autorski program szkolenia sfs zatwierdzony przez PZPN!

Z wielką satysfakcją informujemy, iż w piątek 10 września PZPN zaakceptował nasz Autorski Program Szkolenia, który otrzymał jedną z najwyższych ocen w Polsce – 38 na 40 możliwych punktów!

Opracowanie Autorskiego Programu Szkolenia było jednym z wymogów ubiegania się o Złoty Certyfikat w III cyklu programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN a czas na jego przedstawienie był do 4 września.

Informacje o zatwierdzeniu planu szkolenia skomentował trener koordynator szkolenia Filip Mazurków i główny twórca programu:

„Od ponad dwóch lat nasze treningi odbywają się w oparciu o Program Szkolenia PZPN dla kategorii U6-U13 lat. Program ten pozwolił nam usystematyzować kluczowe z punktu widzenia szkolenia dzieci i młodzieży, kwestie dla każdej kategorii. Niewątpliwie ten fakt stanowił spory krok w rozwoju naszej szkółki.

Mówimy o tym w czasie przeszłym ponieważ dzięki naszej wspólnej, wytężonej pracy powstał Autorski Program Szkolenia Szkoły Futbolu Staniątki, który przeszedł pozytywną weryfikację PZPN. Do teraz niewiele szkółek oraz akademii w Polsce posiada pełnoprawny Autorski Program Szkolenia tym bardziej stanowi to dla nas wyróżnienie.

Przejście na Autorski Program Szkolenia pomoże nam przede wszystkim skuteczniej dostosować nasze zajęcia do specyfiki środowiska, w którym pracujemy oraz zawodników, którzy codziennie podnoszą swoje umiejętności w Szkole Futbolu Staniątki. Oczywiście projekt będzie stale rozwijany i udoskonalany tak aby ciągle rozwijać naszą myśl treningową”.

Szkoła Futbolu Staniątki jest w programie Certyfikacji PZPN od 2019 roku. Obecnie jest jedyną szkółką w powiecie wielickim i jedną z 85 szkółek w Polsce z najwyższa oceną i przyznaną Złotą Gwiazdką. Od roku 2019 wiele się zmieniło w strukturach SFS. Większa ilość treningów, mniejsze grupy treningowe, większa ilość doświadczonej kadry trenerskiej a to wszystko przekłada się na bardziej efektywne i intensywne treningi.

„Nasza praca jest stale monitorowana przez trenerów edukatorów i kontrolerów PZPN. Oceny z obserwowanych treningów i meczów wahają się od 76 do 94 punktów w skali 100 punktowej. Z każdej kontroli wyciągamy wnioski, wprowadziliśmy treningi edukacyjne dla całej kadry aby każdy kolejny trening był lepszy” – mówi Dagmara Turecka, Prezes Zarządu SFS,

„Dokument liczy 375 stron co pokazuje ogrom pracy jaką wykonał nasz zespół pod kierownictwem trenera koordynatora Filipa Mazurkowa.

Jeszcze jakiś czas temu mówiono, że takie programy mogą mieć największe akademie w Polsce, dzisiaj jesteśmy dumni z naszego własnego Programu Szkolenia a to utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju i tworzymy dobry zespół.

To wielki krok dla nas wszystkich. Wierzę, że zapewni on  jeszcze lepszy proces szkolenia w naszych strukturach a to z kolei przełoży się na większą ilość wychowanków na najwyższym poziomie co jest naszych głównym celem.

Gratulujemy całemu zespołowi a przede wszystkim Filipowi. Od dzisiaj zabieramy się do jeszcze cięższej pracy – trzymam kciuki. Powodzenia!” – dodaje Dagmara Turecka

Wypowiedzi trenera Filipa oraz Pani Prezes mówią wszystko. Czas na radość z decyzji PZPN powoli mija a przed nami jeszcze cięższa praca!