Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
badania

16 października badania medyczne dla nowych zawodników

Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią, we wtorek 16 października w Przychodni 4M w Bodzanowie (Bodzanów 412) odbędą się badania medyczne dla nowych zawodników w roczniku 2004 – 2013 , którzy dołączyli do Szkoły Futbolu Staniątki we wrześniu bieżącego roku oraz zawodników, którzy nie pojawili się na pierwszym terminie badań.

Na badania medyczne obowiązkowo należy przynieść następujące aktualne wyniki badań: Krew, Mocz, EKG w spoczynku z opisem (badania ważne przez 12 miesięcy) oraz zaświadczenie od Laryngologa i Okulisty (badania ważne przez 24 miesiące).

Koszt samego orzeczenia lekarza medycyny sportowej to 30 złotych od osoby płatne gotówką bezpośrednio przed badaniami.

Bambini (klasy 0a i 0b) nie muszą posiadać zaświadczenia lekarskiego. 

 

Harmonogram wizyt u orzecznika 16 października:

od godziny 15:00 do 17:00 – zawodnicy trenujący w Szkole Futbolu Staniątki w poprzednim sezonie, którzy nie pojawili się na pierwszym terminie we wrześniu

od godziny 17:00 do 18:30 -nowi zawodnicy którzy dołączyli do Szkoły Futbolu Staniątki we wrześniu 2018


Badania organizowane przez Szkołę Futbolu nie są obowiązkowe. Można je wykonać we własnym zakresie i dostarczyć zaświadczenie lekarskie w terminie do 20 października Trenerowi prowadzącemu.

Zawodnik nie posiadający wymienionych badań nie otrzyma zdolności do uprawiania piłki nożnej co oznacza, że nie będzie mógł uczestniczyć w szeroko pojętym współzawodnictwie sportowym (tj. mecze ligowe, mecze towarzyskie, gry szkoleniowe, turnieje) do momentu dostarczenia trenerowi prowadzącemu podbitej karty zdrowia przez lekarza medycyny sportowej!


 

Z uwagi na współpracę z placówką medycyny sportowej 4M PLUS, wyżej wymienione badania można wykonać w jednej z placówek firmy 4M PLUS w Bodzanowie (Bodzanów 412).

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na badania tylko w specjalnie wyznaczonych  terminach:

1. Badania z krwi, mocz i EKG

5 października (piątek) od godziny 7:00 do 10:00 

9 października (wtorek) od godziny 7:00 do 10:00 

2. badania u okulisty i laryngologa - 10 października (środa) od godziny 15.00 do 18:00


 

Ze specjalną ofertą cenową przygotowaną dla zawodników Szkoły Futbolu Staniątki można zapoznać się tutaj OFERTA CENOWA BADAŃ DLA ZAWODNIKÓW SZKOŁY FUTBOLU STANIĄTKI , natomiast koszt podstawowych badań to:

morfologia, OB, glukoza, mocz – 10 zł

EKG w spoczynku – 20 zł

Okulista, Laryngolog – 45 zł

Płatność za wykonane badania w placówce 4M oraz za badanie lekarza orzecznika dokonywane będzie 16 października podczas badań.

W przypadku pytań lub niejasności dotyczących badań z medycyny sportowej można dzwonić do Centrum Medycznego 4M Plus pod nr:  660-562-496. 

 


 

Każde dziecko uczęszczające na zajęcia sportowe w Szkole Futbolu Staniątki musi posiadać zdolność do uprawiania sportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież. Zgodnie z tym rozporządzeniem badania takie przeprowadza tylko i wyłącznie lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowejlub lekarz posiadający certyfikat medycyny sportowej.

Badania sportowe to nie tylko formalność, ale i gwarancja, że Wasze dziecko może uprawiać sport bez zagrożenia dla zdrowia.Pozwalają one sprawdzić, jak organizm Waszego dziecka reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny i czy pod wpływem obciążeń treningowych nie wystąpiły nadmierne przeciążenia poszczególnych narządów lub części ciała. Ich celem jest również wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą eliminować Wasze dziecko z uprawiania sportu.


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2


Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved