Potwierdzona wysoka jakość!

Szkoła Futbolu Staniątki utrzymuje Złotą Gwiazdką PZPN!

29 listopada 2019 roku to data, która stanowiła potwierdzenie zrównoważonego rozwoju naszej szkółki. Wówczas otrzymaliśmy najwyższą ocenę w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN – Złotą Gwiazdkę.

Utrzymać najwyższy poziom jest często o wiele trudniej niż dostać się na szczyt. Kilka dni temu zakończył się audyt i analiza okresu od włączenia nas w proces certyfikacji.

Jak możemy przeczytać na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej program certyfikacji ma za zadanie wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Otrzymanie Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. To oznacza, że wyróżnione jednostki należą do elitarnego grona szkółek będących sprawdzonym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Najwyższy certyfikat – złoty – mogą otrzymać szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Dodatkowo organizacja piłkarska musi spełniać dodatkowe warunki w ramach kwalifikacji trenerów, infrastruktury, wymagań dotyczących liczby drużyn czy sprzętu treningowego, a także specjalnego programu szkoleniowego czy prowadzenia własnej strony internetowej.

Gwiazdkę nie dostaje się dożywotnio. Wysoką jakość szkolenia trzeba stale potwierdzać.

To nasz wspólny sukces na który pracujemy metodycznie każdego dnia. To suma pracy i determinacji naszej kadry szkoleniowej, rodziców i co najważniejsze wszystkich zawodników reprezentujących Szkołę Futbolu Staniątki – komentował potwierdzenie certyfikacji Krzysztof Turecki, dyrektor operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki.