Drodzy Rodzice – mamy do ciebie apel…

„ Szanowni Rodzice,

Wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakiej trudnej sytuacji się wszyscy znaleźliśmy – tym bardziej, że wszyscy spotykamy się z taką sytuacją po raz pierwszy w życiu.
Mamy tutaj na myśli wszystkie dziedziny naszego życia – zarówno aspekt społeczny, gospodarczy jak również sportowy, do którego chcielibyśmy się odnieść najbardziej.

Wiemy, że w obecnej sytuacji mają Państwo dużo więcej obowiązków rodzinnych niż zazwyczaj. Zamknięte placówki oświatowe, które wymuszają zapewnienie opieki swoim dzieciom przez cały dzień, pomoc przy edukacji online oraz brak możliwości posyłana dzieci na zajęcia dodatkowe, w tym na zajęcia piłkarskie do naszej szkółki.

Jednak mimo tej sytuacji, cała kadra szkoleniowa #SFS zwraca się do Państwa z wielką prośbą – pomóżcie nam trenerom i na ten trudny okres przejmijcie nasze obowiązki – zostańcie „Piłkarskim Trenerem” swojego dziecka – teraz to na Was spoczywa wielka odpowiedzialność podtrzymania pasji do sportu u swoich dzieci oraz rozwijania ich sportowych umiejętności w domowych warunkach.

Dzisiaj i przez najbliższe tygodnie muszą Państwo przejąć rolę „Pierwszego Trenera” swojego dziecka, być dla niego wsparciem w „szatni”, „dobrym słowem i motywatorem” przed, w trakcie i po indywidualnym treningu oraz „Sportowym Rodzicem” który zapyta:

– Ile dzisiaj zrobiłeś żonglerki?

– Jakie zwody ćwiczyłeś?

– Czy przećwiczyłeś wszystkie konspekty zadane na ten tydzień?

– Czy wykonałeś ćwiczenia na 100% swoich umiejętności?

– Czy uważasz, że dałeś z siebie wszystko?”

Z rolą „Trenera” wiążą się również inne odpowiedzialne zadania, które sprowadzają się do sprawdzania postępów, oceniania i motywowania a to wymaga od Państwa bardziej niż kiedykolwiek poświęcenia swojego czasu na pomoc w wykonaniu poszczególnych zadań.

Jesteśmy przekonani, że spełnią Państwo naszą prośbę i jako „Pierwszy Trener” swoich dzieci pomożecie im w tym trudnym okresie w dążeniu do bycia lepszym piłkarzem i lepszym człowiekiem każdego dnia.

Wiemy, że będzie to trudne zadanie, ale wiemy też, że razem z kadrą szkoleniową #SFS, która jest do państwa dyspozycji dacie sobie świetnie radę. Żeby Wam pomóc najlepiej jak umiemy w tej sytuacji postanowiliśmy podjąć nastepujące kroki:

– zapraszamy na Facebooka do dołączenia do specjalnie utworzonej grupy dla rodziców „Sportowy Rodzic #SFS” gdzie będziemy służyć pomysłami, wymieniać się zdaniami i odpowiadać na pytania dotyczące procesu szkolenia,
– nasi trenerzy są do Państwa dyspozycji i możecie Państwo się z nimi kontaktować telefonicznie i mailowo,
– nasi trenerzy są do dyspozycji Państwa dzieci. Każdy może zadzwonić do swojego trenera i z nim porozmawiać jak trener z zawodnikiem podczas treningów,
– na naszej stronie oraz Facebooku będziemy publikować regularnie konspekty treningowe do samodzielnej pracy, ciekawe artykuły, zadania i konkursy – zachęcamy do polubienia i obserwacji,
– zachęcamy do wydrukowania „Kalendarza Aktywności” który w środę 1 kwietnia pojawi się na naszej stronie oraz do jego uzupełniania oraz oddania swojemu trenerowi na pierwszym treningu,

Drodzy Rodzice – Pomożecie Nam…?

Wierzymy, że Tak – dziękujemy!”