Pierwszy meczowy weekend

Za nami pierwszy sparingowy weekend w 2021 roku. Sprawdzamy wyniki naszych zespołów!

Wczesnym porankiem w sobotę 9 stycznia, grupa F1B wybrała się do Wieliczki na mecz z SMS-em Solne Miasto. W spotkaniu padło 16 bramek, a więcej z nich zdobyli gracze SMS-u. Warto wspomnieć, że w zespole z Wieliczki grali również starci piłkarze z roczników 2011 oraz 2010. Takie doświadczenia w rywalizacji ze starszymi kolegami zdecydowanie będą procentować.

Godzinę później na wielickiej arenie pojawiła się druga D1B, która walczyła z Orłem Piaski Wielki. Pierwszy sparing w tym roku pokazał, że chęci do gry nie brakuje. Przekładało się to na sporą liczbę pojedynków 1 na 1 co pozwalało tworzyć sporo sytuacji bramkowych.

Grupa D1A noworoczną formę sprawdzała na tle Raby Dobczyce – ligowym rywalem. Pierwszy mecz to także premierowe, sparingowe zwycięstwo, bowiem mecz zakończył się wygraną 6-5. Gracze meczu trenerzy uznali najmłodszego w zespole, strzelca hat-tricka Ksawerego Krawczyka. Drużyna popołudniu na Orliku w Podłężu zagrała także sparing z Nadwiślanką Nowe Brzesko. W grze zadaniowej padło sporo bramek, co cieszy zdecydowaną większość zdobyli nasi piłkarze.

Grupa F1A grająca w lidze halowej Proko. W pierwszym meczu pokonaliśmy Wiatr Ludźmierz 9-3, by w drugim zremisować 6-6 z Gwarkiem Wieliczka. Głównym zadaniem jakie trenerzy postawili nad swoimi podopiecznymi było zdobywanie przewagi poprzez perfekcyjny pierwszy kontakt z piłką. I to się udało!

Drużyna E1B rok 2021 rozpoczęła od gry wewnętrznej. Jej cele było toczenie jak największej liczby pojedynków jeden na jeden. A jak wiadomo z kolegą z zespołu rywalizuje się najciekawiej.

Zespół E1A gościł w Krakowie na obiektach Prądniczanki. Ciekawa rywalizacja pełna była bramek co w grze halowej jest normą. Po niekończących się wymianach ciosów na koniec meczu na tablicy widniał wynik 15-13 dla SFS!

W lidze sparingowej Proko udział bierze także drużyna F2A. W niedzielę zagraliśmy z Kolejarzem Prokocim oraz Błękitnymi Modlica. Trenerzy wymagali od swoich piłkarzy głównie ofensywnej gry całego zespołu.

Weekend zakończyliśmy meczem grupy D1A z Nadwiślanką Nowe Brzesko. Wysoka skuteczność naszego zespołu byłą potwierdzeniem wypracowanych elementów gry w ofensywie podczas ostatnich treningów.