Przygoda z piłką zaczyna się tutaj...
badania

15 września odbędą się badania medyczne i motoryczne

Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią podczas spotkań organizacyjnych z rodzicami ,w sobotę 15 września w szkole podstawowej w Staniątkach (ul. Szkolna 5) odbędą się badania medyczne dla zawodników w roczniku 2004 – 2013 oraz testy oceniające poziom zdolności motorycznych oraz technicznych dla zawodników w roczniku 2004-2011. 

Na badania medyczne obowiązkowo należy przynieść następujące aktualne wyniki badań: Krew, Mocz, EKG w spoczynku z opisem (badania ważne przez 12 miesięcy) oraz zaświadczenie od Laryngologa i Okulisty (badania ważne przez 24 miesiące).

Koszt samego orzeczenia lekarza medycyny sportowej to 30 złotych od osoby płatne gotówką bezpośrednio przed badaniami.


 

W trakcie zebrań ogólnych z rodzicami rozdawaliśmy Państwu Teczki Medyczne z wszystkimi dostarczanymi przez Państwa badaniami. Osoby nieobecne na zebraniu proszone są o kontakt ze swoim trenerem prowadzącym. Brak teczki u trenera oznacza, że nie posiadaliśmy żadnych wyników badań Państwa dziecka a jedynie orzeczenia lekarza medycyny sportowej.

W Teczce Medycznej mogą Państwo przechowywać wszystkie niezbędne do otrzymania orzeczenia lekarskiego badania i zaświadczenia. Na okładce znajduje się również ściąga dotycząca wymaganych badań oraz ich ważności.

 

Badania organizowane przez Szkołę Futbolu nie są obowiązkowe. Można je wykonać we własnym zakresie i dostarczyć w terminie do 25 września Trenerowi prowadzącemu.

Zawodnik nie posiadający wymienionych badań nie otrzyma zdolności do uprawiania piłki nożnej co oznacza, że nie będzie mógł uczestniczyć w szeroko pojętym współzawodnictwie sportowym (tj. mecze ligowe, mecze towarzyskie, gry szkoleniowe, turnieje) do momentu dostarczenia trenerowi prowadzącemu podbitej karty zdrowia przez lekarza medycyny sportowej!


 

Z uwagi na współpracę z placówką medycyny sportowej 4M PLUS, wyżej wymienione badania można wykonać w jednej z placówek firmy 4M PLUS w Bodzanowie (Bodzanów 412).

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na badania tylko w specjalnie wyznaczonych  terminach:

1. Badania z krwi, mocz i EKG

7 września ( piątek) od godziny 7:00 do 12:00 

11 września ( wtorek) od 7:00 do 10:00 

2. badania u okulisty i laryngologa - 12 września od godziny 15.00


 

 

Ze specjalną ofertą cenową przygotowaną dla zawodników Szkoły Futbolu Staniątki można zapoznać się tutaj OFERTA CENOWA BADAŃ DLA ZAWODNIKÓW SZKOŁY FUTBOLU STANIĄTKI , natomiast koszt podstawowych badań to:

morfologia, OB, glukoza, mocz – 10 zł

EKG w spoczynku – 20 zł

Okulista, Laryngolog – 45 zł

Płatność za wykonane badania w placówce 4M oraz za badanie lekarza orzecznika dokonywane będzie 15 września podczas badań.

W przypadku pytań lub niejasności dotyczących badań z medycyny sportowej można dzwonić do Centrum Medycznego 4M Plus pod nr:  660-562-496. 


 

Harmonogram badań medycznych i testów motorycznych dla poszczególnych grup szkoleniowych:

godzina 9.00 – 10.15 | klasa | 1B, 1D

godzina 10.15 – 11.15 | klasa | VA, VB

godzina 11.15 – 12.30 | klasa IVA, IVB

godzina 12.30 – 13.45 | klasa 3B, 3D

godzina 13.45 – 14.45 | klasa 3E, 3G

godzina 14.45 – 15.30 | 3C

godzina 15.30 – 16.30 | klasa 2F, 2E

godzina 16.30- 18.00 | klasa 2B, 2C, 2G

godzina 18.00 – 18.30 | klasa 1E

 

 


 

Każde dziecko uczęszczające na zajęcia sportowe w Szkole Futbolu Staniątki musi posiadać zdolność do uprawiania sportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież. Zgodnie z tym rozporządzeniem badania takie przeprowadza tylko i wyłącznie lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowejlub lekarz posiadający certyfikat medycyny sportowej.

Badania sportowe to nie tylko formalność, ale i gwarancja, że Wasze dziecko może uprawiać sport bez zagrożenia dla zdrowia.Pozwalają one sprawdzić, jak organizm Waszego dziecka reaguje na wzmożony wysiłek fizyczny i czy pod wpływem obciążeń treningowych nie wystąpiły nadmierne przeciążenia poszczególnych narządów lub części ciała. Ich celem jest również wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą eliminować Wasze dziecko z uprawiania sportu.


 

Testy motoryczne:

Testy motoryczne dotyczą zawodników w roczniku 2004 do 2011.

Bezpośrednio po badaniach medycznych odbędą się testy motoryczne m.in. bieg wahadłowy z piłką i bez piłki, skok w dal oraz testy umiejętności technicznych takie jak przyjęcie i uderzenie do celu. Zawodnik zostanie zmierzony, zważony oraz zostanie określony stosunek masy ciała do tkanki tłuszczowej i wskaźnik BMI.

Testy motoryczne będą wykonywane co 6 miesięcy co pozwoli na lepszą kontrole procesu szkolenia jak również będą bardzo ważnym narzędziem dla trenerów w doborze środków i metod szkolenia.

Na testy motoryczne należy przyjść w niebieskiej koszulce i spodenkach, białych getrach oraz obuwiu na halę.

 


Instytucje

umigniepolomice2
powiat2
malopolska-web
ministerstwo2


Główni Sponsorzy

arispol2
oscieznica2

Sponsorzy


Sponsorzy techniczni

beko2
algida2
spar2
coca_cola2

Patroni Medialni

dziennik2
rmfmaxxx2
gazetaniepolomicka2
futmal2

PartnerzyCreated by Szkoła Futbolu Staniątki All rights reserved