Sporo bramek i zwycięstw

Sporo meczów rozegraliśmy w ostatnich dniach. Czas na analizę minionego weekendu.

Ubiegły weekend rozpoczęliśmy już w piątek rano rywalizacją w której wzięła udział grupa Młodzików D1A. Nasi piłkarze rywalizowali w rozgrywkach o puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej na szczeblu powiatowym. W grze z Zielonymi Niegowić, Nadwiślanką Nową Brzesko oraz Górnikiem Wieliczka najlepiej prezentował się Rafał Pieprzyk –  który otrzymuje miano najlepszego piłkarza w naszym zespole.

IV miejsce w tych samych eliminacjach zdobył zespół Orlików z grupy E1A. W pierwszym meczu zremisowaliśmy 2-2 z zawodnikami Dębu Zabierzów Bocheński po dwóch bramkach Arka Polonki. W drugim meczu musieliśmy uznać wyższość AP Wieliczka przegrywając 6-1. Honorową bramkę również zdobył Polonka. Fantastycznie przebiegało spotkanie z Nadwiślanką Nowe Brzesko. W rywalizacji bramka za bramkę w końcowym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3. Seria remisów została przedłużona  ostatnim meczu, bo grę z Piastem Łapanów kończymy wynikiem 2-2.

Sobotę rozpoczęliśmy trójmeczem Żaków Starszych F1A. Na nasze zaproszenie odpowiedziały zespoły Wiślackiej Szkoły Futbolu oraz Okocimskiego Brzesko. Łącznie rozegraliśmy trzy mecze i wszystkie z nich wygraliśmy zdobywając łącznie 26 bramek! Tytuł MVP trafił w ręce Marcela Kalenicza – strzelca 10 goli.

Młodziki z grupy D1B w Wieliczce spotkały się z Pasternikiem Ochojno. Było to znakomite przetarcie i próba wprowadzenia nowych elementów zwiększających wachlarz zagrań.

Nowy obiekt treningowy Cracovii w Rącznej miały okazję zwiedzić Orliki z E1A. W idealnych warunkach zmierzyliśmy się z gospodarzami obiektu. Bardziej zdeterminowani dyktowaliśmy warunki gry i mieliśmy kontrolę nad rywalizacją. Na brawa zasługuje odpowiedzialna gra i funkcjonowanie w ofensywie. Najskuteczniejszym zawodnikiem SFS został Arek Polonka, który osiem razy trafił do bramki, a na wyróżnienie od trenerów Cracovii zasłużyli Mikołaj Strojek oraz Kuba Rogowski.

W kolejnym weekendzie rywalizacji podczas ligi sparingowej Proko wzięli udział piłkarze F2A. Żaki młodsze dobrze radziły sobie w wykorzystaniu poznanych elementów technicznych i taktycznych. Najlepszym zawodnikiem był Leon Zaręba, który miał bardzo duży wpływ na poczynania zespołu zarówno w atakowaniu jak i bronieniu. Tego dnia na boisku cechowała go bardzo duża pewność siebie w podejmowaniu decyzji.

Skrzaty z grup G2B oraz G2C zmierzyły się miedzy sobą w staniąteckiej szkole podstawowej. Na szczególne brawa zdaniem trenerów zasłużył Mikołaj Słaboń.

Młodziki trenujące w grupie D1A zagrali w Wieliczce z Wandą Nowa Huta. Zalegający śnieg nie był większą przeszkodą dla naszych piłkarzy, którzy tworzyli sporo sytuacji podbramkowych i trafili do siatki aż 8-krotnie. Zawodnikiem meczu został uznany Bruno Skoczek.

Skrzaty szlifujące talent w zespołach G1B oraz G1C również stanęły naprzeciwko siebie. Szczególne plusy zebrał Szymon Paluch.

W wewnętrznej rywalizacji spotkali się także piłkarze Żaków z grup F1B oraz F2B. Pomieszanie zespołów miało na celu wyrównanie poziomu spotkania. Krótkie intensywne mecze pozwalały na kreowanie wielu okazji podbramkowych. Najwięcej bramek zdobył Szymon Mądrzyński. W drugim zespole wyróżniony został Antoni Turecki.

Weekend skończyliśmy wraz z zespołem E1B, który rozegrał grę wewnętrzną. Cieszy wiele strzelonych bramek. Budująca była postawa 1 na 1  w ofensywnych pojedynkach. Zawodnikiem meczu został wybrany ponownie Hubert Więsek, który świetnie sprawował się w ataku jak i w obronie.