Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
TRENUJ Z NAMI 1

rozpoczęliśmy projekt „TRENUJ piłkę nożną razem z nami”

Szkoła Futbolu Staniątki rozpoczęła realizację projektu sportowego o nazwie „Trenuj piłkę nożną razem z nami”, który  jest współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego.

Celem projektu w głównej mierze jest umożliwienie jak największej liczbie dzieci uczestnictwa w zajęciach z piłki nożnej oraz organizacja czasu wolnego dzieci na sportowo.  Podczas treningu piłkarskiego podnosi się także poziom sportowy najmłodszych dzieci. Najważniejszą jednak rzeczą jest dostarczenie młodym zawodnikom miłych, radosnych przeżyć związanych ze sportem. Szkoła Futbolu Staniątki chce również wzbudzić w najmłodszych adapterach piłki nożnej świadomość o ważności sportu w ich  życiu. Dzieci poprzez takie działania po pewnym czasie wdrożą się do systematycznej aktywności fizycznej dzięki czemu wykształtuje się w nich postawa pro-sportowa i pro-społeczna. Trenerzy szkółki dbają o to, aby pokazać młodym zawodnikom „piłkarskie niebo”. Najważniejsze jest to, aby zarazić dzieci pasją do sportu i piłki nożnej. Jeżeli od samego początku zawodnicy będą odpowiednio prowadzeni przez doświadczoną kadrę, to w przyszłości zaowocują oni jako naprawdę świetni piłkarze, ale i także dobrzy ludzie.

Projekt sportowy realizowany jest w wybranych miejscowościach znajdujących się na obszarach Powiatu Wielickiego, organizowane są pokazowe zajęcia piłkarskie, gry i zabawy a na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymuje dyplom i zaproszenie na treningi piłkarskie. W pierwszym tygodniu trenerzy Szkoły Futbolu Staniątki odwiedzili szkoły i przedszkola w Sygneczowie, Golkowicach, Sieczy i Krzyszkowicach. W następnym tygodniu zajęcia odbędą się m.in. w Staniątkach, Zagórzu i Woli Batorskiej. Po pokazowych treningach oraz dwumiesięcznym okresie treningów w strukturach SFS odbędzie się piłkarski camp gdzie uczestnicy projektu będą mogli rozegrać swój pierwszy turniej.

„Jest to jeden z kilku dużych projektów jakie w tym roku będziemy realizować. Zainteresowanie takimi zajęciami jest ogromne zarówno od strony uczniów jak również dyrektorów szkół, którzy bardzo chętnie z nami współpracują za co dziękujemy. Taki projekt i zainteresowanie jakim się cieszy świadczy o popularności piłki nożnej na tle innych dyscyplin. Naszym celem, nie tylko tego projektu ale całej działalności jest umożliwienie jak największej ilości dzieci rozpoczęcie przygody z piłką nożną i rozwijanie ich pasji. Jesteśmy przekonani, że robimy to dobrze. Świadczy o tym fakt, że trenuje u nas blisko 400 zawodników od 4 roku życia i może dzięki temu projektowi nowi zawodnicy rozpoczną przygodę z piłką nożną właśnie w Szkole Futbolu Staniątki. Na koniec pragnę również podziękować koordynatorowi projektu Joannie Gruszka, która jak na pierwszy swój projekt radzi sobie jak na treningach – po prostu świetnie” – Krzysztof Turecki Dyrektor Operacyjny SFS.

 

Galeria zdjęć dostępna jest na naszym Facebooku – zapraszamy.


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2

Sponsor Strategiczny

kortrans2

Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved