kalenicz (dwie), Grabowski (dwie), Kozynacki oraz Krzysztof Mirek.

Sam wynik sugeruje to co działo się podczas rywalizacji. Było to bardzo wyrównane spotkanie od pierwszych minut. Gra bramka za bramkę trwała do pewnego momentu, ale w kluczowej chwili nasza drużyna wyszła na 3-bramkowe prowadzenie. Gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale nie zdołali dogonić naszych piłkarzy.

Tytuł MVP otrzymuje Krzysztof Mirek, który prócz bramki dołożył jeszcze 3 asysty.

34, tak słownie trzydzieści cztery bramki padły w meczu zespołu E1A. Orliki rywalizowały z Bronowianką Kraków, a mecz zakończył się wynikiem 19 do 16. Ten mecz to był prawdziwy rollercoaster. W tym meczu było wszystko, dziewięciobramkowe prowadzenie, jego utrata i w konsekwencji wygrana.

Remis 3-3 padł w starciu grupy D1B z Tramwajem Kraków. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały piłkarzy. Gdyby lepsza skuteczność wynik mógłby być bardziej okazały. Do siatki trafiali: Kucza, Giżycki i Wójtowicz. Tytuł MVP trafił w ręce Mateusza Góreckiego.

Adam Kocyba i Krzysztof Baran najlepiej zaprezentowali się w grze wewnętrznej pomiędzy zespołami G2B oraz G2C. W starciu drużyn G1B oraz G1C najlepsi byli natomiast Marcel Krystjan oraz Oskar Biel.

Za grupami F1B oraz F2B kolejna odsłona gry wewnętrznej, której głównym celem była integracja pomiędzy naszymi Żakami. Zespoły były wymieszane, co znów zmobilizowało piłkarzy do ambitnej gry. Bramek padło zdecydowanie więcej niż w poprzednich starciach. Najlepszy na placu był Szymon Mądrzyński.

Na niedzielę mieliśmy zaplanowane trzy aktywności. O 10.00 w Staniątkach zespół E1B grał z Batorym Wola Batorska. Dobrze zorganizowana drużyna Batorego była wymagającym przeciwnikiem i to zespół z Woli okazał się tym razem lepszy.

W lidze sparingowej na Cracovii wzięli udział piłkarze F2A. W formule mecz i rewanż zagraliśmy z AM Cracovia, AP Proszowianka oraz Dunajcem Nowy Sącz.

Najlepszym zawodnikiem był Adam Suma, który tego dnia był praktycznie bezbłędny w grze defensywnej, a w ofensywie kilkukrotnie wykazał się poziomem rozumienia gry.

Na koniec weekendu drużyna F1C zagrała dwa mecze z KSPN Pogoń Kraków. Oba wymagające spotkania z drużynami prezentującymi wyższy poziom choć zakończone zwycięstwami gości, okazały się cennymi doświadczeniami, z których będziemy chcieli korzystać w przyszłości.