Działamy i zapraszamy!

Szkoła Futbolu Staniątki realizuje szereg zadań związanych ze szkoleniem dzieci i młodzieży we współpracy z lokalnymi samorządami. W dobie koronawirusa jest to trudne i wymagające kreatywności zadanie.

Funkcjonowanie szkółek piłkarskich w Polsce nie jest możliwe bez wsparcia ze środków publicznych. Podczas trwającej walki z epidemią czekające nas wyzwania byłyby niemożliwe do zrealizowania gdyby nie partnerstwo i życzliwość przedstawicieli instytucji publicznych takich jak gminy Niepołomice i Wieliczka, powiat wielicki czy urząd marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Podczas pierwszej fali zakażeń, wiosną 2020 roku podobnie jak zdecydowana większość pozostałych obszarów życia tak i sport zatrzymał się całkowicie. Dzięki wsparciu rodziców naszych podopiecznych oraz elastyczności samorządów udało nam się przetrwać i po letnim wznowieniu treningów skupić się na tym co przynosi nam wiele satysfakcji, a więc szkoleniu naszych podopiecznych w najlepszych możliwych warunkach.

Ograniczona liczba aktywności dzieci, zamknięte szkoły, zajęcia online i brak pracy w grupach spowodowały, że rola ośrodków piłkarskich uległa w ostatnich miesiącach poszerzeniu. Treningi i zajęcia sportowe stały się w zasadzie jedyną możliwością aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Aby dostęp do naszej oferty był jak najszerszy realizujemy szereg projektów, podczas których staramy się nawiązywać do długo wyczekiwanej „normalności” w życiu społecznym.

O tym, że rozwijamy się w odpowiednim kierunku świadczy współpraca z Ministerstwem Sportu. Dzięki realizacji projektów zawodnicy mają okazję uczestniczyć w dodatkowych turniejach oraz korzystać z najnowocześniejszego sprzętu sportowego. Zorganizowaliśmy m.in. Memoriał Tadeusza Szybińskiego, naszą flagową imprezę, która odbyła się mimo przebudowy naszego staniąteckiego obiektu. To nie jedyna możliwość dzięki której zapraszamy do naszej gminy szkółki z całej Polski. Zorganizowaliśmy także cykl wydarzeń pod nazwą „Moje pierwsze ogólnopolskie turnieje”. Łącznie jesienią spotkaliśmy się na organizowanych przez nas zmaganiach z 59 drużynami!

Udział w certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN i otrzymanie najwyższego złotego certyfikatu jest potwierdzeniem naszej drogi i motywacją do utrzymania najwyższych standardów szkolenia. Do każdego zespołu przypisanych jest dwóch trenerów, a liczba treningów i meczów jest wyższa od wymagań stawianych przez władze związkowe.

Szczególnie cieszymy się z realizacji projektu: Dziecko, mama, dziadek, starszy brat, w piłkę mogą wszyscy grać”. Ministerialny projekt pozwolił nam uruchomić zajęcia dla dzieci od 2 roku życia, którzy dosłownie pierwsze kroki z piłką stawiają w towarzystwie swoich dziadków, rodziców czy starszego rodzeństwa.

Chcesz aby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w piłce nożnej? Zapraszamy w szeregi Szkoły Futbolu Staniątki. Aktualnie prowadzimy nabór uzupełniający w rocznikach 2008-2018. W tych trudnych czasach warto mieć odskocznię od codzienności i pod okiem doświadczonych i pełnych pasji trenerów rozpocząć swoją przygodę ze sportem.