Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
JAVORIACUP2017

Wspomnienia z ferii – Jako Javoria Cup 2017.

W sobotę 11 lutego wyjechaliśmy na turniej halowy piłki nożnej JAKO JAVORIA CUP 2017, gdzie udaliśmy się na zaproszenie miasta partnerskiego Niepołomic. Mieliśmy przyjemność reprezentować Miasto i Gminę Niepołomice.
Wyjazd ogodz. 4.00 rano spod Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach dla niektórych okazał się być trudny w realizacji, zwłaszcza jeśli ktoś uczestniczył w obozie w Las Vegas. Oprócz rozgrywek sportowych o których poniżej, uczestnicy mieli okazję poznać urokliwe zakątki Jaworu oraz zrelaksować się na basenie. Niestety zabrakło już siły na zaplanowany wcześniej turniej kręgliJ W sobotę drużyna żaków zwiedziła Muzeum Regionalne, wieżę Zamku Piastowskiego i Kościół Pokoju w Jaworze, a do zmagań turniejowych przystąpiła w  niedzielę.
Natomiast drużyna młodzikóww sobotę rozegrała turniej,  a wieczorem korzystała z basenu. Po pełnym emocjach sobotniego turnieju JAKO Javoria CUP, dzień później młodziki trenerów Krzysztofa Gąsienicy i Mateusza Dąbrowskiego o godzinie 7.30 wyruszyły w kolejną podróż, tym razem do Wrocławia, na sparing z miejscowym zespołem FC ACADEMY Wrocław. Na świetnie przygotowanym boisku rozegrano trzy tercje po 20 minut. Po bardzo wyrównanym pojedynku nasi zawodnicy musieli uznać wyższość gospodarzy ulegając 2-3. Jednak mogą i powinni być zadowoleni ze swojej postawy będąc przy tym równorzędnym partnerem do gry dla Akademii wrocławskiej. Był to kolejny sparing z bardzo wymagającym zespołem, w którym nasz zespół SFS zaprezentował się bardzo dobrze, potwierdzając przy tym świetną pracę wykonaną podczas obozu i dobrą dyspozycję z ostatnich meczów towarzyskich.

Następnie zawodnicy udali się do centrum miasta, by móc wjechać na 49 piętro punktu widokowego SKY TOWER aby podziwiać na samym szczycie budynku niezwykły widok całego Wrocławia. Po udanej połowie dnia zawodnicy wrócili do hali w Jaworze, by w finale głośnym dopingiem wspomóc naszych młodszych Chłopców, rewanżując się tym samym za ich doping podczas czwartkowego sparingu z Sandecją Nowy Sącz w czasie obozu.


Kadra młodzików w turnieju

W rozgrywkach uczestniczyło dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy. Drużyna SFS została przydzielona do grupy A, a naszymi rywalami okazali się (wyniki poszczególnych spotkań):

- Gospodarze JAVORIA JAWOR 0: 2

- Miedź Legnica 0:0

- Sprotavia Szprotawa 2:1

- Górnik Złotoryja 0:0

Naszej drużynie zabrakło szczęścia gdyż notując tylko jedną porażkę i gromadząc na swoim koncie 5 pkt. o awansie do półfinałów przesądziła tylko jedna bramka.

Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli szóste miejsce, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie pomimo zmęczenia tygodniowym obozem i długą podróżą.

 

Kadra żaków w turnieju

W turnieju wzięło udział 10 drużyn: UKS Javoria Jawor I, UKS Javoria Jawor II, KONFEKS Legnica, GÓRNIK Złotoryja, 11-TKA Wrocław, Victoria Wałbrzych, SFS, JTS Jawor, Polonia STAL Świdnica, AMP Budziszów Wielki. Niewiele brakowało aby drużyna żaków prowadzona przez trenera Konrada Matysiaka zwyciężyła turniej. Niestety po nieszczęśliwej porażce w finale 1:0, drużyna żaków musiała zadowolić się ostatecznie drugim miejscem. Drużynę SFS reprezentowali: Bruno Skoczek, Eryk Szewczyk, Jakub Judka, Kacper Matusz, Grzegorz Grzegorzak, Jan Bnaszkiewicz, Rafał Horecki, Filip Siwek.
Rafał Horecki został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny, a Eryk Szewczyk królem strzelców całego turnieju!

Wyniki rozgrywek:

UKS Javoria Jawor II – SFS 1:1

Victoria Wałbrzych – SFS 0:3

Polonia STAL Świdnica – SFS 0:3

AMP Budziszów Wielki – SFS 1:4

Półfinał: JTS Jawor – SFS 0:0 (3:4)

Finał: 11-TKA Wrocław – SFS 1:0

 

Serdecznie dziękujemy  Urzędowi Miasta i Gminy Niepołomice za zorganizowanie wyjazdu i możliwość reprezentowania naszej Gminy.Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2

Sponsor Strategiczny

kortrans2

Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyWspierają nas

Instytucje

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Powiat Wielicki

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Funduszy Europejskich

Urząd Miasta i Gminy Niepołomice

Urząd Województwa Małopolskiego Departament Turystyki, Sportu i Promocji

Firmy

Algida

Arispol

Beko

Biuro Rachunkowe Finanse

Coca-Cola

F.P.U.H Ościeżnica

Kortrans

METAL-MAX

Ministerstwo Sportu i Turystki

Powiat Wielicki

Pratt & Whitney Tubes

Skrawmet

Spar

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Urząd Miasta i Gminy Niepołomice

Patroni medialni

Dziennik Polski

Futbol Małopolska

Gazeta Niepołomicka

Głos Wielicki

Panorama Powiatu Wielickiego

Radio Kraków

Radio RMF Maxxx

Przyjaciele

Adam Gawlik

Andrzej Jach

Andrzej Koprynia

Grzegorz Czajkowski

Janusz Kiełbasa

Jarosław Pieprzyca

Leszek Łubiarz

Marcin Kluska

Paweł Chorosz

Paweł Rys

Silgan White Cap Polska Sp. z o.o.

Solne Miasto Wieliczka

Sławomir Charęża

Sławomir Włodek

Tomasz Iwański

Wojciech Tworzydło

Zenon Piętak

Placówki oświatowe

Przedszkole Podłęże

Przedszkole Wola Batorska

SP Brzezie

SP Niepołomice

SP nr 2 Wieliczka

SP nr 3 Niepołomice-Podgrabie

SP nr 3 Wieliczka

SP nr 4 Wieliczka

SP Podłęże

SP Siercza

SP Śledziejowice

SP Staniątki

SP Suchoraba

SP Szarów

SP Wola Batorska

SP Wola Zabierzowska

SP Zabierzów Bocheński

SP Zagórze

SP Zakrzów

Created by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved