Sparingowy początek listopada

Co działo się w ostatnich dniach wśród naszych drużyn? Sprawdziliśmy!

sobota, 7 listopada

– 9.00 – sparing F1A i E1B
Sparing z grupą E1B był pierwszą okazją dla zawodników z rocznika 2012 by zmierzyć się w formule 6+1. Próba wypadła przyzwoicie i chłopcy z grupa F1A pokazali swoją przewagę zwłaszcza w elemencie „rozumienia gry”. Mamy jeszcze spore rezerwy, które będziemy starali się powoli zagospodarować i przekuć na coraz lepszą grę. Druga połowa smeczu została rozegrania w formule doskonale nam znanej tzn. 4+1 na bramki „dla żaków”.

– 9.00 – sparing grupy E1A z Wisłacką Szkołą Futbolu (2-9)
Po szeregu zwycięstw Orliki uległy dziś Wiślackiej Szkole Futbolu 9-2. Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu meczu. SFS odważnie podejmował pojedynki 1×1, zawodnicy asekurowali się na swoich pozycjach. Zawodnicy z Krakowa, wszyscy z rocznika 2010, mieli przewagę głównie fizyczną.

– 10.30 – sparing grup F1B i F1C

Konkretną strzelaninę urządziły sobie oba zespoły podczas sobotniego sparingu na Orliku w Podłężu. 16 bramek, które padły podczas gry kontrolnej to efekt bardzo dobrej postawy obu zespołów w ofensywie. Naiwięcej bramek w meczu zdobył Marcel Cenda, który pięć razy zdołał wpakować piłkę do siatki.

– 11.00 – Wilga Koźmice Wielkie – SFS 4-0

Koźmice Wielkie były ostatnią destynacją w lidze. Wyżej notowany zespół potwierdził swoja siłę i wygrał domowe spotkanie 4-0. Pierwsza połowa w której padły wszystkie bramki ustawiła losy meczu. Mimo zrywu po przerwie nie udało się już odrobić strat. Drugi zespół naszych Młodzików kończy ligową rywalizację na 5 lokacie z dorobkiem 15 punktów.

– 14.30 – Nadwiślanka Nowe Brzesko – SFS 1-2

Do przerwy w meczu sparingowym z zespołem D1A prowadziła Nadwiślanka. W drugiej połowie Bruno Skoczek i Mateusz Miękina zmienili wynik i grę kontrolną kończymy zwycięstwem. To jednak nie wynik, a realizacja konkretnych założeń byłą kluczowa. Zawodnicy skupili się na przenoszeniu ciężaru gry i doskoku z pressingiem.

W niedzielę grupy F2A i F2B wzięły udział w testach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dodatkowo oba zespoły zagrały gry kontrolne. Zespół F2A zmierzył się z Batorym Wola Batorska, a drużyna F2B z Mini Kop Rajsko.