Umowa na budowę podpisana biznes

W piątek 5 kwietnia na stadionie w Staniątkach została podpisana umowa pomiędzy Miastem i Gmina Niepołomice a firmą Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy na budowę ośrodka sportowego!

Nowy obiekt sportowy, którego zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2020 roku, będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków piłkarskich w Polsce. Będzie zawierał pełnowymiarowe sztuczne boisko z systemem kamer do nagrywania i analizy meczów, dwa treningowe boiska trawiaste, dwutorową bieżnię do nauki techniki biegu oraz kształtowania szybkości, budynek z kompleksem szatniowym i magazynowym oraz budynek z pomieszczeniami biurowymi i salą konferencyjną. Obiekt będzie wyposażony w szlaki komunikacyjne, oświetlenie, stały punkt gastronomiczny, będzie posiadał nowy parking oraz ogrodzenie!

„Nie boje zaryzykować się stwierdzenia, że dzięki tak nowoczesnemu obiektowi sportowemu, który będzie służył wszystkim klubom w naszej gminie i nie tylko, doczekamy się w niedalekiej przyszłości reprezentanta Polski z gminy Niepołomice. Korzystając z okazji chcę bardzo podziękować wszystkim osobom, które wspierały ten projekt a w szczególności Panu Romanowi Ptak, Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice za pozytywną opinię i wyrażenie zgody na rozpoczęcie projektu, Panu Bogusławowi Iwulskiemu, koordynatorowi projektu który przygotował wymagane pozwolenia i zgody oraz Pani Agnieszce Ligęza za przygotowanie dokumentacji i napisanie wniosku” powiedział podczas wydarzenia Krzysztof Turecki. 

Wartość projektu to blisko 7,7 mln złotych i finansowany jest ze środków Miasta i Gminy Niepołomice oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska.

Już nie możemy się doczekać, a Wy? Do tego czasu zapraszamy do zapoznania się z wizualizacją !